Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Asortare imbracaminte nunta

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Eu am zis de sandale gandindu-ma ca e singura incaltaminte care merge fara sosete. Bine, mai sunt si slapii sau papucii.

Dar, as vrea sa spun ca mie, ca femeie, imi displace moda asta barbateasca cu pantalonii mai scurti de-o palma, care lasa sa se vada glezna goala. Banuiesc ca e si epilata.

Initiatorul ar trebui sa se gandeasca daca anul viitor sau peste doi ani va mai putea purta pantalonii aia, pentru ca poate se va mai ingrasa sau moda asta va trece.
Si-atunci, in primul caz ii va dona unui copil de 12 ani, iar in al doilea, ii va taia si-i va purta ca Angus Young.

#20
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Si radea lumea de mine ca vreau sa ma duc in sneakersi la nunta. Acum le demonstrezi ca eu am stil fata de alti.

#21
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
da tu crezi ca acu mai porti aceasi pantaloni 13 nunti si 23 botezuri ca inainte pe vremea lu impuscatu? moda se schimba, culorile si accesoriile. ce porti azi la nunta este posibil ca peste 2-3 ani cand te mai duci la alta nunta moda sa fie alta .. si tot asa.

acu fie vorba intre noi, desi sunt tanar nici mie nu-mi place moda cu pantalonii prea scurti la glezna de zici ca sunt itari insa nici cum mai vad pe la altii de ii fac ghemotoc jos.

#22
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostLaberta, on 02 iulie 2018 - 20:04, said:

Eu am zis de sandale gandindu-ma ca e singura incaltaminte care merge fara sosete. Bine, mai sunt si slapii sau papucii.

Dar, as vrea sa spun ca mie, ca femeie, imi displace moda asta barbateasca cu pantalonii mai scurti de-o palma, care lasa sa se vada glezna goala. Banuiesc ca e si epilata.

Initiatorul ar trebui sa se gandeasca daca anul viitor sau peste doi ani va mai putea purta pantalonii aia, pentru ca poate se va mai ingrasa sau moda asta va trece.
Si-atunci, in primul caz ii va dona unui copil de 12 ani, iar in al doilea, ii va taia si-i va purta ca Angus Young.
din pacate e moda de phoponari...stiu eu pe unu care-i bulan si tot asa isi poarta pantalonii cu glezna goala

Edited by I2O, 02 July 2018 - 20:11.


#23
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Bravo, tie, flaviuse, ca iti permiti sa investesti in haine de nunta si botezuri. Eu ma feresc cat pot de astfel de evenimente si caut sa-mi cumpar cat mai putine haine de gala, de obicei clasice.
Prefer sa-mi cheltui banii pe altceva, nu pun pret pe haine.

#24
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002

View PostI2O, on 02 iulie 2018 - 19:33, said:

Sa moara pestii mei ca nici la dujmani la nunta nu as merge asa imbracat
Pune nene mana si te imbraca barbateste,totusi esti fratele mirelui nu poti sa mergi la nunta asa ca terchea berchea
O nunta e una din ocaziile din viata cand se cere costum (minim). Ia unul negru sau bleumarin. Pata de culoare o dai din alegerea culorii camasii si a cravatei.
[ https://www.bman.ro/newest/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1530Costum-Bleumarin-BMan176.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Un costum e o investitie, il folosesti cel putin 10 ani, daca nu mai mult...

#25
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Apreciez raspunsurile , reforumlam imbracamintea :)

#26
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Aici informatii despre alegerea primului costum (de preferinta bleumarin, merge la orice situatie)
http://www.stilmascu...mul-tau-costum/
Daca ai mai multi bani, te poti uita la un costum la comanda...
http://www.filipceza...va-sfaturi.html

Edited by Wotan, 02 July 2018 - 21:20.


#27
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Ce ati recomanda de la magazinul Steilmann Sibiu , sau Bigotti Sibiu., nu va mai las linkuri ca le gasiti repede pe net.ceva la pret decent :)

#28
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Ce zici de asta? Si e si la reducere...
https://www.bigotti....CSBAPBZ85U29992

Eventual iti intrebi prietena ce culoare va avea la rochie sau accesorii, si iti alegi camasa si cravata in nuanta asemanatoare. Praf ii faceti pe toti.
Atentie, cu exceptia camasii albe, culoarea cravatei se alege in functie de a camasii, ca sa se asorteze, le cumperi cel mai bine impreuna.

Edited by Wotan, 02 July 2018 - 21:20.


#29
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Arata bine dar el nu prea vrea costum , ar vrea ceva pamtaloni cu camasa si pantofi.

#30
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Tot ceva bleumarin, e sobru si se poate asorta cam cu orice. De exemplu la pantaloni negri nu poti purta pantofi maro, la bleumarin da. Ar trebui sa-si ia macar o vesta daca nu vrea sacou, sa nu para dezbracat... Posted Image
[ https://www.bigotti.ro/img/products/0/c/e/3/f/3/VEPNAMPCA9599999148-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Wotan, 02 July 2018 - 22:28.


#31
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postionutsb, on 02 iulie 2018 - 19:15, said:

Salut , care le aveti cum imbracatul la nunta. Cum se pot asorta pantalonii astia cu camasa si pantofi ? Culori etc. Pantofii trebuiesc model pe piciorul gol am inteles. Vorbesc pentru fratele mirelui. [ http://i68.tinypic.com/106wt4w.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu mai trebuie nimic asortat.
Tinuta din link este perfecta pentru nunta.
Apropo,nunta se tine online sau offline?

#32
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Asculta sfaturile lui Wotan si nu ai sa regretiPosted Image

#33
Predator-X

Predator-X

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.06.2018

View PostLaberta, on 02 iulie 2018 - 20:15, said:

Eu ma feresc cat pot de astfel de evenimente
Same. Io le urasc din toti ficatii.


#34
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View PostI2O, on 03 iulie 2018 - 11:41, said:

Asculta sfaturile lui Wotan si nu ai sa regretiPosted Image
Ms

#35
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View PostPredator-X, on 03 iulie 2018 - 12:20, said:


Same. Io le urasc din toti ficatii.

Le urati ca nu stit sa va distrati

#36
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostWotan, on 02 iulie 2018 - 20:44, said:

O nunta e una din ocaziile din viata cand se cere costum (minim). Ia unul negru sau bleumarin. Pata de culoare o dai din alegerea culorii camasii si a cravatei.

Un costum e o investitie, il folosesti cel putin 10 ani, daca nu mai mult...
Daca nu te ingrasi :(

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate