Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

OKazii :: Ce categorii nu au comision?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Una este "imobiliare". Altele?

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,624
  • Înscris: 07.02.2003
Atata... serviciile se platesc ca si pe ebay.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
@initiator: vezi pe lajumate.ro sau publi24. Pe okazii nu mai intra nici naiba, de cand i-au alungat pe cei cu produse ieftine/SH si au ramas doar firmele.

Edited by Hider141, 18 June 2018 - 07:19.


#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,624
  • Înscris: 07.02.2003
Din peste 70 site-uri de anunturi, okazii ocupa locul 3... n-as zice ca nu e vizitat Posted Image Acolo se cauta seriozitate si promptitudine, cei care au plecat erau teparii in primul rand.
Primele 2 locuri sunt ocupate de olx si publi24.

Edited by andreic, 18 June 2018 - 13:22.


#5
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 andreic, on 18 iunie 2018 - 08:18, said:

Primele 2 locuri sunt ocupate de olx si publi24.
cred ca publi24 e la coada vacii, dar de acord cu olx-ul.

am incercat acu' vreun an sa vand un A5 2016. l-am pus pe ambele. pe olx s-a vandut in doua zile,
pe publi 24, dupa 3 saptamani cand mi-am adus aminte sa sterg anuntul, avea 3 vizualizari. ale mele...

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

 andreic, on 18 iunie 2018 - 08:18, said:

Din peste 70 site-uri de anuntuti, okazii ocupa locul 3... n-as zice ca nu e vizitat Posted Image Acolo se cauta seriozitate si promptitudine, cei care au plecat erau teparii in primul rand.
Primele 2 locuri sunt ocupate de olx si publi24.
Au plecat de-acolo si oamenii seriosi care nu au un volum enorm de produse/vanzari, in special SH.
Sunt oameni ce vand produse IT SH si aveau la activ peste 300-500 de tranzactii pozitive pe forumul computergames inainte de inchiderea lui, dar prefera olx sau publi24. O parte dintre componentele din configuratie de acolo le-am luat, si componentele (CPU, mobo si 2 hard discuri ce nu apar in semnatura) sunt exact asa cum au fost descrise.

Edited by Hider141, 18 June 2018 - 08:46.


#7
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 andreic, on 18 iunie 2018 - 08:18, said:

Din peste 70 site-uri de anuntuti, okazii ocupa locul 3... n-as zice ca nu e vizitat
sursa?

#8
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018

 andreic, on 18 iunie 2018 - 06:45, said:

Atata... serviciile se platesc ca si pe ebay.
Dar era intr-o vreme taxa de listare zero pe la Arta si obiecte de colectie.

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,624
  • Înscris: 07.02.2003

 unbrutus, on 18 iunie 2018 - 08:47, said:

sursa?
https://www.dauanunt...te-uri-anunturi

#10
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 andreic, on 18 iunie 2018 - 13:23, said:

nu e buna.
nu scrie pe ce criteriu sint ordonate

#11
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
OLX - cel mai folosit, dar au limita pe categorii, trebuie mai multe conturi sau sa platesti listarea.
Autovit - site-ul celor de la olx, orice anunt adaugat aici se posteaza automat si pe olx. (ultima data costa listarea anuntului)
Publi24 - Aici intra oamenii doar pentru categoria matrimoniale.
Lajumate - Nu stiu ce tarife au, dar traficul e foarte mic iar 90% din articole le gasesti si pe olx. Am gasit cazare la mare anul trecut decenta, din simplul motiv ca cine a postat aici nu a stiut sa foloseasca olx-ul.
Facebook marketplace - se pare ca tot mai multa lume foloseste multi habar nu au sa puna un anunt pe alt site si chiar daca se posteaza ceva pe un grup privat la vanzare, il poti gasi prin search.
Okazii - sper sa dea faliment, comision pentru vanzare iar daca vrei sa promovezi un anunt, arunci banii pe fereastra, nu o sa apara niciodata primul, pentru ca acolo is pe pile. Ei se lauda cu sistemul lor de calificative, teapa cand vine, o iei, poti sa ai 1 calificativ sau 1000, fara frica ca si aia dau o teapa, nu te crede nimeni ca tu ai luat-o, cand ala are 999 calificative ok Posted Image In schimb ce imi place la el, e sistemul de licitatii, dar majoritatea nu stiu sa il foloseasca, asa ca prinzi 1-2 articole la 3 luni la licitatie, in rest doar monezi/vederi si chiloti Posted Image
Alte siteuri nu isi au rostul, ca nu cred ca intra nimeni pe ele, tocmai ce am vazut o reclama la un site exclusiv de gaming si ca primesti 15 euro gratis sa ii folosesti pe site ca reclama, majoritatea intrebau cum pot sa scoata acei 15 euro. Pe site nu cred ca erau mai mult de 1000 de anunturi.
In schimb, foloseste grupurile de facebook, oricum aici o sa intre si in marketplace sau forumurile de profil, am avut un imac pe olx mai bine de o luna, iar pe un forum de vanzari produse apple l-am vandut in prima zi.

Edited by logy, 19 June 2018 - 12:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate