Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

ce se intampla cu acest pisicut? :(

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Tot tuPosted Image ? Ce naiba! O sa zica lumea ca te hartuiesc pe forum. Nu te hartuiesc, dar nu lasa animalele alea sa se inmulteasca fara rost. Deci pe bune, nu stiu ce planuri ai cu ele, dar nu faci bine ca umplii curtea cu pisici.
Eu v-as pune impozit pe cate animale detineti si asa v-as responsabiliza!

#20
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View PostgunoNakamoto, on 21 iunie 2018 - 12:22, said:

Am o poza cu mustaciosul in zilele lui de glorie cu mustatile pline de sos de peste Posted Image)

In schimb intampin alta situatie hazlie in curtea mea cu aceste animalute Posted Image) Am una alba cu ochii albastri, care mi-a fatat 3 bucati mustaciosi, pisica pe care nu trebuia sa o las sa se imperecheze deoarece intampina probleme in timpul gestatiei si chiar dupa ce fata (asta din ce am citit si care evident nu ii dadeam crezare, pana m-am lamurit). Si mai am o alta pisicuta mai a dracu care a fatat 5. Acum voi ati mai auzit ca doua pisicute sa stea in acelasi cuib si sa-si ingrijeasca laolalta puii ca si cum ar fi puii lor? Deoarece aia alba isi cara puii in cuibul celeilalte pisicute. O aduc inapoi in cuibul ei, sta putin si pleaca. Am tot umblat eu pe la cuiburi iar intr-un final cealalta pisicuta i-a carat pe toti in alta parte, si acum ambele tot impreuna au ramas Posted Image)
Cum e posibil asa ceva, sa se accepte? Credeam ca fiecare cu cuibusorul ei
pai da ca pisicile sunt mai inteligente ca unii oameni, sau unii oameni sau devenit mai salbatici decat animalele

View Postthalia, on 21 iunie 2018 - 13:18, said:

Tot tuPosted Image ? Ce naiba! O sa zica lumea ca te hartuiesc pe forum. Nu te hartuiesc, dar nu lasa animalele alea sa se inmulteasca fara rost. Deci pe bune, nu stiu ce planuri ai cu ele, dar nu faci bine ca umplii curtea cu pisici.
Eu v-as pune impozit pe cate animale detineti si asa v-as responsabiliza!
Ia nu te  mai baga in treaba lui Dumnezeu si vezi-ti de ratele tale la banca.

#21
gunoNakamoto

gunoNakamoto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 07.01.2018

View PostFreddy12, on 21 iunie 2018 - 12:58, said:

Am vazut eu pe Animal Planet ca pisicile care stau impreuna isi cresc puii la comun. Si am avut un caz la specia canina cand o catelusa nu avea suficient lapte pentru pui si intr-o saptamana cealalta catea a facut lactație a ajutat-o sa-i alăpteze.
Sterilizează pisicile ca intr-un an-doi vei avea 100 de pisici.
Prima pisica care a fatat anul asta era foarte protectoare cu pisoiasii ei si desi a crescut la comun cu restul pisicutelor daca se apropia una de cuib sarea sa o ciufuleasca.

View Postthalia, on 21 iunie 2018 - 13:18, said:

Tot tuPosted Image ? Ce naiba! O sa zica lumea ca te hartuiesc pe forum. Nu te hartuiesc, dar nu lasa animalele alea sa se inmulteasca fara rost. Deci pe bune, nu stiu ce planuri ai cu ele, dar nu faci bine ca umplii curtea cu pisici.
Eu v-as pune impozit pe cate animale detineti si asa v-as responsabiliza!
Si ce sa le fac? Sa le sterilizez? Doamne fereste
Ii cresc cat sunt mici, rad de ei cand se joaca iar dupa ii voi dona

#22
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

View PostWinstonMontana, on 21 iunie 2018 - 22:23, said:

pai da ca pisicile sunt mai inteligente ca unii oameni, sau unii oameni sau devenit mai salbatici decat animalele


Ia nu te  mai baga in treaba lui Dumnezeu si vezi-ti de ratele tale la banca.

Ce crezi, n-am rate la bancaPosted Image

Nu ma bag nicicum in treaba lui Dumnezeu , dar sa lasi animalele sa se inmulteasca fara rost este o nebunie.
Din acest motiv ati lasat si cainii sa se inmulteasca fara rost si acum ne mananca copiii in parcuri. Fiti raspunzatori cu animalele, daca le aveti in batatura. Nu le lasati sa se inmulteasca fara rost. Puisorii sunt mici pentru a fi sterilizati, dar pisicuta mama poate fi sterilizata. E un chin si pentru ea sa fete de cate ori intra in calduri.

View PostgunoNakamoto, on 22 iunie 2018 - 15:32, said:

Prima pisica care a fatat anul asta era foarte protectoare cu pisoiasii ei si desi a crescut la comun cu restul pisicutelor daca se apropia una de cuib sarea sa o ciufuleasca.


Si ce sa le fac? Sa le sterilizez? Doamne fereste
Ii cresc cat sunt mici, rad de ei cand se joaca iar dupa ii voi dona

N-am zis sa-i sterilizezi acum, ca-s mici. Dar pe mama lor o poti steriliza! Fi responsabil.

#23
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
De ce ti se pare asa groaznica sterilizarea? Nu confunda cu eutanasierea. Sterilizarea este o operatie prin care sunt extirpate organele reproductive adica ovarele si uterul la femele ori testiculele la masculi. Beneficiile sunt evidente in sensul ca femelele nu vor mai face pui de 3 ori pe an, nu vor mai face o infectie uterina numita piometru si nici cancer mamar. La pisici 90% din tumorile mamare sunt maligne spre deosebire de femei la care doar 10% din tumori sunt canceroase. Tu decizi, eu ti-am aratat beneficiile.  Pe de alta parte gândește-te ce soarta vor avea puiuții. Cati vei putea da in adopție? Eu am reusit sa dau doar unul in 7 ani si am acuma cinci pisici, toate aruncate in strada de fostii stapani. Le-am sterilizat pe toate, pe una o am de 14 ani si era adulta cand am luat-o. Alta are 13 ani, a lasat-o stapan-su in strada intr-o cutie impreuna cu sora-sa care a degerat la primul îngheț.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate