Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

minim 100 sms-uri primești de la Orange dacă ești în perioada de grație

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
O nouă mișcare de tot râsul a celor de la Orange. Dacă ai cumva un prepay în perioada de grație, ai parte de minim 100 sms/zi din partea Orange ce te anunță că trebuie să încarci neapărat până la data de...Nu știu unde se încadrează practica, dar oricum seamănă a disperare, pe zi ce trece sunt înclinat să renunț la beneficiile deosebite. Am 3 cartele pe care le încarc pe rând, dar ca anul ăsta nu am mai pățit niciodată...

#2
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
100 sms de instiintare?
O fi baut robotul azi, o fi serbat ziua lui Posted Image

Mie mi-au inchis un prepay aflat in gratie si mai devreme decat era gratia si fara instiintare... probabil ca au vazut ca am niste euroi acolo si a vrut sa ramana la ei.

Edited by lexis1, 29 July 2018 - 22:17.


#3
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postlexis1, on 29 iulie 2018 - 22:18, said:

100 sms de instiintare?
O fi baut robotul azi, o fi serbat ziua lui Posted Image

Mie mi-au inchis un prepay aflat in gratie si mai devreme decat era gratia si fara instiintare... probabil ca au vazut ca am niste euroi acolo si a vrut sa ramana la ei.
Nu e de azi, de câte ori bag cartela în telefon, asta pățesc. Dacă vreau liniște trebuie să o scot, altfel, la intervale destul de neregulate, vin câte 3.

Edited by partyman, 29 July 2018 - 22:23.


#4
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Lasa ca nici VDF nu sunt mai brezi, de cate ori deschizi telefonul in strainatate, te bucuri de un sincer "bun venit in reteaua....." si de tarifele din roaming, indiferent daca il ai sau nu, daca e activat sau nu,....

#5
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Ala in roamning e normal sa il primesti... sunt obligati sa il trimita chiar. Nu iti pare logic sa te instiinteze de tarife?

Edited by lexis1, 29 July 2018 - 22:33.


#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postpartyman, on 29 iulie 2018 - 22:13, said:

O nouă mișcare de tot râsul a celor de la Orange. Dacă ai cumva un prepay în perioada de grație, ai parte de minim 100 sms/zi din partea Orange ce te anunță că trebuie să încarci neapărat până la data de....

Ai auzit de "1000 de tzechini primesti... O Pasa, cat de darnic esti..."

#7
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View Postlexis1, on 29 iulie 2018 - 22:33, said:

Ala in roamning e normal sa il primesti... sunt obligati sa il trimita chiar. Nu iti pare logic sa te instiinteze de tarife?
Dar de cate ori? De cate ori deschid telefonul? Acelasi mesaj cu "bine ati venit in reteaua...Italia"?

#8
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
De cate ori te autentifici la o retea in roaming.

#9
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Și telekom îți trimite mereu sms-uri sa încarci și sa activezi câte o EO, la început mai mare, apoi te roagă și cu 2,1 euro, numai sa le dai ceva bănuți.

#10
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Eu primesc doar sms-uri cu oferte și promotii , că oricum am valabilitate la credit până pe 19 ianuarie 2019 și grație până în 10 noiembrie 2019.

#11
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View Postwagmich, on 29 iulie 2018 - 22:30, said:

Lasa ca nici VDF nu sunt mai brezi, de cate ori deschizi telefonul in strainatate, te bucuri de un sincer "bun venit in reteaua....." si de tarifele din roaming, indiferent daca il ai sau nu, daca e activat sau nu,....

Daca nu il ai sau nu e activat, cum primesti SMS-uri??

Edited by Kaffir2018, 30 July 2018 - 07:49.


#12
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Daca vreti sa scapati de *primirea instiintarilor ca esti in perioada de gratie, ai doua optiuni:
1. iti schimbi numarul cumparand o cartela noua
apoi trimiti SMS-uri cu noul numar la toata agenda !
2. prelungesti perioada de gratie cumparand valabilitate pt. 1-2-3 ani
scump dar nu pierzi numarul de telefon si scapi de instiintari

Daca mai exista si alte modalitati de a scapa de *problema, va rog sa le scrieti  Posted Image

#13
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
In urma cu multi ani, am trecut un abonament pe prepay. Primeam ceva credit pt apeluri primite, Nu am incarcat niciodata, Primeam sms ca daca nu incarc, pierd numarul, dupa care ma deblcau, puteam suna 24 de ore, apoi se repeta faza. Timp de doi ani am adunat bonusuri de aprox 10$,sau €, apoi am retrecut pe abonament, ca aveau promotie buna la telefoane. :)

#14
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
dacă era unul pe zi era ok, dar sunt peste 100/zi.

#15
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai nu sunt 100/zi, din moment ce tu stai cu cartela scoasa, o bagi doar din an in pasti. Cad bagi simul in telefon, iti vin buluc.

#16
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postrumegus, on 30 iulie 2018 - 13:37, said:

Pai nu sunt 100/zi, din moment ce tu stai cu cartela scoasa, o bagi doar din an in pasti. Cad bagi simul in telefon, iti vin buluc.
Alea buluc ar trebui să vină când bag cartela(100 într-un minut să zicem), ele vin cam la 5-10 minute, intervalele nu au o anumită durată. Probabil ar trebui să fie 1 alocat unei zile. Ce mă intrigă e că vin câte 3. Nu le mai căutați circumstanțe atenuante, nu e prima dată când folosesc cartelele. E singura ce „are” un asemenea comportament, ca idee cartela a avut în 2 ani încărcări destule, nu sunt adeptul bipurilor, dar nici al încărcărilor că mă presează Orange.

#17
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Niste screenshoturi ceva ai?
Ce zic in acele SMS-uri?

#18
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postlexis1, on 30 iulie 2018 - 15:27, said:

Niste screenshoturi ceva ai?
Ce zic in acele SMS-uri?

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate