Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 

Problema pedala ambreiaj !

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
asta?

[ https://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk2/images/octavia-mk2-3966.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by arg, 13 June 2018 - 09:00.


#20
beck1392

beck1392

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.03.2015
La fel am patit si eu la GOLF 5,problema era de la pompa.

Edited by beck1392, 13 June 2018 - 09:05.


#21
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 05.02.2015
deci ce sa fie pana la urma pompa sau cilndru receptor... un baiat acum 3 zile a avut aceasi problema si a fost cilindru receptor... numai ca spre norocul meu aseara am ai airisit ambreiajul airisirea se face de la cilindru receptor am airisit de 2 ori si azi am fost si la munca am venit si inapoi si momentan merge perfect... sper totusi sa nu mai faca probleme dar pe viitor sa stiu ce sa schimb exact... la mecanic nu ma duc de ce ? pentru ca tatal meu este mecanic ne pricep cat de cat... am schimbat la masina si kit distributie, volante plus multe chestii .... dar problema dinasta nu am mai intalnit

PS:/// Daca e sa imi mai faca probleme (sper totusi sa nu) as incercat prima oara cilindru receptor... caut pe la un prieten are dezmembari sa pun sa vad daca merge... ca oricum dupa cumpar nou daca e cilindru receptor... daca nu 100% este pompa

Edited by killer2015, 13 June 2018 - 16:28.


#22
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 05.02.2015
mda... a mers pana acum acum iar se blocheaza putin pedala...

#23
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Mai nene e 150-200lei pistonul de la pedala, il schimbi singur.
Macar desfa-l si vezi ce e cu el.
Cauta pe youtube cum se da jos si in maxim o ora te-ai lamurit, desi daca esti dibaci iti ia mult mai putin.

Edited by arg, 13 June 2018 - 19:36.


#24
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 05.02.2015
asa ma gandeam si eu pompa de ambreiaj e dusa cred https://www.autoeco....7484/a14380502/ o fi buna 100 de lei am gasit noua + acum am vazut se aude si sunetul exact  la fel [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mDK94qXDMPg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by killer2015, 13 June 2018 - 20:02.


#25
mag1001

mag1001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.05.2012
scriu aici , sa nu deschid alt topic .
salut am un golf 6 din 2011 , 2.0 D 140 cai.
ieri in timp ce ma intorceam spre casa , mi-a ramas pedala aproape de podea . eram pe autostrada cu 120-130km/h in treapta a 5.
schimba normal , atat doar ca pedala  avea o cursa f. mica . nici-un zgomot , nici-un carait...nimic .
apoi am ridicat cu piciorul pedala si pana azi a ramas sus . azi am mai facut o mica cursa de 10 km .
senzatia este ca pedala este mai moale ca inainte , si are cam jumatate de cursa care imping in gol  , apoi cealalta jumatate mai tare .
am controlat nivelul de lichid , aici nu am reusit sa inteleg care e minim/maxim. e pus in spatele bateriei si se vede greu acest lucru .
am desfacut capacul si am pus lichid dot4 pana undeva la 2 cm sub capac , sa zicem ca am pus 50-60 ml.
ce as putea face eu pana sa ajung la mecanic/reprezentanta ?
ceva care se poate vedea , daca este stricat ?
am de facut un drum destul de lung pana in tara , dus intors , 5000 km cat de curand si nu vreau sa am surprize pe drum .
multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate