Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Inaltimea avantaj/dezavantaj

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#19
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
E vineri după-amiază, e un fel de tradiție.
Nu e numai ăsta, mai sunt câteva.

#20
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Ăla înalt are nevoie de costiug pe comandă specială

Apoi la groapa trebuie o groapă mai mare , nu intra costiugul, iar daca locuiți de veci are bordura de beton e nasol.


Cheltuieli în plus pt familie.

Și sunt destul de mari.

View Postericmario, on 06 iulie 2018 - 16:39, said:

Doamne ce topic idiot?!

Daca vitamina asta e o clona lăsată să își faca de cap?

A mai fost acum ceva timp unu tot așa cu un topic de genul asta.

#21
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007

View PostVitamina001, on 06 iulie 2018 - 16:08, said:

Inalt ( 1.80-2.10)
Avantaje:
Aspect impunator
Forta fizica

Siiiiiigur, clar. Vezi sa nu...

Nu, nu ai dreptate.

#22
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
piticii: se imbraca de la copii, stau in torpedou, nu ajung la rafturi in cora, nu se apleaca pt sex.

#23
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Mie mi-ar fi plăcut să am 1,78-1,82, dar nah, dintre ăia tineri, am rămas scundul familiei   :(
Consider că oamenii înalţi (nu exagerat de înalţi) sunt cei mai frumoşi oameni. Şi da, înalţii ies mai uşor în evidenţă.

#24
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
În primul rând la 1,80 m n-aș spune că ești înalt, e o înălțime medie în zilele noastre! Înalt ești peste 1,95, hai 1,90 m cu bunăvoință. La 1,65 m ești într-adevăr mititel rău, greu să găsești fete... Posted Image
În rest doar șabloane, eu am 1,81 m și-s agil și mobil (75 kg) și-ncap în autobuz, chiar și-n microbuz . Posted Image

@djl: omul nu-i niciodată mulțumit, și io aș fi vrut să am 1.90 m și 85 kg și să fiu miliardar în euroi și să fiu genial, și să moară fumeile după mine.

#25
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă restul de între 18 şi 40 de ani de la mine din familie au cel puţin 1,78, cum să nu mă detest pentru că-s scundul, eroarea geneticii.
Fiind prea pasionat de chestia asta cu înălţimea, văd destui care au sub 1,75 (nu enorm de mulţi, dar sunt), aşa că în nici un caz 1,80 nu e înălţime medie în România. În alte ţări o fi.

#26
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postshogun1, on 06 iulie 2018 - 19:05, said:

În primul rând la 1,80 m n-aș spune că ești înalt, e o înălțime medie în zilele noastre! Înalt ești peste 1,95, hai 1,90 m cu bunăvoință. La 1,65 m ești într-adevăr mititel rău, greu să găsești fete... Posted Image
În rest doar șabloane, eu am 1,81 m și-s agil și mobil (75 kg) și-ncap în autobuz, chiar și-n microbuz . Posted Image

@djl: omul nu-i niciodată mulțumit, și io aș fi vrut să am 1.90 m și 85 kg și să fiu miliardar în euroi și să fiu genial, și să moară fumeile după mine.


Ce-am boldat e suficient sa moara fumeile dupe tine. Ma rog, nu toate, dar destule. :D

#27
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
@djl: N-are rost să te consumi pentru chestii pe care nu le poți influența/ schimba!!!
Ideal e să fii împăcat cu tine însuți, sigur ai și tu puncte tari invidiate de alții! Scoate în evidență punctele tari, estompează-le pe cele slabe, chiar ignoră-le dacă poți (What did Stevie Wonder say when he found out he was blind? "Well, at least I'm not black."). Greutatea o poți controla, culoarea părului la fel, nu și înălțimea, culoarea pielii, șamd.

View PostLaberta, on 06 iulie 2018 - 19:23, said:

Ce-am boldat e suficient sa moara fumeile dupe tine. Ma rog, nu toate, dar destule. Posted Image
Mda domniță, da' devii nesigur pă tine, dacă mor după euroi, nu după mine? Dubiile astea mă doboară, zic pas. Iote d-aia e vorba aia să ai grijă ce-ți dorești că se poate împlini și descoperi că nu-i chiar ce vroiai tu de fapt...

Edited by shogun1, 06 July 2018 - 19:28.


#28
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Romanii sunt printre scunzii Europei, exceptand turcii doar portughezii sunt sub noi. Media este de 1.75 (1.749 mai exact). 1.80, ca si 1.70, sunt cam la capetele intervalului mediu, probabil 3/4 au inaltimea in acest interval. Cine are peste 1.82 clar este inalt, cine are sub 1.68 clar este scund. Cine are peste 1.90 este FOARTE inalt la fel cum cei sub 1.60 sunt FOARTE scunzi.
Cu fetele e chestie de noroc pana la urma, am un coleg de 1.58 iar iubita lui, tot colega si de aceeasi varsta, are 10 cm mai mult decat el.

#29
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postshogun1, on 06 iulie 2018 - 19:28, said:

Iote d-aia e vorba aia să ai grijă ce-ți dorești că se poate împlini


Hai, recunoaste acum ca zici in sinea ta "Da, doamne!"

Edited by Laberta, 06 July 2018 - 19:32.


#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Eu 1,68 m. djl tot atat? Aveam un coleg de 1,90 m si 130 kg in facultate, parea mai degraba complexat de faptul ca e maaaare.

Eu nu sunt complexat de inaltimea sau greutatea mea. Insa nu am cum sa nu constat ca cei inalti si slabanogi au cel mai mare succes la femeile cu sani mari care sunt obsesia mea. Musai slabanog si mai inalt decat ea partenerul. Rareori le vad si cu tipi ca mine sau mai grasi.

#31
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Am 1,69 sau 1,70.
Dar nu cred că am să mă pot ierta vreodată pentru asta. Poate doar dacă am să fiu cu una mai înaltă decât mine.

#32
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Eu o vreau cel mult de aceeasi inaltime cu mine. Si la varsta idem.

#33
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View PostLaberta, on 06 iulie 2018 - 19:32, said:

Hai, recunoaste acum ca zici in sinea ta "Da, doamne!"
Chiar n-aș vrea să fiu miliardar, nu mai ai viață intimă, nu poți fără bodyguarzi, fără protecție armată, nu poți face ceva spontan, fără planificări, nu poți fi sigur nici pe prieteni, nici pe iubită/ soție, toți te invidiază, te măgulesc sau te urăsc!
Poate-s io ciudat, dar idealul meu e mediocritatea, să nu ies prea mult în evidență, să trec neobservat, nici prea-prea, nici foarte-foarte, nici bogat, nici sărac, nici genial, nici retardat, nici prea înalt, nici scund, nici prea prea frumos, nici urât.

LE: unii nu-nțeleg că nu există perfecțiune și că totu-i relativ... Io sunt puțin dezamăgit că-s cam slab (1,81 m și 75 kg), alții mă invidiază, eu îi invidiez pe cei mai solizi și mai înalți chiar. Dar nu foarte convins, sunt împăcat cu mine 110%...

Edited by shogun1, 06 July 2018 - 19:46.


#34
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014

View PostKobra2602, on 06 iulie 2018 - 16:17, said:

Nu ai dreptate. Cine crezi tu ca ar castiga lupta dintre Ghita Muresan (2.31 m) si Jackie Chan (1.74 m)...?
Cine crezi ca ar castiga intre David si Goliat?
.
.
.
Oh wait

Edited by daybreak246, 06 July 2018 - 20:22.


#35
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Vedeti aici care e in avantaj. UItati-va si la alte episoade din recomandari. De regula iese ala inalt, dar depinde de ce vrei sa faci :P
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FP2DtMqihgg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Mama saracu ,amarat ce mila imi este de djl ce complexe are.   Cica nu se poate ierta :)))   de parca depindea de el ce gene mosteneste sau ce inaltime ii da Dnezeu  :))
O problema simpluta as zice eu , mai ales ca sunt  la moda femeile inalte , mie chiar imi plac mai inalte decat mine am fetisuri :D .

Dupa mine o inaltime buna este intre 1.80- 1.88 maxim.  Inaltimea perfecta 1.85 vezi  ex,  Nadal , Federer, C. Ronaldo, Assafa Powel ,Justin Gatlin .. Dar ai avantaje si dezavantaje  Ca la jocul Mortal Kombat, :)))inaltii sunt mai lenti , cei scunzi mai agili  mai sportivi , iar femeile....eh ele is cele mai avantajate :))))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate