Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

durere abdominala partea dreapta

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
E mai mult discomfort, cand stau intins...daca stau in picioare nu am nimic...:|...sa zic ca se duce durerea spre testicolul drept....in fine, voiam sa stiu cat mai am de trait?

#2
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Durata vietii nu-i importanta.
Decat sa traiesti 110 ani ca o testoasa, mai bine numai 60 ca un tigru siberian.
Futi nu futi, vremea sulii trece, si orice paula sculata e un futai pierdut
cati ani ai?
cand ai fost ultima oara la doctor.
Faci analize anual?

Edited by OPEDI, 26 May 2018 - 15:04.


#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 OPEDI, on 26 mai 2018 - 15:03, said:

Durata vietii nu-i importanta.
Decat sa traiesti 110 ani ca o testoasa, mai bine numai 60 ca un tigru siberian.
Futi nu futi, vremea sulii trece, si orice paula sculata e un futai pierdut
cati ani ai?
cand ai fost ultima oara la doctor.
Faci analize anual?

eu nu prea merg la medic:|..spre deloc..nu am nevoie, nu ma durea nimic...dar, in ultimul timp am o viata destul de sedentara:|..am 26 de ani

#4
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Ar fi bine totusi sa vizitezi si un medic, pana vine exceswater cu globul ca sa-ti spuna exact ce ai.

#5
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Mda, prostia omenească (scuze iniţiator, nu o lua personal, mă refer la societate în sine, including myself). Ducem maşina din dotare în service la cel mai mic troncănit, facem reviziile la timp, plângem lângă ele când le găsim zgâriate... dar de corpul propriu ne doare în c#r. De fapt, nici acolo.

Acum pe bune: câţi dintre noi au numărul mecanicului în agenda telefonului mobil, dar pe cel al medicului de familie trebuie să-l caute prin hârtii?

#6
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 jimi91, on 26 mai 2018 - 14:58, said:

E mai mult discomfort, cand stau intins...daca stau in picioare nu am nimic...Posted Image...sa zic ca se duce durerea spre testicolul drept....in fine, voiam sa stiu cat mai am de trait?
Bei cafea?

#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Aldulescu, on 26 mai 2018 - 15:36, said:

Bei cafea?

ocazional, dar fumez

#8
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 Yoda, on 26 mai 2018 - 15:34, said:

Mda, prostia omenească (scuze iniţiator, nu o lua personal, mă refer la societate în sine, including myself). Ducem maşina din dotare în service la cel mai mic troncănit, facem reviziile la timp, plângem lângă ele când le găsim zgâriate... dar de corpul propriu ne doare în c#r. De fapt, nici acolo.

Acum pe bune: câţi dintre noi au numărul mecanicului în agenda telefonului mobil, dar pe cel al medicului de familie trebuie să-l caute prin hârtii?
Sistemul sanitar e limitat de coruptie, uneori birocratie, si incompetenta.
Cand te gandesti sa te duci la un medic sa-l vezi ca se uita patrat la tine, ti se taie. Pt femei e altfel, ele au mai multa rabdare la chestiile astea dar noi...

#9
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 jimi91, on 26 mai 2018 - 15:43, said:


ocazional, dar fumez
Spune mai multe despre tine: varsta, inaltime, greutate, conditie fizica, ce mananci si ce bei, ce obiceiuri nesanatoase ai, etc.

#10
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
poate e de la fiere

#11
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
eram curios ce ar putea sa fie, care sa ma afecteze doar cand stau intins..in picioare nu am acest discomfort:|

#12
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

 cristirg, on 26 mai 2018 - 16:11, said:

poate e de la fiere
sau de la lene

#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Nu mai trollati pe aria medicala ca iar va suteste lex404 si va dati loviti pe Abuzuri dupa 3 zile.

@initiator merita o vizita macar la medicul de familie. Nu-i de gluma cand sunt implicate bijuteriile familiei.

Edited by Ann0nyym0us, 26 May 2018 - 16:53.


#14
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006

 jimi91, on 26 mai 2018 - 14:58, said:

in fine, voiam sa stiu cat mai am de trait?

Pentru ce?
Ai un nod la mațe si te ține.


Lasa prostiile si mergi la medic

#15
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

 Paz, on 26 mai 2018 - 15:49, said:

Sistemul sanitar e limitat de coruptie, uneori birocratie, si incompetenta.
Cand te gandesti sa te duci la un medic sa-l vezi ca se uita patrat la tine, ti se taie. Pt femei e altfel, ele au mai multa rabdare la chestiile astea dar noi...

Probabil că ăsta e şi motivul pentru care doamnele trăiesc mai mult... ;)
O fi sistemul vai-mama-lui dar (încă) există şi doctori buni. Pe care e bine să-i căutăm şi să-i întrebăm cât timp mai putem merge.

Poate sunt dur, dar am pe cineva drag care a refuzat să meargă la doctor, că "sunt toţi hoţi şi nepricepuţi". Acum problemele minore au ajuns majore, sute de lei lunar pe pastile pentru afecţiuni care, în cel mai fericit caz, stagnează.

Nu e de glumă. Căutaţi-vă un doctor bun, mergeţi periodic la el. Iar setul minimal de analize anuale e sfânt. Părerea mea, acu' fiecare face cum crede...
@iniţiator: durerile în partea dreaptă pot fi semnele unui început de apendicită, ceva banal dar musai trebuie văzut/palpat de un medic bun. Poate şi o ecografie ar fi bună.

#16
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 Ann0nyym0us, on 26 mai 2018 - 16:53, said:

Nu mai trollati pe aria medicala ca iar va suteste lex404 si va dati loviti pe Abuzuri dupa 3 zile.

@initiator merita o vizita macar la medicul de familie. Nu-i de gluma cand sunt implicate bijuteriile familiei.

    Merita o vizita la medicul de familie? Ultimul medic de familie pe care l-am vizitat mi-a vorbit ca unui copil de 6 ani daune cerebrale. Mi-a citit iesirea din spital care era scrisa la calculator. A crezut probabil ca sunt si analfabet.
   Mi-a irosit practic 10 minute din viata. Noroc ca l-am vazut doar odata in 20 de ani.

#17
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 cspot, on 26 mai 2018 - 17:25, said:

Merita o vizita la medicul de familie? Ultimul medic de familie pe care l-am vizitat mi-a vorbit ca unui copil de 6 ani daune cerebrale. Mi-a citit iesirea din spital care era scrisa la calculator. A crezut probabil ca sunt si analfabet.
   Mi-a irosit practic 10 minute din viata. Noroc ca l-am vazut doar odata in 20 de ani.

Da, merita, multi doctori turuie rapid niste termeni stiintifici si mazgalesc pe retete niste hieroglife indescifrabile, ca stai apoi si te scarpini in cap nestiind care e problema, doctorii care iti explica incet, babeste cum sta treaba merita pretuiti!

#18
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Ia vezi sa nu fie vreo apendicita. Du-te neaparat la medic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate