Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Laptop Dell G5 5587

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Matt6

Matt6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 24.05.2017
Salut. Mă gândeam să cumpăr un laptop Dell G5 5587 din Elveția (specificațiile în poza atașată), la sub 5000 lei mi se pare o opțiune foarte bună, problema este cu garanția lor, dacă este internațională sau nu.
”Note: Customers with Alienware, Inspiron and XPS systems shipping from 13 March 2017, with Basic Warranty, will no longer have International Warranty Service when traveling or relocating outside the original country of purchase. An exception to this policy applies for customers travelling or relocating to Brazil or Argentina, or where no entitlements are sold. Înțeleg că laptop-urile cu garanție Basic nu mai au garanție internațională din martie 2017 cu o excepție, totuși la ce se referă la partea cu ”where no entitlements are sold”? România se încadrează?
O altă problemă ar fi asta: ”If a product is not sold in the travelling region or country, you will not get the support in that country. To get support you should get back to the product purchased country.”. Laptop-ul este afișat pe pagina Dell România, dar nu l-am văzut nicăieri de vânzare în România.
Voi ce părere aveți?

Attached Files



#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Eu inteleg ca nu o sa ai garantie in Romania.
De ce nu intrebi direct la Dell Elvetia / Romania ?!

Pe de alta parte Dell G5 5587 NU este Alienware, Inspiron and XPS, corect ?!
Deci, ai garantie.
De ce nu intrebi direct la Dell Elvetia / Romania ?!

#3
Matt6

Matt6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 24.05.2017
Le-am trimis un mesaj pe Twitter la DellCares și asta mi-au răspuns:

Attached Files



#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Deci merge.
Pentru ca Dell G5 5587 NU este Alienware, Inspiron and XPS, corect ?!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate