Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Dumnezeu spune că trăim, azi, în lumea nebunilor!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Zi de zi luăm decizii care nu implică o dreaptă judecată, logică și fără cusur, ci alegeri mai mult sau mai puțin ”intuitive”. Zi de zi se mai naște câte un ”înțelept”, un ”guru”, un ”învățător” care strigă sus și tare ”Ascultați la ce zic eu, proștilor!”. Toți sunt ”deștepți”, ”cultivați”, ”școliți”, ”specialiști”, ”plini de bun simț” și, cu toate acestea, lumea o ia tot mai razna și tot mai la vale, spre nefericire și autodistrugere. Și toți se miră că ”proștii ne conduc” și ”hoții ne guvernează”! Păi, Dumnezeu alege, să fiți siguri, ce este mai bun, din fiecare popor, și-i pune pe aceștia să conducă, să guverneze. Dacă ei sunt proști, nebuni și hoți, este pentru că așa este fiecare dintre noi! Amin
   Deci, cine mai vrea să vorbească  și să învețe pe alții, are o singură șansă: să meargă la un doctor, să o facă pe nebunul, arătându-se cum este el cu adevărat și fără  nici un fel de prefăcătorie, apoi, după ce își ia certificatul de nebun, să vină să vorbească aici sau în altă parte și să-i învețe pe alții. De data aceasta, de pe poziția corectă: un nebun predicând la alți nebuni!
   Doamne iartă și ne ajută!

P.S. Iar dacă este vreunul care nu se crede nebun, îl rog să posteze aici și să ne explice, la toți, de ce și cum se crede sănătos mintal! Dar eu cred că am dreptate și că toată lumea de azi este plină de nebuni, pentru că văd că toți se cred și se autodeclamă (verbal sau mutual) a fi înțelepți. Și, prin Scriptură, Dumnezeu spune:

Romani 3:12 Toţi s-au abătut şi au ajuns nişte netrebnici. Nu este niciunul care să facă binele, niciunul măcar.

Proverbele 26:12 Dacă vezi un om care se crede înţelept, poţi să ai mai multă nădejde pentru un nebun decât pentru el.

1 Corinteni 3:18 Nimeni să nu se înşele: Dacă cineva dintre voi se crede înţelept în felul veacului acestuia, să se facă nebun, ca să ajungă înţelept.


Apropo, ca să fie clar: eu sunt deja nebun și nu este prima oară când o declar. Cu acte în regulă!

Edited by Dorel666, 10 May 2018 - 09:47.


#2
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ia-o invers:poate nu se poate adapta zilelor noastre.Vorbesc de sefu tau.

#3
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016
sigur exista cate o varianta pentru fiecare situatie.

#4
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Cine  mai  este  sanatos  in ziua de azi ?

Te duci  la 10  medici  si iti  gasesc  10 boli.
Si tot asa.
Carpe  diem !Posted Image

#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostDorel666, on 10 mai 2018 - 09:43, said:

Zi de zi luăm decizii care nu implică o dreaptă judecată, logică și fără cusur, ci alegeri mai mult sau mai puțin ”intuitive”. Zi de zi se mai naște câte un ”înțelept”, un ”guru”, un ”învățător” care strigă sus și tare ”Ascultați la ce zic eu, proștilor!”. Toți sunt ”deștepți”, ”cultivați”, ”școliți”, ”specialiști”, ”plini de bun simț” și, cu toate acestea, lumea o ia tot mai razna și tot mai la vale, spre nefericire și autodistrugere. Și toți se miră că ”proștii ne conduc” și ”hoții ne guvernează”! Păi, Dumnezeu alege, să fiți siguri, ce este mai bun, din fiecare popor, și-i pune pe aceștia să conducă, să guverneze. Dacă ei sunt proști, nebuni și hoți, este pentru că așa este fiecare dintre noi! Amin
   Deci, cine mai vrea să vorbească  și să învețe pe alții, are o singură șansă: să meargă la un doctor, să o facă pe nebunul, arătându-se cum este el cu adevărat și fără  nici un fel de prefăcătorie, apoi, după ce își ia certificatul de nebun, să vină să vorbească aici sau în altă parte și să-i învețe pe alții. De data aceasta, de pe poziția corectă: un nebun predicând la alți nebuni!
   Doamne iartă și ne ajută!

P.S. Iar dacă este vreunul care nu se crede nebun, îl rog să posteze aici și să ne explice, la toți, de ce și cum se crede sănătos mintal! Dar eu cred că am dreptate și că toată lumea de azi este plină de nebuni, pentru că văd că toți se cred și se autodeclamă (verbal sau mutual) a fi înțelepți. Și, prin Scriptură, Dumnezeu spune:

Romani 3:12 Toţi s-au abătut şi au ajuns nişte netrebnici. Nu este niciunul care să facă binele, niciunul măcar.

Proverbele 26:12 Dacă vezi un om care se crede înţelept, poţi să ai mai multă nădejde pentru un nebun decât pentru el.

1 Corinteni 3:18 Nimeni să nu se înşele: Dacă cineva dintre voi se crede înţelept în felul veacului acestuia, să se facă nebun, ca să ajungă înţelept.


Apropo, ca să fie clar: eu sunt deja nebun și nu este prima oară când o declar. Cu acte în regulă!

eu nu ma consider nebun:)...pentru ca nu sunt singurul :)...toti suntem nebuni aka toti suntem normal:) (normalitatea e data de majoritate)

#6
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostAdrexx, on 10 mai 2018 - 10:34, said:

Cine  mai  este  sanatos  in ziua de azi ?

Te duci  la 10  medici  si iti  gasesc  10 boli.
Si tot asa.
Carpe  diem !Posted Image
In multe cazuri la operatie de apendicita nici nu te opereaza de apendicita. Sa mai scoata niste bani :) Jalnic.

#7
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostDorel666, on 10 mai 2018 - 09:43, said:

Apropo, ca să fie clar: eu sunt deja nebun și nu este prima oară când o declar. Cu acte ĂŽn regulă!
Irelevant. Nebunia are grade de comparatie, e o parere personala, asa ca...:)
Si asta e vestea buna, cea rea este ca nu are granite si limitari.


#8
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

Quote

Dar eu cred că am dreptate și că toată lumea de azi este plină de nebuni, pentru că văd că toți se cred și se autodeclamă (verbal sau mutual) a fi înțelepți. Și, prin Scriptură, Dumnezeu spune:
Scriptura relateaza niste evenimente vechi de cel putin 2000 de ani. Si asta presupunand ca nu e opera de fictiune.

Tu, daca vrei sa afli ceva despre lumea de azi, ce treaba ai cu o lucrare atat de veche?

#9
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012

View PostDorel666, on 10 mai 2018 - 09:43, said:

Apropo, ca să fie clar: eu sunt deja nebun și nu este prima oară când o declar. Cu acte în regulă!

nu-ți fă probleme: și sănătatea e de mai multe feluri!

#10
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Hm , cate aveam de comentat ,chestii intelepte ( doar ma stiti ) dar nu ma mai obosesc pentru ca un moderator afurisit imi sterge oricum perlele de intelepciune .
...dar aveam de comentat ...vreau sa se consemneze !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate