Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Ce sau pe cine am uitat- intamplari funny, si de preferat adevarate

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#19
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostPaz, on 08 iulie 2018 - 03:24, said:

E cret, ca bunica ta. Posted Image

Depinde unde :roflmao:
Că asa... toti sintem creți :D

#20
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Na, ca l-am si gasit.  https://forum.softpe...ica-sa-chelesc/

#21
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
El zice acolo ca are un cretz mai răruț :roflmao:

#22
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
mi se intampla des, cam de 2,3 ori pe luna sa zic....vorbesc la tel in timp ce plec la munca sau sa ies din casa, incui usa si cobor 2 etaje, ma urc in masina si hop.....stai ca am uitat tel, fugi repede sus cauta pe birou, pe la cuier unde m-am incaltat....canci, tel e la ureche logic, ca doar sunt in convorbire....deh

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mi s-a intamplat sa caut cheile pe care le pusesem in usa cu cateva minute inainte.  No, cum ii deschid fetei care a venit cu pizza, nervos ca aveam cheile nu cu mult timp inainte. Crede ca fac misto de ea, dar eu ii zic ca nu gasesc cheile. Asteapta, te rog, ca nu gasesc cheile! Le cautam cu vreo 5 minute inainte sa ajunga. Ma sunase mai devreme ca ajunge imediat. Este pe drum. SI le caut vreo 5 minute, prin buzunare, pe mese, pe jos, poate au cazut pe dupa dulap, cumva....  Posted Image  Noroc ca am avut o revelatie, sa ma uit spre iala.


Inca una, nu chiar la subiect, dar conex cu prima.
Vin de la un chef, putin ametit. Bine, putin mai mult: beat. Intru in bloc. Reusesc sa folosesc cartela magnetica, dar cand ajung la usa de la apartament incerc sa descui usa cu pachetul de gume Orbit (desi cheia era prinsa in acelasi breloc cu carela). De ce naiba nu reusesc, de ce nu se deschide usa? M-am prins dupa vreo 5 minute. AM intrat in apartament, m-am dezbracat si m-am aruncat in pat. Am dormit de pe la 18 pana pe la 9 a doua zi.

Edited by MembruAnonim, 08 July 2018 - 08:59.


#24
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Daca tot suntem la capitolu betie,hai sa bag una si eu
Eram la ziua unui prieten de sfantu nicolae am dat cu bere cu vin pana pe la 3 noaptea cand unuia ii vine in gand sa mergem la nu stiu ce bar in oras,toate bune si frumoase pana am iesit afara la poarta sa ma urc in masina cand unu dintre ei a constat ca eu eram numai in tricou si afara ningea,io nu stiam ca eram in tricou ca mie imi era cald,credeam ca am geaca pe minePosted Image

Edited by I2O, 08 July 2018 - 11:45.


#25
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Au uitat si eu cheile in ușă, pe afara, o noapte intreaga :lol:

#26
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Hai ca vin cu explicatiile.Pe statala La loggia-Torino sant vreo 2 sensuri giratorii. Veneam de la peste,pescuiam pe Barauda(o saracie de raulet da are peste,inclusiv mare).La peste ca la peste,lichide peste lichide. Spre casa,(aici e spilu)conducea prietenu,la una din rotundele alea 2 am vrut sa elimin aleaalea,deschid portiere>pa mihaita din masina.Noroc ca cel ce conducea nu a oprit brusc,ca mai intrau si aia din spate in noi.  Da aventuri de astea(de la peste) am de si acum zambesc singur.

#27
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu eu, alt coleg uitat doua saptamani in gara unui oras 4 TAB-uri cu tot cu echipaje detasate pentru a participa la turnarea unui film istoric .Aprobarea era data, totul ca la carte dar regizorul gasise mai aproape de locul fimarilor si n-a mai anuntat .
Vazand ca nu vine ordinul si vagoanele transcontainer pentru imbarcare, sergentul care comanda grupa a intrat in programul normal, a asigurat garda la tehnica pe schimburi si  hrana adusa in marmite prin rotatie din unitate .Totul s-a terminat cand comandantul regimentului conducea in timpul liber pe cineva la tren si vede gruparea mobila .
-Bai sergent, ce faceti voi aicisa bre ?
-Asteptam trenul nostru dom colonel .Mergem la film !
Stapanindu-si cu greu rasul, omul intreaba :
- Si stati de mult ?
-Stam de o saptamana, mai vine sau nu oare regizorul ala ?
- Nu mai vine sergent, ati ratat Holywoodul .Cap compas spre regiment si inainte mars,  baieti !
Ofiterii de serviciu ii predau la schimbare pe luptatorii de serviciu cinematografic zi de zi, convinsi ca astia fac filmul vietii lor,  frate !
In registrul de garda era scris, cu litere de aur :
-4 TAB cu 16 oameni, de la Parcul auto,  compania 5 Infanterie,  detasati la filmari cinema .Aprobare de la SMFT ! Si urma numele si gradele oamenilor plus indicativele celor 4 mijloace tehnice de lupta .Posted Image

Edited by GingisHan2015, 08 July 2018 - 14:52.


#28
gabimilo1

gabimilo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 10.01.2011
un coleg de servici care s-a dus la gradinita beat sa-si ia copiii acasa si a luat alti doi.

nevasta-sa acasa i-a zis ca ce face cu copiii aia, l-au rugat vecinii sa-i aduca? si ca unde-s ai lor...

as fi vrut sa vad fetele bietilor copii care au vazut plecind acasa cu tatal lor pe altii...trauma pe viata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate