Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Huawei ar putea pierde accesul la Android, din cauza unor noi presiuni ale legislatorilor americani

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015

Quote

Cei de la Reuters au aflat că forțele legislative din State au solicitat celor de la Google să revizuiască înțelegerile cu Huawei. Accentul a fost pus pe faptul că firma chineză ar fi o amenințare pentru securitatea americană.

Sursa: https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/huawei-ar-putea-pierde-accesul-la-android-din-cauza-unor-noi-presiuni-ale-legislatorilor-americani

#2
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Nu pierde niciun acces. Huawei e pe val si va ramane cu android. Mai degraba Google va crea o noua entitate juridica sa se ocupe de business cu unciul Sam separat, decat sa piarda un jucator important cum e Huawei.

#3
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Huawei este mult prea mare. Unchiul Sam se impsca singur in picior. Cu un tun de navă de război. Daca Huawei isi face bagajele si pleaca, atunci cine intretine infrastructura de telecomunicatii? ZTE ala care a fost alungat?

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008
Păi ce treabă are?
Huawei are mai multe departamente: Radio, telefoane, echipamente de rețea etc

#5
Gabrisamp

Gabrisamp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.11.2017
Huawei e pe val clar .

#6
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Huawei Posted Image

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Le tremura chilotii celor de la Apple, si probabil fac lobby pe langa politicieni sa interzica treptat orice alt competitor de pe piata americana.

#8
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Cre'ca nu mai poate apple de frica din cauza huawei :))

#9
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Daca ziceai de Samsung poate ca te credeam. Huawei se apropie cu pasi repezi de locul 2  si ameninta pozitia Apple .In 2011 Huawei avea o cota de piata de aprox. 3% iar Apple 23% . In 2018 Huawei are aprox. 11%  iar Apple 15% .

Orice vanzator de urzici poate anticipa faptul ca atunci cand Huawei va trece pe locul 2 , actiunile Apple vor scadea.

Stirile astea cu Huawei si Android sunt similare stirilor cu interzicerea masinilor inmatriculate in BG (pe care le-am auzit timp de 10 ani)

Edited by polizei, 24 July 2018 - 18:37.


#10
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Se vede extrem de clar că Apple sunt disperați.

#11
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Da, sunt disperați că fac mai multi bani decât toți ceilalți la un loc 😂😂😂

#12
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Da, sunt disperați că fac mai multi bani decât toți ceilalți la un loc ������

Face bani de la prostimea care da 5000 de lei pe un telefon pentru a se excita cand vede marul ala. Crezi ca Huawei nu ar putea face si ei un simbol cu un mar? Posted Image Aici vorbim de calitate. Chiar daca as avea bani sa cumpar Samsung sau Iphone, poti face aceleasi lucruri si cu Huawei sau HTC. Dar cine are valoare mare isi cumpara Iphone sa arate ca el e smecher, gandire de cocalar.

Edited by hwplanet, 18 August 2018 - 11:37.


#13
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Trebuie sa fii ingust rau ca sa consideri ca toti cumparatorii de Apple sunt cocalari. Cand Samsung, Huawei sau oricine altcineva o sa ofere suport de 5 ani pentru un dispozitiv, probabil ca si alea o sa coste la fel. Da, sunt de acord cu tine, X e scump, 8 e scump, dar de banii aia chiar esti servit cum trebuie. Ca sa nu avem discutii, sunt "folositor" de Samsung si nici eu nu as da atata amar de bani pe un telefon.

Eu ma refeream strict la afirmatia colegului, cum ca Apple sunt disperati, afirmatie care mi se pare extrem de amuzanta.

Edited by Extinct, 18 August 2018 - 15:41.


#14
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View PostExtinct, on 18 august 2018 - 15:40, said:

Trebuie sa fii ingust rau ca sa consideri ca toti cumparatorii de Apple sunt cocalari. Cand Samsung, Huawei sau oricine altcineva o sa ofere suport de 5 ani pentru un dispozitiv, probabil ca si alea o sa coste la fel. Da, sunt de acord cu tine, X e scump, 8 e scump, dar de banii aia chiar esti servit cum trebuie. Ca sa nu avem discutii, sunt "folositor" de Samsung si nici eu nu as da atata amar de bani pe un telefon.

Eu ma refeream strict la afirmatia colegului, cum ca Apple sunt disperati, afirmatie care mi se pare extrem de amuzanta.

Tu numesti update-uri care incetinesc telefonul in timp suport?

Si la ce iti folosesc update-urile alea cu adevarat? De ce sunt inca atatea telefoane cu kitkat, lollipop si marshmallow care nu au nici pe dreq?

#15
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostTrafalgarLaw, on 18 august 2018 - 16:05, said:

Tu numesti update-uri care incetinesc telefonul in timp suport?

Si la ce iti folosesc update-urile alea cu adevarat? De ce sunt inca atatea telefoane cu kitkat, lollipop si marshmallow care nu au nici pe dreq?


Nu update-urile de sistem incetinesc device-ul, ci aplicatiile in sine care cer din ce in ce mai multe resurse. Nu ma intereseaza sa am nu stiu ce feature, dar update-urile de securitate sunt o chestie de bun simt. Intreaba orice posesor de iPhone cu procesor pe 64bit si o sa-ti spuna ca iOS 11 merge mai bine decat 10 sau 9. Probabil pentru ca au renuntat la suportul device-urilor pe 32 de biti si au o singura arhitectura.

Eu unul nu as folosi un telefon cu lollipop.

#16
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View PostExtinct, on 18 august 2018 - 16:14, said:




Nu update-urile de sistem incetinesc device-ul, ci aplicatiile in sine care cer din ce in ce mai multe resurse. Nu ma intereseaza sa am nu stiu ce feature, dar update-urile de securitate sunt o chestie de bun simt. Intreaba orice posesor de iPhone cu procesor pe 64bit si o sa-ti spuna ca iOS 11 merge mai bine decat 10 sau 9. Probabil pentru ca au renuntat la suportul device-urilor pe 32 de biti si au o singura arhitectura.

Eu unul nu as folosi un telefon cu lollipop.

Pai si Google nu ofera update-uri de securitate pentru orice telefon cu cel putin marshmallow? Pana anul trecut ofereau chiar si pentru kitkat.

#17
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Serios? am un S4 cu lollipop care nu a mai primit update-uri de 2 ani. De niciun fel.

#18
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011

View PostExtinct, on 18 august 2018 - 16:14, said:




Nu update-urile de sistem incetinesc device-ul, ci aplicatiile in sine care cer din ce in ce mai multe resurse. Nu ma intereseaza sa am nu stiu ce feature, dar update-urile de securitate sunt o chestie de bun simt.
aha, aha. aplicații, mari consumatoare ele, mama lor. dar ia explică-mi matale, de ce orice aplicație de sistem (dialer, aplicația de mesaje, de alarmă, chiar și setările) se deschid de 10 ori mai lent pe un 5s cu iOS 11 când cu iOS 7 era totul instant? vorbim de ambele telefoane cu sistemul proaspăt instalat.

sunteți atât de spălați pe creier încât nici după ce au fost prinși public și au recunoscut în instanță că încetinesc telefoanele nu vă puneți niciun semn de întrebare. culmea, apoi au fost și nevoiți să scoată un update cu un "feature" care trebuia să oprească cel mai grav factor al încetinirii intenționate (downclocking-ul chipset-ului.) mai rămâne doar optimizarea intenționat mai proastă a telefoanelor mai vechi care este greu de dovedit că există în firmware din cauza criptării.

după toate astea, oile spălate pe creier ale iPhone-ului sunt la fel de spălate pe creier ca înainte ca Apple să fie prinși cu mâța în sac. Doamne, ce marketing au băieții ăștia!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate