Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

global_cfg not found

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
skodadk

skodadk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.07.2018
Salutare, am si eu o navigatie dedicata skoda,e ceva de prin China ,Junsun,windows 6,ecran 7'',800x480 .
Nu reusesc sa-i pun un iGo,imi da eroarea global_cfg not found . Am incercat de pe multe forumuri...nimic . Nu se pricepe nimeni care ar fi problema ?

Attached File  Screenshot (4).png   320.21K   21 downloads

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ahhhh, si eu m-am chinuit acum citeva zile de mi-au sarit capacele.
Pe 2 telefoane Android, cu vreo 6 versiuni, modificari.... bla bla bla....
Primeam eroarea exact asta si/sau resolution not support si/sau ecran negru (dar sunet ok) si/sau alte erori de nu mai tin minte.
Pina la urma am renuntat.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Ai fisierul iGO\content\global_cfg\global_cfg.zip ?

#4
skodadk

skodadk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.07.2018
Attached File  Screenshot (5).png   506.98K   57 downloads   Este fisierul .

Edited by skodadk, 01 July 2018 - 15:06.


#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Scula aia se vinde cu un card de 8gb, cu igo si navitel pe el. Spune exact ce ai ispravit de nu mai merge.

#6
skodadk

skodadk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.07.2018
Eu asa am cumparat masina,nu am cumparat eu navigatia .Nu avea nimic pe ea,nu avea card ,nimic .

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Aha, deci ala nu ti-a dat si cardul. Intreaba-l de ce. Probabil tu ai copiat ceva modificat, cu navigatia pe memoria interna si olderul content pe card, iar acum nu mai gaseste folderul content, ca nu e acolo unde a fost el pus inainte.

#8
skodadk

skodadk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.07.2018
Nu am cum sa-l mai intreb, navigatia nu are niciun soft de navigatie in memoria ei interna . Doar pe card merge pusa

#9
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Asta stiu, dar ma gandeam ca ai pus un igo configurat sa fie instalat intern, contentul cu hartile, pe card, sau cine stie ce o fi ispravit vechiul proprietar. Cuj variantele sunt cu gramada, ar fi bine sa apelezi la cineva care stie ce face, sau cauti un igo pt pna, facut sa ia totul de pe card. Cum scula avea doua sisteme de navigatie, ma gandesc ca in setari ar trebui sa poti selecta calea spre una din ele, ceva genul navipath.

Edited by rumegus, 01 July 2018 - 19:26.


#10
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Teoretic, ar trebui sa ai in optiunile navigatiei o setare unde sa pui calea catre EXE al noului program.

Edited by trollerul_de_serviciu, 02 July 2018 - 09:40.


#11
skodadk

skodadk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.07.2018
Am pus folderul IGO pe un card ,acelasi folder IGO l.am pus si pe 2 gps-uri si merg. La navigatie la masina intru la setari ,navipath si de acolo setez calea catre card,catre igo.exe. Incearca sa incarce si imi da eroarea cu global_cfg...Momentan nu sunt in Ro ca-l duceam la cineva .O sa incerc sa intru in softul lui sa vad ce minuni are pe acolo,sper sa mearga

#12
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
-NU E SETATA CORECT CALEA CATRE CONTENT SAU CATRE APLICATIE,EROARE IN DENUMIRI :
1 Ai grija ca denumirea fisierului sa fie aceeasi cu cea a executabilului, spre exemplu daca executabilul se numeste iGO fisierul sa aiba aceeasi denumire.
2 .Vezi corectitudinea si adauga aceasta linie(sau dupa caz o stergi) [folders] app="\Calea catre folderul ce contine executabilul de Igo"
Varianta B.
Rezolvare:indicam corect calea catre CONTENT in SYS.TXT
[folders]
content="\Calea catre folderul CONTENT"
Deci, mare atentie la denumiri, punctuatie, copiaza tot in radacina cardului, nu intr-un folder, care poate mai are si o alta denumire. Daca executabilul se numeste igo.exe, si programul sa se numeasca tot igo, nu igo8, primo, igoprimo, etc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate