Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Identificare mufa USB

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vcosmin

vcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.07.2002
Buna ziua, am un terminal Bitatek IT-9000 si nu reusesc sa gasesc un incarcator pentru el , mufa e cea din poze - cred ca seamana cu https://conectica.ro...sb-b-hirose-m-t , dar nu sunt sigur - terminalul este cel de aici http://www.bitatek.c.../productd?ID=16 , pe Romania am am gasit nimic la furnizorii oficiali .

[ https://image.ibb.co/cUjCA8/mufa.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vcosmin, 07 June 2018 - 08:34.


#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
nu toti producatorii folosesc mufe usb standard... mai exista si formate proprietare!

LE
pentru 7 lei cit costa adaptorul ala + transport, zic ca merita sa incerci sa vezi daca se potriveste.

Edited by tEo, 07 June 2018 - 08:48.


#3
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Pe pagina produsului la sectiunea accesorii vad ca ei ofera spre vanzare acel cablu. La o simpla cautare pe google am gasit mai multe poze cu cablul respectiv si pare a fi un soi de mini USB pe care il gasesti in orice magazin. Au fost foarte populare acum vreo 7-8 ani si s-ar putea sa ai si tu prin casa unul ratacit de la vreo camera foto sau telefon mai vechi, eu zic sa incerci, dar sa nu fortezi in caz ca nu intra din prima. Am avut si eu o problema asemanatoare cu o tableta mai veche de la o marca no-name si am rezolvat-o cu un cablu simplu, trebuia doar sa fiu atent sa nu misc cablul cat timp era conectat la tableta.

Edited by whiteboy, 07 June 2018 - 08:58.


#4
vcosmin

vcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.07.2002

View Postwhiteboy, on 07 iunie 2018 - 08:57, said:

Pe pagina produsului la sectiunea accesorii vad ca ei ofera spre vanzare acel cablu. La o simpla cautare pe google am gasit mai multe poze cu cablul respectiv si pare a fi un soi de mini USB pe care il gasesti in orice magazin. Au fost foarte populare acum vreo 7-8 ani si s-ar putea sa ai si tu prin casa unul ratacit de la vreo camera foto sau telefon mai vechi, eu zic sa incerci, dar sa nu fortezi in caz ca nu intra din prima. Am avut si eu o problema asemanatoare cu o tableta mai veche de la o marca no-name si am rezolvat-o cu un cablu simplu, trebuia doar sa fiu atent sa nu misc cablul cat timp era conectat la tableta.
Dureaza foarte mult pana ajunge, nu este mini usb am incercat !

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View Postvcosmin, on 07 iunie 2018 - 08:33, said:

Buna ziua, am un terminal Bitatek IT-9000 si nu reusesc sa gasesc un incarcator pentru el , mufa e cea din poze - cred ca seamana cu https://conectica.ro...sb-b-hirose-m-t , dar nu sunt sigur - terminalul este cel de aici http://www.bitatek.c.../productd?ID=16 , pe Romania am am gasit nimic la furnizorii oficiali .
Nu se incarca cu incarcator ci cu cardle... mufa e custom.

Attached File  Bitatek_IT-9000_Cradle.jpg   205.76K   8 downloads

Deci cauta la magazine cardle pentru el.

Edited by andreic, 07 June 2018 - 09:57.


#6
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 31.03.2005
cu micro ai incercat?

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Aia e mufa custom - nu e USB - nici mini si nici micro.

#8
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006

View Postandreic, on 07 iunie 2018 - 09:56, said:

Nu se incarca cu incarcator ci cu cardle... mufa e custom.

Attachment Bitatek_IT-9000_Cradle.jpg

Deci cauta la magazine cardle pentru el.
Nu se spune CARDLE ci CRADLEPosted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate