Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

aplicatie cerere 2

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
bogdan474god

bogdan474god

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2018
salut. vreau si eu o aplicatie cu un buton sau doua, in momentul in care il apas sa imi dea click pe un calculator
am incercat tot felul de remote dar sunt foarte complexe iar mie imi trebuie ceva simplu.
daca stie cineva o astfel de aplicatie, va rog sa-mi ziceti si mie numele ei (android sau ios)
daca stie cineva sa o creeze, astept un mesaj. contra cost desigur
Multumesc

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Nu este foarte clar
Vrei o aplicatie care sa faca ce ?

Nu te zgarci la detalii - dezvolta

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
O aplicatie cu un buton, il apasa, ala sa dea click pe un calculator, ce n-ai inteles ?!
Ai mentionat REMOTE.
Aplicatia cu un buton, asta noua, sa fie instalata in alta parte, pe alt dispozitiv (android sau ios) ?
Si sa dea click pe un calculator (aplocatie) din telefon ?
Sau ai vrut sa spui MACRO sau AUTOMATION.
Oricum, daca dadeai numele acelor aplicatii pe care le-ai incercat, ne lamuream noi singuri.
Dar nu..... e greu.
Hai sa zicem ca ti le dam tot pe alea, ce faci, pierdem timp toti, nu-i asa ?!

#4
bogdan474god

bogdan474god

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2018
nu ma pricep la chestiile tehnice, sunt total paralel cu detaliile astea tehnice.
In principiu vreau o aplicatie pe un telefon samsung care odata deschisa sa aiba un singur buton. in momentul in care se apasa butonul, pe un calculator (care probabil ruleaza un program gen server) sa dea click stanga la mouse...... un click remote..
am incercat 3 apicatii care toate se numesc remote mouse, teamviewer, Vmouse si VNC Viewer.
ideea este ca in momentul deschiderii, aplicatia sa se conecteze pe un anumit calculator (nu stiu cum) si sa execute click stanga. team viewer isi face treaba dar trebuie sa ma loghez, sa scrollez si sa plasez cursorul si abia apoi sa dau click pe telefon. eu vreau ceva simplu, cand dau click pe ecranul telefonului, sa dea click pe calculator.

cat priveste macro sau automation.....nu am nici cea mai vaga idee despre ce inseamna asta.

imi cer scuze pentru ca nu pot sa explic in termeni tehnici, eu doar vreau o aplicatie care sa dea un click remote pe un calculator in momentul in care apas butonul pe telefon

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Incearca Unified Remote
https://play.google....Relmtech.Remote

#6
bogdan474god

bogdan474god

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2018
pentru Unified Remote, trebuie sa fiu conectat pe acceeasi retea wifi...numai ca eu pe telefonul respectiv pot sa folosesc doar datele mobile....nu pentru ca nu vreau, ci pentru ca sunt in alta locatie decat calculatorul pe care vreau sa ajunga "left click"

Edited by bogdan474god, 28 July 2018 - 16:26.


#7
bogdan474god

bogdan474god

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2018
am observat ca unified remote are varianta "add server manually" > si urmatoarele submeniuri:
display name: presupun ca pot sa pun orice nume
host ip / address :
tcp port:
udp port:
mac: care e optional
username: if required
password: if required

routerul meu are un port WAN,  se poate folosi acel port ???
calculatorul este conectat la router prin wireless pot eventual sa il conectez si pe fir daca e nevoie

vreo idee cum sa fac setarile pentru a folosi Unified Remote prin portul respectiv ?

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nu te mai chinui, nu cred ca vei reusi.
Este relativ greu si din punct de vedere tehnic, dar si mai greu sa faci tu aceasta operatiune.
Daca cele 2 dispozitive sint in locatii diferite, chiar nu conteaza cum sint conectate la net, principalul este sa se conecteze intre ele.

Cred ca o solutie mai simpla/rapida ar fi folosind mail.
Adica, trimiti un mail de pe telefon.
Pe calculator ai un program care verifica tot timpul mailul si, cind primeste mesajul, face click.
Asta se poate face in cel putin 3 feluri:
- folosind un program de mail (gen thunderbird) + ceva filtre / plugins (nu stiu daca exista asa ceva) + un mic macro care sa faca click (AutoIt, Autohotkey.... orice altceva)
- folosind orice program de mail + alt program care supravegheaza notificarile acelui program (nu stiu daca exista asa ceva) + un mic macro care sa faca click (AutoIt, Autohotkey.... orice altceva)
- folosind un program custom de mail (eu am unul, facut in AutoIt, de trimis mail folosind gmail, presupun ca se poate si verifica....)

#9
bogdan474god

bogdan474god

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2018
lucrurile stau in felul urmator:
am o alarma la depozit cu camere de supraveghere din birou din fata calculatorului. daca se declanseaza alarma, apare un buton (fereastra) pe calculator si in cazul in care aceasta nu e apasata in 10 secunde, se declanseaza alarma silentioasa si apar baietii de la firma de securitate. sunt momente in care trebuie sa ma deplasez de la biroul respectiv. usi se deschid, usi se inchid si trebuie cineva sa stea in permanenta in biroul de paza.
varianta cu emailul trimis cade, pentru ca emailul ajunge in mai mult de 10 secunde..

sunt destul de priceput la a seta routere si calculatoare insa la partea cu dezvoltarea unui gen de asta de aplicatie sunt total paralel.

as putea sa incerc sa fac setarile ...daca ai putea sa ma ghidezi sunt sigur ca ma voi descurca mai mult decat onorabil

merci anticipat

#10
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Uf, ne-am linistit, credeam ca e ceva mai complicat ;)
Ce bine era daca povesteai aia de la inceput.
Nu poti sa modifici cele 10 secunde, totusi ?!
Uite acum arunc un ochi pe Unified Remote ala, don't go away ;)

#11
bogdan474god

bogdan474god

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2018
am reusit. am activat un port forwarding pe router dupa care m-am conectat pe el prin unified remote.
multumesc tuturor pentru ajutor.
thread closed :)

#12
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Hehe, si eu am reusit.
Tot asa, cu port forward.
Dar cum dai click, varianta free nu te ajuta aproape deloc ;)
Poti sa folosesti varianta free, cu o mica adaugire: faci un macro (cu autoit sau orice altceva) care da click.
Pui programul in folderul Programs Files (32 sau 64 bits, oricare din ele), faci un subfolder sa fie primul (nume de genul "___01")
Si folosesti Remote (adica actiunea) Start (Start applications) aia cu iconita patrata windows.
Daca dai click din mouse (mai ales fara sa vezi monitorul, in versiunea free) dureaza mult.
Poate chiar si cu imagine (cumperi aplicatia e 14 lei cica) poate dureaza mult pina se conecteaza......

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate