Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

E bun P10 lite? Ce telefon imi recomandati?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Si tu crezi ca tu primesti telefoanele alea aproape gratis si suporta operatorul costul telefonului? Sper ca glumesti. Tu platesti telefoanele alea, doar ca aparent nu stii. Nimic nu e gratis.

#38
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu am platit 19 euro bucata. Altii le-au luat chiar gratis. Fiecare cum se descurca. Eu sunt foarte multumit Huawei chiar daca are buguri si de asta am luat 4. La 19 euro nu poti sa ceri calitate de Samsung.

Edited by Kroghy, 06 June 2018 - 19:04.


#39
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Atunci ai fost fraier ca ai dat 20 de euro pe telefon.
Trebuia sa faci 4 abonamente de 60-70 de euro fiecare si ti le dadea gratis. Daca tot nu amestecam...
Altii au fost si mai inteligenti. Au luat apartamente si masini la cateva sute de euro. Platesc ei rate, dar alea-s detalii. Nu merita discutate.

Edited by AMETHIST, 06 June 2018 - 19:07.


#40
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

 AMETHIST, on 06 iunie 2018 - 19:05, said:

Trebuia sa faci 4 abonamente de 60-70 de euro fiecare si ti le dadea gratis.
De ce nu faci tu asa?

#41
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Pentru mine conteaza si pretul abonamentului. Deci e nu am cum.
La tine nefiind relevant e alta discutie.

#42
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Same shit. Unde apare Kroghy iese scandal. Deja sunt obisnuit. Ca sa adaug putina benzina ca nu ma pot abtine. Cum se face ca faimosul S7 are poze dull in interior vs un P10 lite ? Am facut doua poze si S7 a iesit mai dull dar clar fata de P10 lite, cum naiba ? nu stiu. Problema aia de bluetooth nu am avut-o deloc pe P10 lite si l-am frecat destul de mult. S7 consuma si se incinge in draci. Il folosesc drep daily driver si interfata din Settings e bloated as fuck cu device maintenance and shit. Nu pot accesa statusul bateriei fara sa stea scaneze si altele. Huawei macar a facut o aplicatie separata si nu ne-a bagat pe gat. Second: pe P10 lite am mai mult spatiu liber decat pe Samsung. Why ? Bloatware cu tona. Pe P10 lite se pot dezinstala.. Samsung ? Dezactiva doar..

// Pentru OP:

Du-te pe Redmni Note 5 avand procesor mai bun, baterie mai mare, ecran mai mare etc.. doar avantaje fata de P10 lite !

Edited by maxb2000, 06 June 2018 - 22:37.


#43
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Revenind la P10 Lite, per total eu sunt multumit de el, cu o singura exceptie: aplicatia de Foto/Video care uneori merge de-a dreptul ingrozitor. Ori se blocheaza, ori blocheaza telefonul si brusc se incalzeste foarte tare, ori nu raspunde si imi da optiune de iesire fortata, ori nu reactioneaza cand vreau sa fac poza sau cand vreau sa inregistrez un video. Adica butonul se apasa, insa nu se intampla nimic. Daca inchid si reintru in aplicatie, isi revine. Chestia asta se intampla o data sau de doua ori/luna, in conditiile in care fac 20-30 de poze/luna si folosesc aplicatia o data la cateva zile.
In rest merge bine, bateria tine bine, semnalul e bun, sistemul de operare ruleaza ok... Dar chiar si asa, daca ar fi sa-l mai cumpar o data, nu as mai face-o din cauza aplicatiei foto/video.

Edited by LauCalin, 07 June 2018 - 14:47.


#44
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Nu am avut nici una din problemele semnalate cu camera, Bt etc

#45
Han1ball12

Han1ball12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 24.01.2016
https://www.pcgarage...l-sim-4g-black/

pe langa p10 lite, am mai vazut si acest telefon +  ca este si la reducere foarte mare.

#46
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Din Septembrie si pana acum zero probleme cu p10lite, bine si zero update-uri facute.
Lasati chinezariile ieftine daca vreti calitate, p10lite are materiale premium in el iar cel albastru e fenomenal.

#47
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Eu am P10 si recent am luat un Xiaomi 4x pt cineva; la Xiaomi cat m-am chinuit sa scot slotul de cartela s-a indoit tablita aia (?!), am indreptat-o si e ok. La P10 nu mi s-a intamplat... Bine, Xiaomi ajunge pana la 1/3 din P10, depinde de unde il iei (P10 -le meu fiind 1250 lei acum vreo 2 ani).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate