Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Furnicaturi mana stanga si junghiuri in zona pieptului

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View PostStefanos345, on 06 mai 2018 - 18:38, said:

Ce fel de tratament urmati?
Simptome legate de puls am avut și eu, stăteam fără să fac nimic și ziceai că dă să sară inima din piept. Aveam și minima mare, gen 14 cu 10, 15 cu 11.
Pentru treaba cu pulsul a dat randament Nebilet, simptomele au dispărut repede în schimb cu tensiunea am avut ceva de lucru. În prezent Noliprel da rezultate bune. Am trecut prin mai multe scheme și au fost rezultate bune doar temporar.
Din toată distracția asta cea mai mare provocare a fost să renunț la sare pentru că imediat ce am reușit, toate s-au calmat. Am înlocuit sarea cu condimente.

#20
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostStefanos345, on 06 mai 2018 - 18:59, said:

Nu pot merge la medicul de familie pt ca sunt in alt oras pana joi, deci imi voi face programare sapt aceasta,nu inteleg de ce esti asa atacat:)
Pentru ca urgenta inseamna ceva ce iti pune viata in pericol. Asa se duc multi la UPU pt o raceala sau sa-si mai fac analizele ca simt furnicaturi, astenie sau inapetenta.

#21
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
e semnul ca trebuie sa-ti faci analize cat mai multe/complete, incepand cu inima. si cat mai repede.

si ceva in stilul de viata e gresit. macar cu greutatea stai bine? diabet sau fumator?

#22
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 30.11.2017
Cred că e de la circulaţie. O fi amorţit ceva acolo

Edited by cipri2bau, 06 May 2018 - 19:23.


#23
Stefanos345

Stefanos345

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.05.2018

View Post41ex, on 06 mai 2018 - 19:16, said:

e semnul ca trebuie sa-ti faci analize cat mai multe/complete, incepand cu inima. si cat mai repede.

si ceva in stilul de viata e gresit. macar cu greutatea stai bine? diabet sau fumator?

Am 67 de kg si 1.78 deci pot spune ca sunt slab pt inaltimea mea.
Fumator nu,diabetic nu, alcool doar 2-3 pahare de vin de 2-3 ori pe saptamana,sedentarismul l am elminat si pe asta pt ca eram foarte sedentar

View PostTLGTLC, on 06 mai 2018 - 19:04, said:


Simptome legate de puls am avut și eu, stăteam fără să fac nimic și ziceai că dă să sară inima din piept. Aveam și minima mare, gen 14 cu 10, 15 cu 11.
Pentru treaba cu pulsul a dat randament Nebilet, simptomele au dispărut repede ĂŽn schimb cu tensiunea am avut ceva de lucru. În prezent Noliprel da rezultate bune. Am trecut prin mai multe scheme și au fost rezultate bune doar temporar.
Din toată distracția asta cea mai mare provocare a fost să renunț la sare pentru că imediat ce am reușit, toate s-au calmat. Am ĂŽnlocuit sarea cu condimente.

Probleme legate de tensiune nu am,pulsul l am rezolvat din alimentatie si sport.sare nici eu nu mai mananc ca inainte,turnam cu portia acum foarte putin.

#24
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
mda, poate e doar de moment, epuizare ..dar poate nu. poate ai schimbat prea tarziu stilul de viata.

ai putea face un maraton in jurul orasului si vezi ce cedeaza prima data. Posted Image

apropo de sare, eu mi-am cumparat recent sa mai pun din cand in cand in mancare fiindca sunt speriat ca poate nu-mi iau portia zilnica daca ma las pe mana "ambalatorilor". practic n-as pune deloc in nimic...doar pe vreo salata eventual.

Edited by 41ex, 06 May 2018 - 20:41.


#25
Stefanos345

Stefanos345

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.05.2018

View Post41ex, on 06 mai 2018 - 20:37, said:

mda, poate e doar de moment, epuizare ..dar poate nu. poate ai schimbat prea tarziu stilul de viata.

ai putea face un maraton in jurul orasului si vezi ce cedeaza prima data. Posted Image

apropo de sare, eu mi-am cumparat recent sa mai pun din cand in cand in mancare fiindca sunt speriat ca poate nu-mi iau portia zilnica daca ma las pe mana "ambalatorilor". practic n-as pune deloc in nimic...doar pe vreo salata eventual.

Chiar de curiozitate mi am luat tensiunea acum am 12,7 pulsul 90 putin marit pt ca deja intru intr o stare anxioasa, astazi toata ziua am avut senzatia de furnicat in mana deja ma afecteaza la nivel psihic:)

#26
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Hai ca-ti dau de ex.pe mine.:Batea pitpalacu de ma speriasem. Fumator,beau ca omu. tensiunea normala la varsta mea.Facut EKG-totul normal.A trecut saptamana,imi revin-stress-ul  era la mijloc.Nu glumesc.

#27
Stefanos345

Stefanos345

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.05.2018

View PostMikeSpike, on 06 mai 2018 - 21:58, said:

Hai ca-ti dau de ex.pe mine.:Batea pitpalacu de ma speriasem. Fumator,beau ca omu. tensiunea normala la varsta mea.Facut EKG-totul normal.A trecut saptamana,imi revin-stress-ul  era la mijloc.Nu glumesc.

Te inteleg doar ca eu nu am probleme cu pulsul,ci cu durerile,am trecut la urmatorul nivel 😀😁😂

#28
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Deci te-ai lămurit aici pe forum, fă-i o vizită medicului acum!

#29
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012
...sau e de la poziția coloanei la statul calculator și televizor
...coloană cervicală strâmbă...
(lasă inima că n-ai nik acolo..., e posibil să preseze aiurea niște vertebre pe niscaiva nervi)
investigații la coloană, ridică monitorul la nivelul ochilor, nu invers, privește emisiuni tv de pe canapea nu din patul din dormitor!!!

#30
Stefanos345

Stefanos345

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.05.2018
Pai cand sunt acasa stau cam 8,9 ore la calculator...pe langa faptul ca mai stau si cocosat , mi a spus cineva ca am si coloana curbata, nu stiu cum sa va explic

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate