Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Camera sport evolio ismart 360 - filmeaza in 360 grade ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Buna ziua, am gasit camera aceasta - evolio ismart 360. Am cautat pe youtube sa vad un sample dar am gasit doar in stil glob:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ORQ32m5xQTM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am tot cautat pe net, dar nu am gasit si nu am nici o experienta cu filmarea in 360, dar se poate transforma video-ul acela de tip glob, in 360 de grade cum este pe google maps sau ca in videoclipul de mai de jos ?


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5EIcUdZrOpM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Camera nu a venit cu soft pt. asta? Sigur gasesti pe net. Ideea e ca film 360 defapt nu este film obisnuit pe care dai click si il vezi cu mediaplaier, iti trebuie un viewer special. Cauta pe net ca sunt tooluri care fac asta.

#3
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Pai nu stiu daca camera are soft de asa ceva sau nu, ca nu am cumparat-o inca. Am tot cautat pe internet, dar nu am gasit nimica, inafara de un tutorial avansat in after effects si ala avea doua globuri video, nu 1 singur.

#4
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
https://support.goog...r/6178631?hl=en

#5
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postlogy, on 16 iunie 2018 - 09:29, said:

Am tot cautat pe internet, dar nu am gasit nimica, inafara de un tutorial avansat in after effects si ala avea doua globuri video, nu 1 singur.
Originalul arata ca primul clip, editat ca al doilea. Dar trebuie sa fii constient de cerintele de sistem pentru editare, iti trebuie procesor serios si tot dureaza enorm fata de o filmare clasica.

#6
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Si cum s-ar putea edita ? , am facut si cum a zis crokodilu , dar a iesit ceva foarte urat. Oricum se pare ca, camera aceasta este destul de slaba pentru 360. O sa zic pas.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate