Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Lenovo S8-50L

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
LordMeMo

LordMeMo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.08.2008
Salut, am cumpărat recent o tableta LENOVO S8-50L și nu găsesc prea multe informații despre ea. Știți cumva care e ultimul android la care poate fi updatată?
Am avut android 4 și am facut update la 5, dar bateria ține foarte rău, în jumate de zi in standby e aproape gata, și înainte era mai ok bateria, aproape 2 zile ținea și cu utilizare, dar nu îmi funcționau unele aplicații. Ce sfat îmi dați? Să pun androidul vechi(dacă se poate) sau să pun un android mai nou? (la fel, dacă se poate)

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Suporta maximum Android 5.0 Lollipop
Detalii aici;
https://pcsupport.le...utions/ht501098

Mai multe informatii despre tableta (inclusiv specificatiile) aici;
https://www.hardrese...b-s8-50l/specs/

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ce inseamna inainte ?
De cit timp ai tableta, cind ai facut update, cind au aparut problemele cu bateria ?
Ce program foloseste cel mai mult baterie - intri la setari > baterie > ......
Daca esti aventuros, poti sa pui alt Android, vezi ca 99% pierzi garantia : https://forum.xda-de...re-rom-t2989791

#4
LordMeMo

LordMeMo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.08.2008

View Posttrollerul_de_serviciu, on 25 iulie 2018 - 15:22, said:

Ce inseamna inainte ?
De cit timp ai tableta, cind ai facut update, cind au aparut problemele cu bateria ?
Ce program foloseste cel mai mult baterie - intri la setari > baterie > ......
Daca esti aventuros, poti sa pui alt Android, vezi ca 99% pierzi garantia : https://forum.xda-de...re-rom-t2989791

Am cumpărat-o de o săptămână, second, și am ținut-o cu primul android vreo 2 zile și apoi i-am făcut update. Primele probleme cu bateria au apărut după update, am stat câteva minute pe ea și deja era la 90%, și după încă jumătate de zi lăsată in stand-by, cu wifi și date oprite, mai arăta cam 35% baterie. Și nu am programe să mănânce foarte mult din baterie, am instalat doar cele de bază(Facebook, Instagram, YouTube și chrome )

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Si in cele 2 zile cu android vechi presupun ca ai folosit-o cel putin citeva ore si a fost OK?
Eu am intrbat ce program foloseste cel mai mult baterie, nu o lista de programe instalate.
Dar, oricum, pare ceva suspect.
Pe de alta parte, modelul asta are 4 ani, la virsta asta poate sa fie si bateria pur si simplu veche si dusa.
Ai incercat rescriere aandroid ca mai sus ?

#6
LordMeMo

LordMeMo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.08.2008
Am aflat că rețeaua folosește 52% din baterie și am dezactivat rețeaua, acum tine 2 zile cu utilizare doar pe wifi. Sa fie așa de nașpa cu rețeaua?

#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Pai, da - daca e semnal slab, daca e optimizat prost, daca.....
Ai cartela SIM si ai nevoie de Internet mobil ?
Pe de alta parte, cum ai aflat ca foloseste reteaua multa baterie ?
Exact cum am zis e de prima data, cumva ?! ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate