Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Medium si lumea spiritelor.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Uite inca un mesaj din planul divin: "Aţi plecat de ACASĂ (din centrul creației), un loc minunat în care toţi simţiți o stare de IUBIRE, în care toţi ştiţi şi vă simţiţi ca făcând parte din tot. Acolo este cea mai înaltă stare a conştienţei. A trebuit să plecaţi de acolo pentru a învăţa ce este IUBIREA, pentru a învăţa să o apreciaţi. Dar, pentru asta trebuia să inventaţi ceva şi aţi inventat ura. Când le-aţi experimentat pe amândouă, v-aţi dat seama cât de preţioasă este IUBIREA. Şi exemplele pot continua. Nu poţi aprecia sănătatea decât atunci când te îmbolnăveşti. Nu poţi aprecia viaţa decât atunci când eşti în pragul morţii. Nu poţi aprecia bogăţia decât atunci când eşti sărac. Nu poţi aprecia cât de mult a însemnat persoana ce ţi-a fost alături mai mult timp decât atunci când o pierzi. Nu poţi aprecia familia decât atunci când ea se destramă. Si exemplele pot continua.
Acesta este scopul vieţii. De a experimenta şi de a învăţa toate aceste lucruri şi multe altele. Şi pe măsură ce învățaţi,  vă ridicaţi mai mult aproape de Dumnezeu.
Nu-i judecaţi pe ceilalţi. Când veţi conştientiza că fiecare are un rost foarte bine stabilit în această viaţă , veţi înceta să-i mai judecaţi pe ceilalţi, veţi înceta să-i mai controlaţi pe cei din jurul vostru, veţi înceta să le mai impuneţi celor din familie să-şi trăiască viaţa după rigorile voastre şi după vrerea voastră şi le veţi da libertatea de a-şi alege propriul drum. Sunteţi doar proprii voştri stăpâni. Nimic mai mult. Aveti fiecare libertatea de a alege. Este un drept al fiecăruia. Nimeni nu trebuie să vă ïncalce liberul arbitru cum nici voi nu trebuie sa-l încălcaţi pe al celor din jurul vostru. Este dreptul vostru din naştere. Fiecare aveţi un destin. Acest destin trebuie să v-il găsiți singuri. Părinţii nu trebuie să intervină în destinul vostru. Ei pot doar să vă sprijine. Veţi şti că sunteţi pe calea cea bună doar atunci când sufletul şi mintea voastră vor vibra la acelaşi nivel. Când vă treziţi dimineaţa şi sunteţi fericiţi de familia pe care o aveţi, când vă veţi duce la muncă cu bucurie, când veţi fi mulţumiţi de toate câte vi se întâmplă în viaţa voastră, veţi sti că asta este calea voastră. Şi puteţi să fiţi fericiţi. Aveţi dreptul acesta. Trebuie doar să săpaţi în sufletul vostru pentru că el este cel ce vă va arăta calea.
Divinitatea este cu voi prin trimisi lui, chiar dacă nu conştientizaţi şi nu credeţi asta. Chiar şi atunci când v-aţi simţit singuri şi abandonaţi, nu ati fost singuri. Dar voi aţi negat asta ajungând până acolo încât să nu mai credeţi în nimic. A venit timpul să conştientizaţi cine sunteţi , de unde veniţi, încotro vă-ndreptaţi. Căutaţi toate aceste răspunsuri în sufletul vostru. Acolo veţi găsi cele mai bune răspunsuri pentru voi. Nu contează dacă le veţi găsi acum, mai târziu sau niciodată în această viaţă".

#20
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postalex14dlk, on 11 mai 2018 - 18:56, said:

De ce trebuie sa fiu eu de acord ?
Sa-ti aflu parerea. Uite ca mainstream-ul nu de acord.
Expediaza din start ca fiind false fenomenele.
Esti de acord cu ei ?


#21
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Nu, daca nu aprofundezi ceva nu ai de unde sa iti dai seama ca e fals sau real.

Edited by _-_, 11 May 2018 - 19:43.
3.d.


#22
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Experiente descrise de o persoana cu capacitati mediumice din Bucuresti : O sa va povestesc cat pot de scurt, experiente din viata mea care m-au ajutat sa ajung astazi la acest nivel de cunoastere. Pentru a trece in aceasta viata la un alt nivel de dezvoltare spirituala, trebuia sa invat o lectie foarte importanta si anume ca:"Binele si raul fac parte din viata noastra si sunt necesare deoarece sunt factori de evolutie, iar raul va intra in viata noastra doar daca noi îi vom da voie."
Daca reuseam sa invat aceasta lectie, urma sa-mi descoper menirea pentru care am venit aici pe Pamant, aceea de a lua legatura cu spiritele din plan astral si de a transmite mesajele lor, precum si de a deveni indrumator spiritual ptr oamenii in plina dezvoltare spirituala.
Credeti ca mi s-a revelat asa peste noapte, uite asta este lectia, asta menirea, ptr asta ai venit, noi suntem cei ce te ajutam , hai sa-i dam drumul? Ar fi fost mult prea simplu si nu functioneaza asa.
Toti traim pe Pamant in densitatea corpului nostru fizic, iar spiritul cand intra in corp in preajma nasterii noastre, cam uita tot ptr ce a venit si o ia de la zero, urmand ca pe parcursul vietii sa-si aminteasca ptr ce a venit. Are grija ingerul nostru pazitor sa ne aduca aminte si sa ne indrume, asta daca-i dam noi voie, adica daca stim de existenta lui si daca-i ascultam sfaturile.
Incercari au fost inca de pe la 10-11 ani cand simteam o energie foarte puternica ce incerca sa intre in contact cu mine, insa eram atat de speriata incat ma rugam la bunul Dumnezeu sa o faca sa inceteze si spuneam toate rugaciunile pe care le stiam. A incetat pana la 17 ani cand imi facusem obiceiul de a ma ruga in fiecare seara cam 20 de minute, pana intr-o seara cand, pe tot parcursul rugaciunii, in mintea mea un gand imi spunea:" In seara asta intra diavolul pe geam". Pot spune ca in acea seara a fost primul meu contact constient cu ingerul meu pazitor, dar si cu energia negativa. Dimineata, in jurul orei 3, m-a trezit o voce foarte puternica ce era in spatele meu si a spus:" Domne ajuta-ma ca sunt cu puiul meu!" Era un strigat disperat. Era o voce care nu suna nici a unui barbat, dar nici a unei femei. Asta m-a facut sa intorc capul sa vad ce se intampla. Imediat ce am facut asta, am vazut deasupra mea o forma neagra de energie ce-si schimba forma si incerca sa ma acopere. A fost cea mai inspaimantatoare experienta din viata mea. Pur si simplu am paralizat de frica. Am incercat sa ma misc si nu am putut. Am incercat sa ma rog. Instantaneu mi-a venit in minte rugaciunea" Tatal nostru" pe care, cu mare greutate, am reusit mental sa o duc pana la capat, iar la final sa fac 3 cruci cu limba. Cand am terminat am simtit ca m-am eliberat. Acea energie plecase. M-am dat jos din pat si m-am dus la mama mea ce dormea in camera alaturata. Am incercat sa-i spun ce se intamplase, insa nu puteam decat sa ma legan la marginea patului si sa-i spun: "mi s-a intamplat, a venit , am vazut." Ea fiind somnoroasa nici nu m-a bagat in seama in schimb mi-a dat voie sa stau langa ea. Nu am mai putut dormi pana dimineata.

#23
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Interesant. O sa caut maine cartea sa o citesc. Mi se pare interesant ca cineva a scris o carte despre asa ceva in timp ce toti ceilalti nici macar nu gandesc mai departe de ziua de maine.

#24
MircoDust

MircoDust

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 461
  • Înscris: 30.03.2018
Poate ceilalti sunt normali Posted Image

#25
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Ce inseamna normalitatea ?

#26
MircoDust

MircoDust

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 461
  • Înscris: 30.03.2018
Ceva credibil.

#27
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Si unde sunt argumentele ?

#28
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HknafkrB0NA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
MircoDust

MircoDust

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 461
  • Înscris: 30.03.2018
Mai sus.

#30
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

View Postalex14dlk, on 11 mai 2018 - 21:11, said:

Interesant. O sa caut maine cartea sa o citesc. Mi se pare interesant ca cineva a scris o carte despre asa ceva in timp ce toti ceilalti nici macar nu gandesc mai departe de ziua de maine.
Aici gasesti formatul PDF si are 404 pagini:  https://www.slidesha... Nu este o carte usoara mai ales in partea a II -a.

Edited by codesmm, 11 May 2018 - 22:00.


#31
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UnFJy9iiPjc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ionutz_joe2009, 11 May 2018 - 22:17.


#32
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,569
  • Înscris: 16.03.2004

View Postionutz_joe2009, on 11 mai 2018 - 21:41, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HknafkrB0NA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Doamna aceasta era o înșelătoare.

https://observator.t...are-176328.html

Însă fenomenul este real. Cesare Lambroso descrie în cărțile sale astfel de cazuri, spre exemplu, o fată care vedea cu două degete de la picioare.

#33
MircoDust

MircoDust

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 461
  • Înscris: 30.03.2018
Doar in carti. Ceva studii medicale de specialitate?

#34
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostMircoDust, on 12 mai 2018 - 09:30, said:

Doar in carti. Ceva studii medicale de specialitate?
Ba nu trebuie sa fie real sau nu. In cartea aia sunt scrise lucruri destul de interesante si contine si un pic de istorie.

Edited by alex14dlk, 12 May 2018 - 09:48.


#35
MircoDust

MircoDust

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 461
  • Înscris: 30.03.2018
Si dumnezeu e de acord?

#36
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Cand o sa il respecti si o sa scrii "Dumnezeu, e de acord" o sa iti raspund. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate