Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Salon auto Paris fara multe masini.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Avand in vedere ca la salonul auto de la Paris, multe marci auto isi anunta absenta, acesta va fi unul ratat, in concluzie un fiasco, iar lumea nu cred ca se va imbulzi.

O decizie buna, sau rea, nu putem sti, dar eu o apreciez. Cine vrea sa cumpere o masina o cumpara de la reprezentanta auto. Iar lipsa de la salonul auto, il va face pe viitorul cumparator auto, sa mearga in reprezentanta, unde poate asculta mai in detaliu ofertele.

http://www.automarke...i-se-84687.html

Quote

Lamborghini este ultimul constructor care și-a anunțat absența la Salonul Auto de la Paris 2018. Pe lista marilor absenți din acest an se mai află nume sonore precum Ford, Volvo sau Volkswagen. Până acum, 10 mărci au confirmat că vor lipsi de la evenimentul din octombrie.
Absența în masă a constructorilor auto la cele mai mari saloane auto ale Europei nu mai reprezintă o noutate pentru nimeni în noua eră digitală, când producătorii preferă să-și prezinte noutățile în cadrul unor evenimente proprii.

Salonul Auto de la Paris, care va avea loc în luna octombrie, va ieși în evidență prin lipsa unor mărci majore din lista de expozanți. După ce Ford, Volvo, Opel, Nissan, Mazda, Infiniti, Mitsubishi și Subaru anunțaseră anterior că nu vor fi prezente la cel mai mare eveniment european de acest tip din a doua parte a anului, cei de la Lamborghini bifează la rândul lor absența de la Paris, alături de brandul VW.

Cu toate aceste absențe, Salonul Auto de la Paris nu va rămâne totuși fără expozanți. Printre cei care au confirmat prezența la evenimentul din octombrie se numără Mercedes, Toyota, Citroen, Hyundai, Jaguar, Kia, Land Rover, Lexus, Peugeot, Smart și Suzuki.
Salonul de la Paris din acest an se va desfășura în perioada 2-14 octombrie, primele două zile fiind dedicate presei.


#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Daca la Paris se petrece asta, nu vreau sa ma gandesc la noi ce va fi.

Se face economie la sange!

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Loganu nou o să fie ?

#4
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Exista un Logan mai nou?
Daca exista banuiesc ca da, tocmai la ei acolo sa nu fie Renault?

#5
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Constructorii astia inca nu se prind ca populatia nu poate fi prostită la infinit. Noua generatie, astia mai tineri de 30 ani, nu mai au interes sa detina un automobil de dragul de a-l avea. Cumpara daca e nevoie sa faca naveta sau il primesc de la locul de munca. Numai cei cu buzunarul gros isi permit excentricități gen Lambo, Audi A > 5, BMW M3 si alte cacaturi care de fapt sunt inutile cand pui in balanta costurile cu scopul.
Din 2015 ai ieșit și mai mult la iveală rahatul scos de ei.

Anii '90-'00 sunt departe. Mie unul inca îmi plac mai mult mașinile de atunci decât de acum, pline de tehnologie dar nule la personalitate.

#6
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
de-abia s-a lansat Logan facelift... deci mai dureaza cel putin 2 ani :)

#7
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
Saloanele auto sunt bune pentru cumpćrćtori. Acolo e locul unde poți vedea diferențele dintre mașini mai ușor :) Multe firme nu o sa vina deoarece nu au lansat nimic nou, ce rost are sa aduci o masina ce a fost prezentata deja :)

#8
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Ştiu că o să mă facă destui nostalgic sau mai ştiu eu cum, dar în afară de maşinile care costă foarte mult, cele care au design special, electrice şi hibride care vin cu soluţii inovative, în rest nu ai de ce să vizitezi o expoziţie auto. Inovaţie prea puţină, prea puţine maşini cu stil... la o expoziţie te duci să vezi design şi chestii uau, şi cum astea nu prea sunt, atunci o să-ţi iasă o expoziţie cam mică.
Nu mai mai fost la Salonul Auto Bucureşti cred că de acum 10 sau 11 ani.

Edited by djl, 24 May 2018 - 12:58.


#9
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011

View Postdjl, on 24 mai 2018 - 12:57, said:

Ştiu că o să mă facă destui nostalgic sau mai ştiu eu cum, dar în afară de maşinile care costă foarte mult, cele care au design special, electrice şi hibride care vin cu soluţii inovative, în rest nu ai de ce să vizitezi o expoziţie auto. Inovaţie prea puţină, prea puţine maşini cu stil... la o expoziţie te duci să vezi design şi chestii uau, şi cum astea nu prea sunt, atunci o să-ţi iasă o expoziţie cam mică.
Nu mai mai fost la Salonul Auto Bucureşti cred că de acum 10 sau 11 ani.

Te fac eu... naiv...

Intr-un salon auto te duci nu numai sa vezi chestii WOW dar, daca esti in cautarea unei masini, si sa vezi masinile care te intereseaza una langa alta !

Si aici e smecheria... ca daca ajungi sa le vezi pe astea moderne una langa alta o sa ajungi la concluzia ca mai toate masinile sunt la fel, trei sferturi din marci sunt degaba pe piata si interschimbabile (practic, piata e acoperita cu Dacia, Smart, Skoda, Ford, VW, BMW, Mercedes, Toyota si Hyundai si exoticele, restul brand-urilor fiind redundante). Si te-ai prinde ca iti vand gogosi Posted Image.

Vorba aia... un cumparator educat e un cumparator periculos.

Edited by StefanSC, 24 May 2018 - 13:11.


#10
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Aşa, de pe vremuri din România

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3ONgGMZ9pNo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0Nbrx2zqf8o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AlzQGPNF8mQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nX871eD6pzA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CoIvaHmfDTc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Clientii Lamborchini nu cred ca vin sa se informeze de la salon, chiar si cel de la Paris.

La modul general este o ingramadeala enorma, iar noutatile sunt prezentate pe internet, cu multe superlative si foarte putine date tehnice.

Salonul auto e inca un lucru ucis de internet.

#12
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Totuşi, una e să admiri maşina în poze şi alta e s-o admiri "pe viu".

#13
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
Cica traim vremuri tulburi. Diesel-ul nu mai e ce a fost, restrictii peste tot, taxe de poluare, toata lumea o da cu ecologia si masinile electrice, se schimba standarde de masurare a poluarii dupa scandalul VW  ( asta va afecta grav motoarele mici cu turbo care au fost trendy in ultimii 10 ani), multe masini deja existente pe piata au sisteme autopilot si cadrul legal/raspundere/asigurari nu e chiar pus la punct.
O gramada de incertitudini in 2018 si asta se reflecta in productia si marketingul marilor producatori auto.

#14
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Reflectă şi nebunia politicului... (scuze călinkgb , dar politicul se bagă şi trebuie menţionat asta; nu am să fac însă referi la politiceni).

#15
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,565
  • Înscris: 15.06.2007
Foarte bine! Asta inseamna ca isi vor face de cap marcile autohtone, in voie. Sigur nu vor lipsi Renault, Citroen, Opel, Peugeot.  Isi vor face reclama pentru cumparatorii traditionali.

View PostTorquemada-666, on 24 mai 2018 - 12:04, said:

Avand in vedere ca la salonul auto de la Paris, multe marci auto isi anunta absenta, acesta va fi unul ratat, in concluzie un fiasco, iar lumea nu cred ca se va imbulzi.

O decizie buna, sau rea, nu putem sti, dar eu o apreciez. Cine vrea sa cumpere o masina o cumpara de la reprezentanta auto. Iar lipsa de la salonul auto, il va face pe viitorul cumparator auto, sa mearga in reprezentanta, unde poate asculta mai in detaliu ofertele.

http://www.automarke...i-se-84687.html

View Postarab, on 24 mai 2018 - 12:10, said:

Daca la Paris se petrece asta, nu vreau sa ma gandesc la noi ce va fi.

Se face economie la sange!
La noi va fi Dacia si Ford.. suficient.

View PostAdm, on 24 mai 2018 - 15:18, said:

Clientii Lamborchini nu cred ca vin sa se informeze de la salon, chiar si cel de la Paris.

La modul general este o ingramadeala enorma, iar noutatile sunt prezentate pe internet, cu multe superlative si foarte putine date tehnice.

Salonul auto e inca un lucru ucis de internet.
Sa inchida astia internetu' numa rele face.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate