Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Pierdere conexiune pentru cateva secunde

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Hey. ma confrunt cu o problema, pierd conexiunea la internet pentru cateva secunde la interval de cateva ore, aproape nici ca nu sesizez aceasta pierdere de conexiune.
Desi am aceasta problema de mai bine de 2 ani, nu m-am gandit niciodata ca ar putea fi de la internet deoarece dureaza 2-3secunde, nici macar nu m-a deranjat, dar recent m-am apucat de un joc ce necesita o conexiune permanenta si a devint frustrant....
Detin un modem Connect Box, acesta se incinge foarte tare iar primul montat s-a defectat a doua zi de la montare (s-au ars porturile ethernet).

S-a mai confruntat cineva cu problema asta sau stie cineva o rezolvare?
Se poate schimba oare connect boxul cu alt model?

#2
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Încearcă o resetare a connect box-ului.

#3
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
L-am tot resetat :))

#4
toXXik

toXXik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 22.02.2005
Wifi? Ethernet? Pierzi conexiunea fizica catre router sau doar conectivitatea la internet? Schimba placa de retea si vezi daca se mai intampla.

#5
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Ethernet, doar conectivitatea la internet. Se intampla pe ambele pc-uri in acelasi timp, deci nu este de la placa de retea...

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postccristyan, on 02 iulie 2018 - 21:15, said:

Hey. ma confrunt cu o problema, pierd conexiunea la internet pentru cateva secunde la interval de cateva ore, aproape nici ca nu sesizez aceasta pierdere de conexiune.
Desi am aceasta problema de mai bine de 2 ani, nu m-am gandit niciodata ca ar putea fi de la internet deoarece dureaza 2-3secunde, nici macar nu m-a deranjat, dar recent m-am apucat de un joc ce necesita o conexiune permanenta si a devint frustrant....
Detin un modem Connect Box, acesta se incinge foarte tare iar primul montat s-a defectat a doua zi de la montare (s-au ars porturile ethernet).

S-a mai confruntat cineva cu problema asta sau stie cineva o rezolvare?
Se poate schimba oare connect boxul cu alt model?
Ce valori ai la connect box.
Se intrerupe semnalul tv?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate