Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Dureri de cap 2 zile dupa extractie masea

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
gcosmin2

gcosmin2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 10.06.2013
Buna ziua tuturor de pe acest forum ,

Ieri mi-am scos la dentist o masea  , nu am simtit vreo ameteala sau durere de cap inainte sau in timpul operatiei .
Domnul doctor mi-a facut o injectie langa masea ca sa nu mai simt nimic in zona aceea .
Dupa operatie doctorul m-a intrebat de cateva ori daca ma simt ametit , 2 ore dupa operatie nu am simitit vreo ameteaza sau durere de cap .
Apoi dupa 2 ore de la operatie, mainile mele au inceput sa se simta ciudat , ca si cum incepeau sa amorteasca , am facut niste exercitii ( ca la scoala ) ca sa imi revin dar nu mi-am revenit , defat amorteala aia a inceput sa se simta in tot corpul pe parcursul a 2 ore .
Pe langa ameteaza am si un fel de durere de mushchi la fiecare miscare mai rapida sau la care trebuie sa folosesc forta .
Ieri m-am simitit toata ziua ca si cand as fi baut toata noaptea . Azi ma simt lafel , doar ca putin mai bine .
Treaba asta e cam frustranta , pt ca desi am mai fost sa imi scoata dinti ( chiar ultima oara a fost acum 5-6 luni ) nu m-am simiti asa de aiurea 2 zile dupa operatie .
Ce poate sa fie ? De la analgezic-ula la pe care mi l-a dat doctorul ? ar fi trebuit sa dispara efectul mai repde . OK s-a disipat in sange dar corpul meu inca mai simte efectele si nu e normal .

Am 37 de ani (M) , 165 cm si 72 kg , nu stiu daca are vre-o importanta , doar sa nu ziceti sa o fi vreo babaciune si era normal sa mi se intample asa Posted Image

#2
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Esti alergic/semi-alergic la anestezic.  Posibil sa fi  fost si mega dezhidratat.

#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

 gcosmin2, on 22 iunie 2018 - 09:18, said:

...Am 37 de ani (M) , 165 cm si 72 kg , nu stiu daca are vre-o importanta , doar sa nu ziceti sa o fi vreo babaciune si era normal sa mi se intample asa Posted Image
varsta biologica nu este intodeauna aceasi cu varsta fizica !

Edited by realduc, 22 June 2018 - 09:31.


#4
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Infectia de dupa?

#5
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007

 gcosmin2, on 22 iunie 2018 - 09:18, said:


Ieri mi-am scos la dentist o masea  , nu am simtit vreo ameteala sau durere de cap inainte sau in timpul operatiei .
...
Ieri m-am simitit toata ziua ca si cand as fi baut toata noaptea . Azi ma simt lafel , doar ca putin mai bine .

ieri ti-ai scos măseaua, tot ieri te-ai simțit bine dar ti-a fost și rău, azi ti-e la fel de rău, dar un pic mai bine... am înțeles tot.

#6
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
eu cred ca nu degeaba te-a tot intrebat medicul daca te simti bine, probabil a folosit un alt tip de anestezic decat ce avea pana acum si urmarea sa vada ce efecte secundare apar. daca as fi in locul tau, l-as suna pe medic sau i-as face o vizita la cabinet, sa-i descriu simptomele si sa-l intreb ce naiba a folosit, de a avut asa efecte secundare.

#7
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Si daca il intreba asistenta era altceva, nu?
Cred ca a fost doar o intrebare fara alte dedesubturi.

#8
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Dar la pantof ....cat ai la pantof ?

#9
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Medicul ti-a dat anestezic si nu analgezic . Poate fiind vorba de o masea cu radacina mai serioasa ti-a administrat o cantitate mai mare . E destul de normala senzatia .

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
Draga cosmin
Doar o vorba intrebare iti mai pun:ti-a dat macar o clipa prin minte sa-l intrebi si pe domnul doctor ce ne-ai intrebat pe noi,care suntem veselari,cofetari,sudori sau bagatori in seama?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate