Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Cutii de viteză cu "preselector"

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Ţinând cont că la cea sistem din postul #14 trebuie să dai din manetă doar sus-jos şi jos-sus, nu văd cum ar fi mai complicat decât la manuală, unde faci manevre mai complicate. Doar să nu o apuce vreo dambla de reglaj mecanic.

#20
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
:yes:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5JLzjwUyb-E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x00aXHI2tTY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Cineva mi-a povestit că la Arad a existat un "Armstrong-Siddeley" cu preselector. Nu mai ştiu cine moşteniste o casă prin Jud. Dolj şi a descoperit maşina în garaj. Casa a vândut-o (că pe vremea lui Ceauşescu nu aveai voie cu 2 locuinţe), dar maşina a luat-o, însă cu greu a reuşit s-o facă să meargă de vreo 4 ori, după care nu a mai mers şi într-un final a schimbat-o pe o ... ambulanţă adusă din Germania, ambulanţă cu care însă nu a mai făcut nimic. Nu ştiu care a fost soarta maşinii, că vânzarea a avut loc în 1991. Pe atunci nu era aşa de uşor să găseşti piese   :(

#22
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
"The pratical motorist and motor cyclist" Apr. 1955, pg. 615 și 616 "Servicing the Wilson gearbox"   Posted Image

Attached File  The practical motorist and motor cyclist Apr. 1955 pg. 615 Servicing the Wilson gearbox.jpg   404.32K   5 downloadsAttached File  The practical motorist and motor cyclist Apr. 1955 pg. 616 Servicing the Wilson gearbox.jpg   422.1K   5 downloads

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate