Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Utomik - PC gaming subscription service 750+ games

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Astazi s-a lansat serviciul de gaming Utomik unde sunt peste 750 de jocuri si 100 de distribuitori. Nu e un serviciu de streaming, descarci jocul, o parte la inceput iar restul in timp ce te joci, in genul la Game Pass de pe Xbox One.  https://www.dsogamin...100-publishers/

Sunt doua tipuri de abonamente: "Personal Plan" pentru un singur utilizator la 7 euro si "Family Plan" pentru 4 utilizatori la 10 euro. https://www.utomik.com/
Perioada de proba e de 14 zile.

Edited by Papillon_, 03 May 2018 - 14:04.


#2
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Game Pass
- "over 100 Xbox 360 and Xbox One games" (Source: Microsoft Store, today)
- first 30 days for $1
- $9.99 per month
- $60 p.a. Xbox Live Gold subscription required to access certain games & to play online
- Xbone consoles

Utomik
- 760 games
- first 14 days for free
- $6.99 per month
- no additional fees
- Windows 7, Windows 8/8.1 and Windows 10

Mi se pare foarte tare serviciul și ieftin, asta e viitorul, e practic Netflix pentru jocuri. A incercat cineva?

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Diferența între Xbox pass și ăștia e ca Xbox oferă jocuri noi, calumea. La PS (și cred ca și la Xbox) ai și jocuri care îți rămân ție in cont. Plus ca ai oferte ieftine la AAA cu +

Am aruncat și eu o privire. Nu am văzut aproape nimic interesant...

Tentative au mai fost. Sa vedem.

#4
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
PS Plus e un abonament pentru multiplayer si salvari in cloud la care primesti cateva jocuri lunar nu se compara. PS Now e bazat pe streaming cu deficientele aferente, calitate video scazuta si input lag.

Singurul serviciu asemnator e Game Pass de la Xbox care costa 10 euro pe luna + 5 euro Xbox Live Gold ajungi la 180 de euro pe an. Degeaba le ai in cont, daca iti anulezi subscriptia nu mai ai acces la el, deci nu le detii.

Mi-am facut cont destul de usor si m-am jucat The Sexy Brutale pe care vroiam sa il incerc de mai mult timp. Alte jocuri faine pe care le-am vazut:

Shadow Tactics: Blades of the Shogun
Hyperdimension Neptunia Re;Birth1
Hyperdimension Neptunia Re;Birth2
Hyperdimension Neptunia Re;Birth3
Evoland 2
Dreamfall: The Longest Journey
Wonder Boy: The Dragon's Trap

Are un potential foarte mare mai ales daca reuseste sa convinga si mai mult dezvoltatori sa isi aduca jocurile, din cate am vazut adauga titluri noi in fiecare luna. Family Plan e incredibil de ieftin, daca te combini cu trei prieteni ajungi sa dai 12 lei pe luna, pomana. Bine ca nici la 7 euro nu e scump.

Utomik vine cu o schimbare fundamentala, de ce sa mai cumperi jocuri scumpe pe care apoi numai ai ce face cu ele daca sunt digitale sau pierzi jumatate din valoare daca sunt pe disc. Mai bine platesti o suma modica si ai acces mereu la un catalog mare de jocuri vechi sau noi. E acelasi lucru cu Spotify, Netflix sau HBO GO.

Edited by Papillon_, 04 May 2018 - 18:39.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate