Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ajutor - Tiny webserver C in UNIX . TCPIP - big problem.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
mariannikef

mariannikef

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.09.2016
Salut! Sunt la fac in Germania iar unul din modulele pe care le urmez  este TCPIP ( desi sunt putin paralel cu ceea ce inseamna programarea ) . Ideea este ca pentru a intra in examen trebuie sa fac un server in C in UNIX . In documentul pe care profu ni l-a dat este inceputul codului, iar mai apoi urmeaza 3 exercitii care trebuie integrate in cod, iar aici apar problemele . Nu reusesc nici de cum sa le rezolv si nici nu mai postam aici daca nu aveam nevoie neaparata de numarul de credite.. stiu ca nimeni nu e obligat sa faca ceva in privinta asta, dar cei care au cunostinte si pot sa ofere o mana de ajutor, as aprecia enorm .
Daca este necesar, pot sa platesc si "ajutorul" ..

Pun aici materialele :
Document oferit de prof : https://drive.google...evPPjKkpA14Iar_
Codul oferit de prof: https://pastebin.com/KGNh5F2t
Ce trebuie adaugat este :
Spoiler
Spoiler
Spoiler
PS: Toate cele de mai sus sunt regasite in documentul de pe drive .. sper sa fie cineva pe forum care se pricepe ... deadline-ul este miercuri, 30.05 !
Multumesc, astept raspunsuri Posted Image

Edited by mariannikef, 24 May 2018 - 22:58.


#2
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Sarcina de lucru când ți-a dat-o? Ca să avem toate datele.

#3
mariannikef

mariannikef

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.09.2016

View Postmhanor, on 24 mai 2018 - 23:53, said:

Sarcina de lucru când ți-a dat-o? Ca să avem toate datele.
pe la inceputul lunii mai

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005
Pai partea de TCP/IP ti-a oferit-o.

Iar din cele 3 sarcini, ce ai incercat?

#5
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018
Pai daca a cerut ajutorul aici, la noi astia care am ramas in tara (ca asa am inteles, ca merge mai nou vorba:toti aia bunii s-au dus afara si in tara am mai ramas noi, pamantul de flori)
e clar ca virgula chiar nu are nimeni sa-l ajute.

#6
mariannikef

mariannikef

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.09.2016

View PostMarianG, on 25 mai 2018 - 04:24, said:

Pai partea de TCP/IP ti-a oferit-o.

Iar din cele 3 sarcini, ce ai incercat?
https://ufile.io/i2xuf aici este modelul unui coleg dar in momentul in care compilez, are diferite erori ..

View PostWinstonMontana, on 25 mai 2018 - 09:15, said:

Pai daca a cerut ajutorul aici, la noi astia care am ramas in tara (ca asa am inteles, ca merge mai nou vorba:toti aia bunii s-au dus afara si in tara am mai ramas noi, pamantul de flori)
e clar ca virgula chiar nu are nimeni sa-l ajute.
Multumesc pentru parere si gandurile bune !

#7
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Sper ca niciun coleg de forum sa nu te ajute sa te apropii mai mult de a fi coleg de breasla cu noi, cei din industrie.

Nu mi-as dori asa un coleg.

View Postmariannikef, on 24 mai 2018 - 22:56, said:

desi sunt putin paralel cu ceea ce inseamna programarea
Atunci solutia e foarte simpla: schimba studiul. De ce trebuie ca toti sa fie programatori? Nu trebuie.

View PostMarianG, on 25 mai 2018 - 04:24, said:

Iar din cele 3 sarcini, ce ai incercat?
Sa copieze de la coleg.

#8
mariannikef

mariannikef

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.09.2016

View PostOriginalCopy, on 25 mai 2018 - 15:07, said:

Sper ca niciun coleg de forum sa nu te ajute sa te apropii mai mult de a fi coleg de breasla cu noi, cei din industrie.

Nu mi-as dori asa un coleg.


Atunci solutia e foarte simpla: schimba studiul. De ce trebuie ca toti sa fie programatori? Nu trebuie.


Sa copieze de la coleg.

Adevarat, nici nu imi doresc sa fiu programator, probabil daca asta era dorinta mea acum nu mai ceream ajutor la ceva ce pentru unii poate pare banal, dar daca e nevoie neaparat de "moartea caprioarei" atunci tin sa te informez ca TCPIP era unul dintre singurele cele 4 module in engleza si chit ca voiam chit ca nu, trebuia sa il urmez.

Proiectul colegului ( care se intampla sa fie in aceeasi grupa cu mine ) este in scop informativ. L-am postat aici pentru a avea lumea idee despre ce este vorba .

Nu am vrut sa aprind spiritele pe aici Posted Image ! Am vrut doar sa cer ajutorul celor care au idee despre ce este vorba, nimeni nu e obligat sa o faca, asta este clar! De asta am si zis ca sunt si dispus sa platesc serviciul, daca este nevoie.

#9
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View PostOriginalCopy, on 25 mai 2018 - 15:07, said:

Sper ca niciun coleg de forum sa nu te ajute sa te apropii mai mult de a fi coleg de breasla cu noi, cei din industrie.
Nu mi-as dori asa un coleg.
Nu are cum, e depasit momentan de realitate.

Quote

Atunci solutia e foarte simpla: schimba studiul. De ce trebuie ca toti sa fie programatori? Nu trebuie.
pentru ca  toti tipii astia de  cred ca programator = bugatti veyron cu program de 4 ore si elicopter la usa.
chestia asta provine din familile lor care de mici ii invata sa fie parveniti.

Astia sunt genul:  am dat shutdown  la windows prin comanda de sistem, hopa sari cu mii de euro.

#10
mariannikef

mariannikef

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.09.2016

View PostWinstonMontana, on 25 mai 2018 - 17:50, said:

Nu are cum, e depasit momentan de realitate.

pentru ca  toti tipii astia de  cred ca programator = bugatti veyron cu program de 4 ore si elicopter la usa.
chestia asta provine din familile lor care de mici ii invata sa fie parveniti.

Astia sunt genul:  am dat shutdown  la windows prin comanda de sistem, hopa sari cu mii de euro.
Fiecare are dreptul la opinie, mi se pare corect .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate