Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Inchiriere auto: pick-up/drop-off Bucuresti, experiente recente

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
Inca un subiect pe tema asta Posted Image
Ma intereseaza de la cei care au avut de a face in ultimii 2 ani cu firme de inchiriere din Romania in special feedback-ul negativ, sa stiu de ce sa ma feresc si la ce sa ma uit cand preiau/predau masina. Voi inchiria automata, care sunt un pic mai scumpe, asa ca sper sa evit din start experiente gen Logan cu 400.000km cu check engine light in bord. Am mai inchiriat de 2 ori de la aceeasi firma si de fiecare data a fost ok, ma gandeam ca acum sa schimb firma sa vad cum e cu altii.
Orice opinii/sugestii sunt binevenite. Mersi.

#2
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
Ok, rectific, orice fel de feedback e util si apreciat :)

#3
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
autoboca
grantie de vreo 80 euro daca platesti asigurarile full
masini doar noi, eu chiar am nimerit una cu numere rosii
au si cateva automate, ceva polo si golf uri , nimic scump
oamenii super de treaba, a durat doar 3-4 minute toate procedura de primire, predare

#4
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 10.05.2004
am inchiriat de citeva ori (4 sau 5) de la autonom, atit in bucuresti cat si in tara (satu mare, cluj, timisoara). de fiecare data fie am primit upgrade (la satu mare nu aveau logan, am primit o jetta :) ) sau am negociat masina / pretul pe baza rezervarilor anterioare. de fiecare data am fost multumit de masina si de servicii (masina curata, livrare / preluare la / de la adresa etc), deci recomand.
din pacate am impresia ca nu au un sistem de fidelizare - ultima data cei din timisoara nu aveau acces la istoricul meu de inchirieri.

#5
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
Mersi frumos pentru sugestii. Am luat si autonom in calcul, de autoboca nu stiam.
Despre cars4rent ati auzit ceva, sau ati avut de a face cu ei? Am vazut ca pe tripadvisor au review-uri in general ok si can i-am contactat pe email mi-au raspuns de fiecare data la intrebari.
Dar despre Alamo si Thrifty ce stiti?

#6
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 10.05.2004
a, si inca ceva. la autonom intreaba de asigurarea 0 excess (nu stiu exact cum ii zice, CDW+ parca). nu prea o promoveaza, by default iti spun numai de asigurarea de baza care este cu fransiza - iar limita nu este mica, citeva sute de euro, in functie de masina.

de la thrifty am inchiriat in emirate, erau printre cei mai ieftini in aeroportul din abu dhabi, iar conditiile au fost ok pentru o masina de buget. acum citeva luni am fost oarecum surprins sa le vad firma in otopeni.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate