Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Tentativa de furt?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018
Salut! Azi dimineata striga o femeie la portile oamenilor sa le vanda produse de curatenie. Avea un pachet cu 3 produse la 10 lei: un detergent de vase, sapun lichid si inca o cutie mica. Nu cred ca vine sa le vanda pentru profit...

Vazusem la stiri ca sunt grupuri de 2-3 persoane care vin sa vanda diverse chestii si in timp ce una sta de vorba cu proprietarul, celelalte cauta lucruri prin casa. Persoana de azi era singura, deci care ar fi fost scopul?

Edited by Alex90USA, 21 May 2018 - 11:12.


#2
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017
Nu stim nici noi....

Edited by 2015Dan, 21 May 2018 - 11:18.


#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,531
  • Înscris: 16.03.2007
Cand cineva incearca sa-ti vanda 3 produse la 10 lei tu-l inviti in casa la cafea si lasi portile larg deschise?

#4
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Posibil sa fie produse de proasta calitate luate la pret de nimic sau furate.
Iar la profit stai linistit ca nu pierde, ca altfel nu le dadea la 10 lei.

Edited by diegodanny, 21 May 2018 - 11:22.


#5
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Le cumperi și-ți mai iei și șosete de-alea "10 perechi la 8 lei", să ai ce spăla.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 Alex90USA, on 21 mai 2018 - 11:09, said:

, deci care ar fi fost scopul?

Incurcate sunt caile domnului.

#7
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Era pesedista, vrea sa dea ceva inapoi din banii furati pana acum.

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Alex90USA, on 21 mai 2018 - 11:09, said:

Salut! Azi dimineata striga o femeie la portile oamenilor sa le vanda produse de curatenie. Avea un pachet cu 3 produse la 10 lei: un detergent de vase, sapun lichid si inca o cutie mica. Nu cred ca vine sa le vanda pentru profit...

Vazusem la stiri ca sunt grupuri de 2-3 persoane care vin sa vanda diverse chestii si in timp ce una sta de vorba cu proprietarul, celelalte cauta lucruri prin casa. Persoana de azi era singura, deci care ar fi fost scopul?

Umbla si prin blocuri... 2 dubiosi cu diverse produse "la promotie".. bat pe la usi...  Unii sunt pusi pe furat si inselat... altii vand nimicuri luate de prin en-groul Europa (periute de dinti.. kkturi din astea)  3 periute de 3 lei din Europa, se vand la 40 lei in loc de 50 lei  (e promotie de tip Emag).

Edited by rosix, 21 May 2018 - 11:32.


#9
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Fac recensamantul. Sa vada cine e acasa, daca sunt copii sau batrani, in general persoane usor de talharit.

#10
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018
Interesanta varianta "recensamantului"...la asta ma gandesc si eu acum. O persoana vine sa vada ce oameni locuiesc acolo si mai ales ce bunuri au. Ma cam sperie asta... furturile ar fi mai putin periculoase in sensul ca ar cauta persoane care sunt plecate in concediu sau in strainatate. Dar talharie...e urat sa intre peste oameni in casa. Oricum, mi se pare ciudat sa vina pe aici, am auzit ca hotii cauta tinte usoare, persoane slabe si case in care se patrunde usor. Aici sunt mai multi rromi decat romani, multi au diverse arme.

Edited by Alex90USA, 21 May 2018 - 11:53.


#11
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ai vazut tu ca era singura, poate apareau bajetii de p'in boshcheti.

#12
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
sunt produse de 3 lei vândute cu 10.pui botu că-s ieftine dar îți pică părul după ele.la combinatul de la Turda exista un deal de deșeuri toxice pe care cei negrii îl vindeau la punguliță prin piețe.rumânii îl cumpărau că-i ieftin și bun la ce-l cumpărai

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

 Alex90USA, on 21 mai 2018 - 11:09, said:

deci care ar fi fost scopul?
Scopul: sa vanda 3 produse cu 10 lei.
E asa greu sa intelegi?

(pretul real e 5 lei)

Edited by dorin_2k, 21 May 2018 - 12:35.


#14
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 EMPP, on 21 mai 2018 - 12:03, said:

la combinatul de la Turda exista un deal de deșeuri toxice pe care cei negrii îl vindeau la punguliță prin piețe.rumânii îl cumpărau că-i ieftin și bun la ce-l cumpărai
[ https://s7.postimg.cc/ibp1a7aeh/ac17e809a2302e4309dff943e85f8f13.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
===================================

 Alex90USA, on 21 mai 2018 - 11:09, said:

Salut! Azi dimineata striga o femeie la portile oamenilor sa le vanda produse de curatenie. Avea un pachet cu 3 produse la 10 lei: un detergent de vase, sapun lichid si inca o cutie mica. Nu cred ca vine sa le vanda pentru profit...

Vazusem la stiri ca sunt grupuri de 2-3 persoane care vin sa vanda diverse chestii si in timp ce una sta de vorba cu proprietarul, celelalte cauta lucruri prin casa. Persoana de azi era singura, deci care ar fi fost scopul?
E marfa fie furata fie de contrabanda si vanduta foarte ieftin la negru.
Insa nu este exclus sa fie si o acoperire pt. a viza anumite case instarite cu propietarii plecati in vacante sau chiar oameni neajutorati pt. talharie.

#15
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Sau poate erau doar in recunoastere acum.

#16
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
La noapte eu n-aș dormi în locul inițiatorului.

Aș lua o bâtă ceva un ciomag, topor, sapă, ce ai matale prin gospodărie.
Și, vorba Mioriței

Quote

Stăpâne, stăpâne,
Îţi cheamă ş-un câine,
Cel mai bărbătesc
Şi cel mai frăţesc,
Că l-apus de soare
Vreau să mi te-omoare
Baciul ungurean
Şi cu cel vrâncean!


#17
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 Alex90USA, on 21 mai 2018 - 11:09, said:

Salut! Azi dimineata striga o femeie la portile oamenilor sa le vanda produse de curatenie. Avea un pachet cu 3 produse la 10 lei: un detergent de vase, sapun lichid si inca o cutie mica. Nu cred ca vine sa le vanda pentru profit...

Vazusem la stiri ca sunt grupuri de 2-3 persoane care vin sa vanda diverse chestii si in timp ce una sta de vorba cu proprietarul, celelalte cauta lucruri prin casa. Persoana de azi era singura, deci care ar fi fost scopul?
Am intalnit asa ceva in Deva cu mai multi ani in urma pe partea de vanzare, dar nu am trecut peste discutiile cu cel a carui afacere era, nu am vrut sa devin vanzator ar fi iesit castig mult prea mic nu mai retin cat la suta era dar mult prea putin atractiv.

#18
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018
@exceswater: versurile citate de tine imi aduc aminte de:

"Am plecat sa colindam
Domn, Domn sa-naltam!
Cand boierii nu-s acasa.
Domn, Domn sa-naltam!"

@EMPP: nu vindea sampon :))

Edited by Alex90USA, 21 May 2018 - 15:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate