Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Aplicatia ENGIE nu merge instalata pe 2 telefoane

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Deci toate celelalte aplicatii cum ar fi Enel, UPC, RDS etc.merg bine merci pe oricate telefoane simultan, aplicatia asta buclucasa nu merge instalata pe al doilea telefon, mai exact cand vreau sa introduc codul de cilent imi spune ca el exista deja- logic ca doar e instalata pe celalalt telefon....
Are cineva vreo idee ce se poate face?

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Probabil are o protectie, e un feature nu un bug. Foloseste un telefon.

#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Tine de cei ce-au programat acea aplicatie si de politicele ciudate ale lor.
As fi inteles sa fie o asemenea restrictie la o aplicatie bancara, dar la una a unui furnizor de energie, chiar nu-i vad rostul. Ce ti se poate intampla? Sa iti plateasca altcineva factura?
Fa-le-o sesizare si intreaba-i de ce e necesara o asemenea restrictie.

Edited by Ciubex, 30 April 2018 - 21:59.


#4
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Porteazã-te.
Poate te bagã-n seamã

Edited by sarac.lipit, 30 April 2018 - 22:27.


#5
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Intră în printr-un browser

#6
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,568
  • Înscris: 25.04.2007
Si la Apa Nova Bucureşti e la fel, nu te poti loga de pe al doilea dispozitiv.

#7
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
O fi pentru ca idioata aia de la ING se uita ca proasta atunci la tine

#8
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Le-am scris....sper ca vor fi mai inteligenti in raspunsuri fata de primatele de la ING

#9
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,568
  • Înscris: 25.04.2007
Sa ne spui ce-ti raspund. Dar bag mana in foc ca e o protectie, cum spunea si Andreic, pentru ca la bloc la noi, am patit acelasi lucru cu Apa Nova. S-a chinuit bietul administrator sa intre de pe pc-ul contabilei, pe contul lui de la Apa Nova si n-a reusit. A schimbat parola dar folosind altceva decat laptopul lui si apoi putea intra doar de pe acel dispozitiv, nu si de pe laptop. M-a chemat sa-l descurc si dupa ce mi-a povestit toata tarasenia, mi-a trecut prin cap ca nu se poate decat de pe un dispozitiv si i-am cerut s-o schimbe iar dar folosind laptopul lui personal. Si a mers, adica acum se putea loga de pe laptop dar nu se mai putea loga , cu ultima parola corecta, bineinteles, de pe orice alt dispozitiv. Nici eu nu puteam intra de acasa, de pe pc-ul meu, pe contul lui, desi imi dicta id-ul si parola prin telefon.

Edited by Cousteau, 01 May 2018 - 19:59.


#10
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Ei nu au un sistem cum are google, multidevice... ei autorizeaza un singur dispozitiv sa le acceseze datele.

#11
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 Cousteau, on 01 mai 2018 - 19:56, said:

Sa ne spui ce-ti raspund. Dar bag mana in foc ca e o protectie, cum spunea si Andreic, pentru ca la bloc la noi, am patit acelasi lucru cu Apa Nova. S-a chinuit bietul administrator sa intre de pe pc-ul contabilei, pe contul lui de la Apa Nova si n-a reusit. A schimbat parola dar folosind altceva decat laptopul lui si apoi putea intra doar de pe acel dispozitiv, nu si de pe laptop. M-a chemat sa-l descurc si dupa ce mi-a povestit toata tarasenia, mi-a trecut prin cap ca nu se poate decat de pe un dispozitiv si i-am cerut s-o schimbe iar dar folosind laptopul lui personal. Si a mers, adica acum se putea loga de pe laptop dar nu se mai putea loga , cu ultima parola corecta, bineinteles, de pe orice alt dispozitiv. Nici eu nu puteam intra de acasa, de pe pc-ul meu, pe contul lui, desi imi dicta id-ul si parola prin telefon.
Ciudat....eu pe contul de Apa Nova(Veolia) intru atat de pe laptopul de acasa cat si pe desktopul de la servici...prin browser-ul Chrome...

Edited by Valmont43, 02 May 2018 - 21:34.


#12
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Am reusit pana la urma....cred ca a fost vb.de un bug.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate