Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Xiaomi Mi A2 Lite

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1367 replies to this topic

#829
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Dupa ultima actualizare telefonul tine mai putin incarcat. :(

#830
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
logic, a apărut Mi A3. trebuie să te facă cumva să iei modelul mai nou.

#831
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
la mine pare ok, n-am avut niciodata dt2w...

#832
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
update-ul de luna asta oare ne aduce noul android?

#833
vladn2016

vladn2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 06.04.2018
Poate prin decembrie ....

#834
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
pana atunci cred ca primesc si altii care nu-s in android one, e normal asa ceva?

#835
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
mai are cineva probleme cu aplicatii mobile ale bancilor? la mine iese foarte repede si tot cere parola, nu prea pot sa frunzaresc prin ea. de la inceput m-a intampinat cu flicker de nu ma puteam nici loga etc nici acum nu ma loghez din prima


astia care fac aplicatii de mobile trebuie eutanasiati..Posted Image

#836
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

View PostMarkus_Alex, on 07 august 2019 - 12:33, said:

Vă salut. Cum pot activa wake up? Nu îmi mai merge după ultimul update. Mulțumesc
Eu nu am avut niciodata

Edited by calinjack, 22 August 2019 - 05:32.


#837
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Poate aveai optiunea, dar nu ai activat-o. La telefoanele noi Xiaomi pare sa fie ceva default, pana si Redmi Go are si costa mai putin de jumate fata de A2 lite.

#838
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
Din cate stiu eu,doar cele cu miui au.cele cu android one curat nu au.s-a mai discutat.orucum eu nu am gasit-o.sper ca cu noul android 10 sa apara si ceva functii mai utile nu doar un nume de os cu cifra mai mare.

#839
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Nu stiu exact ce s-a mai discutat, dar optiunea sigur exista si a disparut dupa update-ul din Iulie

https://piunikaweb.c...ap-to-wake-bug/

#840
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
sa tot discutat chestia asta, telefonul asta nu a avut niciodata optiunea asta, cel putin cel vandut pe meleagurile noastre, https://forum.xda-de...o-wake-t3826918

#841
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Din threadul de pe xda-developers rezulta clar ca exista aceasta optiune, si nu se scria nimic de Romania, deci nu stiu de unde ai tras aceasta concluzie.

Nu stiu daca tu ai sau ai avut A2 lite, dar eu iti spun cazul meu practic: cumparat acum 3 luni pentru tata (de la garaj), activat optiuni din meniu printre care si dt2w, totul perfect.

Acum o luna (dupa update) ma suna tata ca "s-a defectat telefonul" - nu mai functiona dt2w. Mers la el, optiunea nu mai exista in meniu, comparat cu un Redmi Go - la Go inca exista, la A2 lite nu.

Inteleg ca au fost oameni nemultumiti de ea, dar sunt si multi (si care nu scriu pe forumuri) care o foloseau si o vor - ca optiune ce se poate activa/dezactiva.

Sper ca acum e clar si s-a inteles ca vorbesc din ce am butonat personal, nu din teorii ca "n-a fost niciodata in Romania".

#842
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
nu.i vorba de Romania ci de tipul de dislay si unde era acea optiune? dupa cum vezi pe xda apar postari din 2018. telefonul il am inca de cand a aparut e imposibil sa.mi s fi scapat acea optiune.

Edited by cipinet, 25 August 2019 - 11:19.


#843
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Daca spuneai asa de la inceput era altceva, acum o dai la intors, ca nu e vorba de ce s-a vandut la noi, ci de tipul de display.

Diavolul sta in detalii, ma pui sa citesc un thread de 7 pagini (la care ultimele postari sunt de luna asta, apropo) ca sa... nimic.

Hai sa fim mai precisi in exprimare, altfel imi pierd timpul aiurea sa te conving de ceva ce am vazut concret. Sunt doua tipuri de display, dintre care unul nu a suportat niciodata dt2w, tu probabil il ai pe acela. Si daca ai fi citit ce tu insuti ai dat stiai asta.

#844
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
Cum spuneam, sa mai discutat chestia asta, de multe ori dar inutil ...  e bine insa ca poate unii au noroc. Mie mi-ar place sa am aceasta optiune dar chiar nu e "must have"..

Edited by cipinet, 25 August 2019 - 13:11.


#845
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
Eu am cautat optiunea asta in telefon  de la inceput si nu am gasit-o.si asta era in 2018.binenteles ca erau mai multe versiuni de telefon cu diferite configuratii.poate unele aveau unele nu.cel putin al meu nu avea de nou.de atunci am trecut la pie si la multe update-uri.dar nu a aparut.mai nou aflu ca v-a disparut si voua.azi de exemplu mi s-a updatat la o noua versiune de securitate.parca dupa precedenta consuma mai multa baterie dar nu foarte deranjant.acuma o sa vad daca ultima de azi are ceva in bine.

#846
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006

View Postcipinet, on 25 august 2019 - 09:36, said:

sa tot discutat chestia asta, telefonul asta nu a avut niciodata optiunea asta, cel putin cel vandut pe meleagurile noastre, https://forum.xda-de...o-wake-t3826918

eu am avut aceasta optiune disponibila. nu mai fii incapatant sa sustii de 7 ori ca nu a avut caci sunt utilizatori care au avut iar de ceva timp s-a scos. Android One mult sub Miui. :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate