Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Caruta, viteza, accident, animale maltratate

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate ar trebui impus permis de conducere si pt carute... Este de ras in prima faza..dar de fapt este de plans..


Rezolutia mai buna direct pe fb - link
https://www.facebook...highlights&_rdr


Attached File  36647991_1971948969524692_1594139191367696384_n.mp4   525.32K   81 downloads

le:
Eu recunosc, m-am spart de ras Posted Image
Voi ati vazut ce a zburat-o pe madam din caruta? Posted Image

Edited by MembruAnonim, 09 July 2018 - 14:03.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu permis.
Interzise pe orice fel de drum cu asfalt.

Nu mai suntem în Evul Mediu prietene.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Initial si eu am zis sa fie interzise carutele. Dar ma gandesc la saracii tarani care n-au altceva decat caruta sa isi care cartofii , porumbul pe camp. Din cate stiam sunt interzise pe drumurile nationale, judetene etc.
Dar folosirea doar in sat la ei nu cred ca o fi o problema.

Edited by MembruAnonim, 09 July 2018 - 13:49.


#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Este dezastru cu aceste căruțe pe șoselele țării, poliția nu se prea implică. Un exemplu este Medgidia, unde este un cartier întreg de rromi și circulă în ditamai municipiul cu căruțele prin oraș, bașca au provocat zeci de accidente în Medgidia. Acum 2 ani am asistat la o scenă teribilă: o căruță plină cu fier vechi trasă de un cal care a luat-o razna, căruțașul a sărit din căruță și aceasta a acroșat cu fierul vechi circa 6-7 mașini. Cine a suportat paguba? Bineînțeles, posesorii autovehiculelor!

https://www.google.r...chrome&ie=UTF-8

#5
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Mergeau pe contrasens, o meritau.  Ala cu microbuzul i-a iertat asa ca n-o sa ajunga in Rai.
Rochia pe care o poarta madam spune multe.
   Imi pare rau ca nu erau la o bariera a cailor ferate.

Edited by Topp, 09 July 2018 - 13:56.


#6
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Df-ASc3vF6M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sunt si pe dos. Dupa limbaj .... e sofer de sofer Posted Image

Edited by PoeOvidiu, 09 July 2018 - 14:00.


#7
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Posted Image Posted Image Posted Image

#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008

View Postwaterman, on 09 iulie 2018 - 13:45, said:

Nu permis.
Interzise pe orice fel de drum cu asfalt.

Nu mai suntem în Evul Mediu prietene.

Atunci cotizează bani pentru țărani să-și cumpere tractoare, remorci, per=mise și restul de acte. ;)

#9
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,609
  • Înscris: 05.12.2005
Cascadori de culoare...

#10
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Dar de NFS cu căruțe la intrare pe A2 dinspre Constanța ați auzit?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/31luAJIb7QA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Da hai să le luăm noi camioane că și ei ne dau legumele gratis.

#12
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

View PostKyKyKyKy, on 09 iulie 2018 - 14:02, said:


Atunci cotizează bani pentru țărani să-și cumpere tractoare, remorci, per=mise și restul de acte. Posted Image
Taranii care isi lucreaza pamantul cam au tractoare, ca nu ara cu plugul tras de boi, dar si cu alea circula tot pe DN, cu 25 km/ora, blocand traficul, mai ales cand e doar o banda pe sens.

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,935
  • Înscris: 14.10.2008
Aia zic si eu, caruta CA CAruta, dar tractoarele de ce merg asa de greu? Turbez cand vad masini vechi care abia se tarasc.

Ah, tractorul nu are turbina la diesel, este turbo-melc.

#14
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,609
  • Înscris: 05.12.2005
Tractorul nu are stabilitate la viteze mari, că nu are suspensie în afară de anvelope. Ai văzut cum sare ca o capră când accelerează?

#15
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
E interzis pe drumurile nationale, nu stiu daca nu si pe cele judetene, sa mergi cu caruta. Dar nu se rezolva nimic cu asta, ca doar nea Ghita nu cred ca primeste vreo amenda ca circula ilegal. Si daca primeste, nu o plateste. Deci un cerc vicios.
Asta e, ne asumam si mersul cu caruta, daca suntem una dintre cele mai sarace si needucate tari din Europa.

Si eu am ras :)).

#16
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View PostMembruAnonim, on 09 iulie 2018 - 13:48, said:

Initial si eu am zis sa fie interzise carutele. Dar ma gandesc la saracii tarani care n-au altceva decat caruta sa isi care cartofii , porumbul pe camp. Din cate stiam sunt interzise pe drumurile nationale, judetene etc.
Dar folosirea doar in sat la ei nu cred ca o fi o problema.

Prietene, nu au asigurare si mai sunt si rupti in fund de foame. Cu ce sa te despagubeasca ala cand se intampla nenorocirea?
Sa le faca regim special si sa aibe asigurare. Sa le dea amenzi si puscarie pentru alcolemie. Asa ar fi civilizat. Nu redepe, saracutii. Ce saracuti? Astia de e calul mai treaz ca ei? Noroc ca stie drumul si ii duce acasa cand deabia se tin in fund.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSerafim606, on 09 iulie 2018 - 16:06, said:

Prietene, nu au asigurare si mai sunt si rupti in fund de foame. Cu ce sa te despagubeasca ala cand se intampla nenorocirea?
Sa le faca regim special si sa aibe asigurare. Sa le dea amenzi si puscarie pentru alcolemie. Asa ar fi civilizat. Nu redepe, saracutii. Ce saracuti? Astia de e calul mai treaz ca ei? Noroc ca stie drumul si ii duce acasa cand deabia se tin in fund.

Tu generalizezi acum. Eu nu vorbeam de puradeii aia din clip. Eu vorbeam de taranul roman, ala muncitor care are munca campului in sange. Eu nu ma refeream la taranii aia care infunda usa carciumii din sat.

Si daca observi, in primul post am scris clar, ar trebui sa se ceara permis de conducere si celor care "manuiesc" o caruta. Daca se va cere permis, automat se va cere si RCA la caruta.

Edited by MembruAnonim, 09 July 2018 - 16:12.


#18
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Și eu de taranul ăla îți zic ca e un bețiv. Și ca munca aia în sânge o are pt cal și 2 porci din ograda. Atât. Multi au doar calul.
Ți-o zice unul crescut la tara. Îi cunosc mai bine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate