Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cum intăresc

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Vitamina001

Vitamina001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 30.06.2018
Cum îmi pot mării/întării încheietura pentru că este slabă, lafel și antebrațu.

#2
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Iti cumperi un topor .Mergi la tara si  iti oferi serviciile la batranii neajutorati,  la spart bustenii pentru sobe la iarna .Faci si antebrat. si deltoizi, si tricepsi, si o pomana binevenita unor oameni batrani .

#3
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
TĂąrnăcop, sapa ,carat ,sparte betoane cu barosul.
Îmi amintesc că mai demult am săpat o groapa cu tarnacopul in pămĂąnt și se umflaseră antebrațele de ziceai că bubuie.

Edited by Un-ZeU, 04 July 2018 - 19:00.


#4
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
"Dai talpa" la mai multe pet-uri de bere. Cele mai mari care se gasesc in comert.

#5
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Rasucesti un bat de care ai legat o franghie si o greutate, se poate improviza usor acasa exercitiul asta.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QQ4g5G8449Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011

View PostGingisHan2015, on 04 iulie 2018 - 18:54, said:

Iti cumperi un topor .Mergi la tara si  iti oferi serviciile la batranii neajutorati,  la spart bustenii pentru sobe la iarna .Faci si antebrat. si deltoizi, si tricepsi, si o pomana binevenita unor oameni batrani .
dupa 10 minute nu poate ridica nici o tigara de pe jos  :D

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Regula numarul 1, invatata de mine . Niciodata, dar niciodata nu sugerati munci „agricole” in care oamenii se pot rani grav indivizilor ce nu le-au executat pana acum. Daca individul era de la tara cel mai probabil aceasta problema nu exista. Daca nu este de la tara si il trimiti la taiat lemne cu toporul fa-i si o programare la UPU asa preventiv. Am fost la cabana cu niste baieti ce n-au vazut taiatul de lemne de cat in filme si s-au apucat acolo...am dus doi indivizi la spital, unul si-a dat cu lama in picior si celalalt cu dosul toporului in cap.

#8
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 29.10.2017
Trebuie sa tragi la sala toate exercitiile fara manusi, iar la sfarsitul programului mai baga cateva serii din exercitiile astea:

http://www.leehaywar...earms/index.htm

Se intaresc in special de la exercitiile cu greutati libere / greutati mari..exercitii la bara..orice la care esti fortat sa strangi cat mai tare pumnul pe bara

#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View PostVitamina001, on 04 iulie 2018 - 18:36, said:

Cum îmi pot mării/întării încheietura pentru că este slabă, lafel și antebraţu.

Iata cum in mod natural corpul te limiteaza la greutatile utilizate, spre binele tau.
Se va intari natural, in timp, odata cu marirea greutatilor folosite. Corpul lucreaza in armonie.

#10
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostVitamina001, on 04 iulie 2018 - 18:36, said:

Cum îmi pot mării/întării încheietura pentru că este slabă, lafel și antebrațu.
Nu le poti mari/intari, este slabiciunea ta, e veriga ta slaba.

#11
Ale85

Ale85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.06.2018
Exercitiile repetate pe o perioada mai lunga o sa te ajute. Iti trebuie niste greutati ( nu foarte mari ) si ridici doar din incheietura. Sunt si clesti pentru fitness

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate