Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Fobie

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 Naijax, on 13 iulie 2018 - 16:08, said:

Folositi transportul in comun – te tii de bara?
Folositi liftul – apasati pe butoane?
Dar tastatura sau telefonul fix ?
Doar cu servetelul. Telefonul si pc-ul le dezinfectez odata la 2 saptamani.

Edited by YourFan, 13 July 2018 - 16:16.


#20
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Naijaxe nu mai zice că am dezvoltat fobia de a da mâna cu oamenii în general.

Cum avea Tano Cariddi în Caracatița.

Asta pentru că am observat că lumea nu prea se spală pe mâini. Și asta îmi provoacă silă.

Uite de asta e bine așa

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/l_UDcnCKCcE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

 waterman, on 13 iulie 2018 - 16:12, said:

Asta pentru că am observat că lumea nu prea se spală pe mâini. Și asta îmi provoacă silă.

He He
Acum ceva timp am vazut o emisiune despre igiena si bla bla bla
Reporterul punea intrebari iar una dintre ele suna cam asa;
- Va spalati pe maini dupa ce mergeti la toaleta ?

La care un mucalit raspunde;
- Nu ! Ca nu ma scap pe degete Posted Image

#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu râde că am văzut că mulți ies de la toaletă după ce au făcut handshake cu Gicu fără să se spele. După care tot dau noroc cu to'arășii.
Așa că nu mersi.

#23
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,264
  • Înscris: 06.01.2007

 Vitamina001, on 13 iulie 2018 - 15:32, said:

Acest lucru l-as face doar cu iubita.

Pana una alta, obisnuieste-te sa ti-l faci si singur, asa am inceput toti.

#24
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

 Vitamina001, on 13 iulie 2018 - 15:32, said:

Nu stiu cum se numeste aceasta fobie, cred ca este fobie..
Nu pot sa beau apa dupa cineva din sticla/paharu altuia, sau sa mananc din farfuria altuia, am un pahar propriu, lingura, castron, tot
Acest lucru l-as face doar cu iubita, chiar si familia se simte prost cand fac acest lucru.
Si te duci peste tot cu farfuria, paharul, tacamurile, scobitorile tale de-acasa?  Si nu-ti iei palme prin restaurante, te lasa sa intri cu rucsacu-n cu vesela in spate?
Si cu ce-i mai curata o iubita venita de prin cine stie ce coclauri,decat parintii care te-au hranit pana acuma?
Sa stii ca pe aia cu urina, ti-am recomandat-o in gluma, n-am crezut ca o s-o si aplici imediat.
Uite ce patesti daca nu gandesti singur si te iei dupa altii.
Si vorbeste-te cu karasc ala care in ce zile sa postati anormalii, ca va suprapuneti. Ziua de azi e o zi grea, 4 postari de asemenea anvergura intr-o singura zi, cred ca depaseste posibilitatile forumului.

 pexCom, on 13 iulie 2018 - 15:46, said:

Nu-i fobie, e ceva normal.
Evident, în cazuri extreme mănânci de unde poți (pe front, cum zicea Naijax). Dar într-o lume civilizată, nu împarți lingura cu nimeni.

Nu te mai crampona de probleme inexistente.
Dar ce faci, o dezinfectezi si-o tii in buzunar? sa nu manance altii cu ea?
Eh, dati-va mai departe cap in cap, ala sta deoparte si rade. V-am pupat!Posted Image  Pe aia care suportati bineinteles. Pe aialalti, NU.

Edited by wagmich, 13 July 2018 - 17:03.


#25
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006
Pot unii sa spuna ce vor, dar igiena e unul din factorii responsabili de cresterea sperantei de viata in epoca moderna. Fiecare decide pentru el, dupa educatia pe care si-a insusit-o. Faptul ca cineva pastreaza niste reguli elementare de igiena nu-i afecteaza negativ pe cei din jur, asa ca nu vad motive sa fie luat in ras. Dar cand cineva si-a facut un obicei sa nu se spele pe maini dupa ce iese de la toaleta, risca sa devina un focar de infectie pentru toti cei cu care intra in contact. Nici asta nu e de ras. E de plans.

#26
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Cel mai bun tratament pentru fobia asta ar fi fost armata, dar mai mult ca sigur il dadeau aia inapt la proba psihologica.. Sau era trecut iurgent la arma tarnacop...

Edited by baribalu, 13 July 2018 - 17:39.


#27
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sa vezi tu ce beutura zeilor e apa ramasa in urma de pneu bauta direct cu gurita cand in jur nu e apa pe cativa km,  si n-ai la tine nici gamela, nici cana, nici bidon, uitate ( pierdute ?) la precedentul popas !
N-am murit niciunul,  dar vo doi trei au facut cate o amigdalita pultacee de mirul orelistior care declarau cu mana pe inima ca asa ceva nu vazusera niciodata nici macar in literatura de specialitate de la I.M.M !
Apa limpede, cristal, dar eram in decembrie totusi !

Edited by GingisHan2015, 13 July 2018 - 17:55.


#28
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

 GingisHan2015, on 13 iulie 2018 - 17:54, said:

Sa vezi tu ce beutura zeilor e apa ramasa in urma de pneu bauta direct cu gurita cand in jur nu e apa pe cativa km,  si n-ai la tine nici gamela, nici cana, nici bidon, uitate ( pierdute ?) la precedentul popas !
N-am murit niciunul,  dar vo doi trei au facut cate o amigdalita pultacee de mirul orelistior care declarau cu mana pe inima ca asa ceva nu vazusera niciodata nici macar in literatura de specialitate de la I.M.M !
Apa limpede, cristal, dar eram in decembrie totusi !

Ai un mare + pentru postul asta  Posted Image
Da-i te rog copy-paste si aici;
https://forum.softpe.../1122035-fobie/

#29
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cred ca are dreptate colegul care spune de armata .Era buna macar pentru ca ii calea pe fustangii mamicii .In tineretea inceputurilor am fost o data fugariti pe un camp inghetat bocna cateva ore cu tot calabalacul de un sergent nervos pentru  ca ne miscam greu la instructie .
Noi nu ne miscam greu oarecum, el insa avea draci in kur,  din motive necunoscute .
Pluton mitraliere, 3 piese, 3 servanti cu afetele aferente si  cutiiile cu benzi,  si restul ochitorilor, si comandantul de pluton, care insa " nu vedea " .
Cutuma regulamentara spune ca servantul mitralierei de companie in pozitia cu afetul la spate nu executa comanda culcat pentru ca si-ar crapa capul cu harabaua in spinare  .Restul da .Hanul vostru era atunci exact servant,  incarcat cu armamentul individual de infanterie complet, PM 7,62, lopatica, sac de grenade incarcat cu grenade de exercitiu, masca de gaze, baioneta, incarcatoarele de la PM, plus vesela de masa, cana, gamela, bidon, linguri si alte marafeturi .
Asa in mare, camila africana in pusta banateana, pe langa Muntele Gaina .Dupa vreo cateva ore cu mici pauze,  eram fleoasca cu totii .
Calirea psihica specifica a facut insa ca la popas sa cantam si sa jucam cu acelasi sergent si cu comandantii  de plutoane atat de la noi,  cat si cu cei de la Vanatorii de Munte,  cu care aveam in comun aplicatia .
Un foc de tabara pana la cer, un acordeon, cateva muzicute, si da-i dansuri si jocuri .
Colonelul de la Vanatori de .Munte,  om vechi si adulat de soldatii si cadrele lor , chiuia din cand in cand, tematic :
-Alba-i nasa ca si casul !
Baietii: tarararararaa!
-Si se iubeste cu nasul !
Baietii :Tarararaa raaraa!
Oamenii care in urma cu cateva ore in urma asudau si tremurau injurand in gand prea multele comenzi rapide, obositoare, acum erau frati cu cei care ii comandasera .
Asta inseamna camaraderia si prietenia ostaseasca, o vad meru si afara in Orient in misiunile internationale, gandul ca te poti BAZA pe cel de langa tine, indiferent de grad si functie, ca isi va pune pielea in joc pentru tine, camaradul lui,  si nu te va lasa la greu  .Deviza toata lumea merge acasa, nu lasam pe nimeni in urma, e cea mai barbateasca si linistitoare stare de spirit la catanie !

Edited by GingisHan2015, 13 July 2018 - 18:29.


#30
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,264
  • Înscris: 06.01.2007

 effect, on 13 iulie 2018 - 17:32, said:

Pot unii sa spuna ce vor, dar igiena e unul din factorii responsabili de cresterea sperantei de viata in epoca moderna.
Igiena e unul dintre factori. Sexul oral e celalalt factor. Stii ce zic?

#31
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai eu nu mananc nici macar a 2-a tura din propria farfurie Posted Image

#32
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 maccip, on 13 iulie 2018 - 18:34, said:

Igiena e unul dintre factori. Sexul oral e celalalt factor. Stii ce zic?
Eu cred ca tu ai ramas asa de la topicul cu hartuirea. :D

#33
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 YourFan, on 13 iulie 2018 - 16:10, said:

Si tu nu te-ai infectat dupa ce ai pupat-o?
duci lucrurile prea departe... ce era de demonstrat s-a demonstrat la momentul suspiciunii. restul e istorie, care nu schimba cu nimic morala povestii.
ok?

 Naijax, on 13 iulie 2018 - 16:19, said:

He He
Acum ceva timp am vazut o emisiune despre igiena si bla bla bla
Reporterul punea intrebari iar una dintre ele suna cam asa;
- Va spalati pe maini dupa ce mergeti la toaleta ?

La care un mucalit raspunde;
- Nu ! Ca nu ma scap pe degete Posted Image
eu ma spal pe maini uneori INAINTE sa merg la toaleta, pt ca organul meu stiu ca il tin curat, dar am pus mana pe tot felul de clante de la multi nespalati si nu vreau sa ma imbolnavesc sau sa imbolnavesc organul.

Urina este un lichid steril daca nu ai infectii. Dar multa lume are infectii.

 YourFan, on 13 iulie 2018 - 16:11, said:

Doar cu servetelul. Telefonul si pc-ul le dezinfectez odata la 2 saptamani.
si eu mai sterg telefonul cu dezinfectant o data la cat imi amintesc, saptamani... il frecam toata ziua peste tot, nu e logic sa il curatam din cand in cand??

#34
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Trump are boala asta (am aflat dintr-un documentar vechi de vreo 15 ani, dat pe VH1 in seria All Access).

Pe de alta parte, in SUA s-a interzis vanzarea sapunurilor antibacteriene, pentru ca afecteaza imunitatea, mai ales in cazul copiilor. Daca organismul nu se intalneste cu microbi, nu poatecapata armele cu care sa-i combata.

On: OP, nu ne-a spus daca ai o problema si daca respectivele farfurii, tacamuri etc sunt spalate inainte sa le folosesti tu. Daca da, abia atunci poti vorbi de o fobie. Igiena e una, isteria e alta. Apropo, ce ffaci daca esti intr-un hotel si au bufet suedez la micul dejun? Acolo unde baga si altii lingura de servire in aceeasi oala/platou in care trebuie s-o bagi si tu? La fel, daca ai o problema in cazul asta, ar trebui sa incepi sa te ingrijorezi. Daca nu, esti perfect normal.

#35
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
Stai linistit ca sunt altii care le e sila sa spele dupa propriu copil si apeleaza la bunicii, asa ca nici nu tine nu mie rusine.

#36
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006

 GingisHan2015, on 13 iulie 2018 - 17:54, said:

Sa vezi tu ce beutura zeilor e apa ramasa in urma de pneu bauta direct cu gurita cand in jur nu e apa pe cativa km,  si n-ai la tine nici gamela, nici cana, nici bidon, uitate ( pierdute ?) la precedentul popas !
Ai impresia ca Bear Grylls serveste zilnic la micul dejun chestiile pe care il vezi consumandu-le la TV?

Edited by effect, 14 July 2018 - 20:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate