Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Limita anunturi OLX?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Am observat o avertizare de la OLX ca ating limita de anunturi gratuite, ce naiba? La cat timp pot pune gratuit un alt anunt daca trec de limita?
Au lacomit si astia?
Am un telefon la vanzare si l-am tot activat ca nu se vinde, au scazut vanzarile pe olx si acum m-am pomenit ca ating o limita de anunturi.

Alternative gratuite la OLX?

Edited by Argent, 28 May 2018 - 16:01.


#2
BB8

BB8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.05.2018
1. OLX nu e societate de binefacere.
2. Romanii sunt multi si ieftini; tot ei blocheaza reclama si se supara ca li se pun "prajiturele".

OLX  nu traieste cu aer sau din onoare de a fi accesat de milioane de romani => a limitat nr de anunturi gratuite pe unele categorii cu bisnita sau valoare adaugata mare.

Timpul internetului free s-a dus.

#3
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Deci dupa ce ating limita pot sa arunc contul ca nu mai am voie sa pun anunturi?

Ma si miram de ce nu se mai vinde nimic pe olx.

#4
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
Din moment ce ofera un serviciu platit pentru a reposta un anunt nu vad nici o problema in acea limita. Daca nu ar face asta nu ar plati nimeni.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Argent, on 28 mai 2018 - 16:03, said:

Deci dupa ce ating limita pot sa arunc contul ca nu mai am voie sa pun anunturi?
Stergi un anunt din cele actuale sau pui la alta categorie obiectul respectiv.

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La mine e limita la 2 telefoane. Iti faci alt cont de pe alt ip...
Pune pe facebook marketplace , e nou , dar vad ca prinde bine :)

#7
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Deci au preluat merkador si acum s-au lacomit, ce grozav... da, sigur or sa aiba succes intr-o tara saraca ca a noastra.
Trebuie sa caut alta adresa pentru vanzari online, au fost destule si or sa mai fie free, nu este fraier ala care cere.

Edited by Argent, 28 May 2018 - 16:36.


#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
E de mult. Atat ca devine mai stricta si acopera o plaja mai mare de produse.

#9
donbalon

donbalon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.04.2018

 Argent, on 28 mai 2018 - 16:36, said:

Deci au preluat merkador si acum s-au lacomit, ce grozav... da, sigur or sa aiba succes intr-o tara saraca ca a noastra.
Trebuie sa caut alta adresa pentru vanzari online, au fost destule si or sa mai fie free, nu este fraier ala care cere.
Incearca la opozitie: „Lajumate.ro”

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Faza e ca pe olx vinzi cel mai bine, ai cei mai multi clienti. Si pe un batran daca il intrebi de olx stie sa iti spuna, in timp ce pe concurenta (lajumate, tocmai sau care mai erau) nu prea sunt sanse.

#11
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Posibil ca din cauza restrictiilor de pe olx, lajumate sa capete interes mai mare. Deocamdata acolo nu am observat restrictii.

Edited by altuser09, 29 May 2018 - 05:52.


#12
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

 TruculMagic, on 28 mai 2018 - 17:45, said:

Faza e ca pe olx vinzi cel mai bine, ai cei mai multi clienti. Si pe un batran daca il intrebi de olx stie sa iti spuna, in timp ce pe concurenta (lajumate, tocmai sau care mai erau) nu prea sunt sanse.
tocmai a fost cumparat de olx

#13
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Da, au introdus mai recent o limita de anunturi pe o anumita categorie... Daca vrei mai multe produse sa le vinzi, platesti. S-au cam smecherit.

#14
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Publi24 anunturi gratuite MOMENTAN

#15
Al3xxxinho

Al3xxxinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 14.03.2007
Stau si imi aduc aminte de vremurile cand inca nu aparuse OLX-ul, iar la putere era inca Okazii.ro care avea niste comisioane destul de te durea capu'. Pe vremea aia Okazii era in floare, anunturi gramada, utilizatori la fel.

Cum a aparut OLX-ul, care nu a avut comisioane la absolut nimic, cum s-a dus si Okazii ... acum daca intrii mai gasesti cateva anunturi ratacite prin spatiu ...

Asa o sa se intample pana la urma si cu OLX-ul. Era decent sa lase acolo limita care era inainte, cine avea consignatie GSM de exemplu, putea sa plateasca cand sarea peste limita respectiva, un utilizator casnic, sau un om obisnuit nu. Sau mi se parea de bun simt sa iti ia doar o singura data banii, cand postezi anuntul pe site, nu si cand il reactualizezi.

Ce sa zic, poate cineva cu cap va face o platforma asemanatoare, sa se duca si asta de rapa. Am observat ca majoritatea cum dau putin de bine ajung sa se lacomeasca ... si din lacomie cam ajung sa piarda totul.

O seara buna tuturor !

#16
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Inainte de okazii erau forumurile, tocmai, mercador, au fost destule adrese, okazii inca se mentine sus pe partea de obiecte de colectie, obiecte de calitate.
Si te inteleg si ce zici de cei cu consignatie gsm, adica cine are consignatie gsm cred ca vinde/amenteaza/schimba cateva sute de telefoane pe luna, ca stiu un asemenea tip si vinde/schimba telefoane de nu ar avea ce face cu 10 anunturi gratuite pe luna sau cu 1-2 anunturi.
Asta zic ca olx a ales gresit metoda de a face treburi, puteua lasa pentru persoanele fizice 1-2 anunturi gratuite pe luna, atat, un tip cu consignatie gsm nici nu ar avea vreo logica sa se streseze cu olx.
Identic cei cu agentia imobiliara, o agentie imobiliara nu ar avea ce face cu 2 anunturi gratuite, la cate anunturi de inchiriere/vanzare/cumparare posteaza....

Merge si publi24 si lajumate.

#17
pretorian

pretorian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.02.2004
Limite si pachete olx are 5 anunturi posibile la calculatoare ,eu am 3 anunturi de tot,din care 1 la calculatoare,am mai incercat sa adaug unul si imi apare ca am depasit limita!ce limita?

#18
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Si astea mai expira? AI voie anunturi la o anumita perioada? Sau ai depasit limita si gata trebuie alt cont ca nu mai ai voie sa postezi anunturi gratuite...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate