Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Momente de miscari incontrolabile

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Am un vecin cu care petrec(eam) mult timp impreuna si are momente cand face niste miscari incontrolabile pentru cateva secunde 5 -15. Ma gandeam ca poate fi un inceput de Parkinson? Ce parere aveti ?
Miscarile se produc ca si din maini si din cap si cum isi roteste mainile si sa din umeri , uneori isi scutura mainile incontrolabil pe 15 secunde, am observat ca nu e dupa vointa lui. Ce parere aveti?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poate i se trage de aici:
https://forum.softpe...elf-medication/

#3
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Ar fi simplu daca ar fi doar Parkinson dar pare ceva mai serios
"Posedarea diavoleasca: cand Satana preia fraiele"
http://www.descopera...a-preia-fraiele
Dupa cum vezi nu prea corespund simptomele de la Parkinson http://www.sfatulmed...ui.ro/parkinson
Ramane doar varianta cu un inceput de posedare.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
As fi zis ticuri, dar e ceva mai grav ceea ce ne descri tu. Cel mai probabil este tot ceva pe baza de nervi.

#5
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 07.06.2013
Sindromul Tourette?

#6
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Pune un film sa ne dam cu parerea.

#7
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Da sigur e posedat de diavol :)))) ce dracu maaa))) am in vedere ca de ex stam la masa are asa momente de cateva ori pe zi , incepe uneori sa fie fericit si sa isi strange mainile , cand suntem la sala , in dus incepe sa sara de bucurie scuturand mainile:)) Eu nu mai pot de ras si am zis ca totusi trebuie sa rezopvam problema.

#8
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Luati masa impreuna, faceti dus impreuna, rezolvati problema impreuna. Interesant Posted Image

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Eu am vazut batranei care scot limba afara si fac miscari incontrolabile cu ea... serios vorbesc. Posted Image

#10
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
=)))
doamne fereste



o sa incerc sa il filmez, dar , cum am zis , untr un fel da din cap , flutura ( scutura mainile ) si e fericit si isi misca tot corpul =))

View PostSerafim606, on 27 aprilie 2018 - 19:54, said:

Luati masa impreuna, faceti dus impreuna, rezolvati problema impreuna. Interesant Posted Image
la sala e dus public , luam masa impreuna pt ca imi era comod , no homo =)) daca iti e interesant nu ai gasit persoana potrivita,  sper sa iti gasesti iubirea

#11
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu nu cred in chestiile astea cu diavolul. Am mai posedat si eu cate o diavolita ...dar nu mi s-a intamplat sa dea din maini necontrolat . Chestii asa , banale ...ochi peste cap si obraji rosii ..cateodata mici spasme musculare intr-o anumita zona ( alta decat mainile ) ,,,dar sa dea necontrolat din maini , niciodata ! Chiar am urmarit , de obicei mainile se ancoreaza in cearsafuri .

Edited by JurasikMan, 27 April 2018 - 21:32.


#12
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
ba, eu am posedad o diavolita care-si smulgea paru' ! ...
ce mi-ar place sa vad o inregistrare video a "evenimentului" ! ... :)

#13
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
are simptomele astea de cand il cunosti?

#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Eu am un tic care l-am dezvoltat posibil pe sistem nervos...de exemplu daca imi trec prin minte amintiri care mi-au produs repulsie, frustrari, insuccese, chestii nerezolvate, anumite griji, responsabilitati sau in general lucruri care nu sunt neaparat tragice dar care nu au efect pozitiv...misc brusc capul o fractiune de secunda. Daca sunt in pat ( de exemplu seara cand in gand mai faci o recapitulare a zilei ce a trecut ) am pur si simplu un tresarit din tot coprul.
In rest sunt cat se poate de normal. Iar tic-ul asta l-am dobandit de-a lungul timpului daca nu ma insel prin facultate...posibil stresul examenelor.

Asa ca si prietenul tau poate avea astfel de stari incontrolabile declansate de anumite evenimente care le traieste sau le-a trait. Doar ca la el manifestarea este mai intensa si diferinta in functie de evenimentul respectiv

Edited by tehnics, 28 April 2018 - 01:42.


#15
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014

View Posttehnics, on 28 aprilie 2018 - 01:41, said:

Eu am un tic care l-am dezvoltat posibil pe sistem nervos...de exemplu daca imi trec prin minte amintiri care mi-au produs repulsie, frustrari, insuccese, chestii nerezolvate, anumite griji, responsabilitati sau in general lucruri care nu sunt neaparat tragice dar care nu au efect pozitiv...misc brusc capul o fractiune de secunda. Daca sunt in pat ( de exemplu seara cand in gand mai faci o recapitulare a zilei ce a trecut ) am pur si simplu un tresarit din tot coprul.
In rest sunt cat se poate de normal. Iar tic-ul asta l-am dobandit de-a lungul timpului daca nu ma insel prin facultate...posibil stresul examenelor.

Asa ca si prietenul tau poate avea astfel de stari incontrolabile declansate de anumite evenimente care le traieste sau le-a trait. Doar ca la el manifestarea este mai intensa si diferinta in functie de evenimentul respectiv
Mi a zis ca atunci cand face aceste miscari se pune in pielea lui intr o situatie pe care si o imagineaza

View Postjimi91, on 27 aprilie 2018 - 22:23, said:

are simptomele astea de cand il cunosti?
Nu , doar de vreo 4 luni

ar fi prea amuzant sa l filmez)))

Edited by exydos, 28 April 2018 - 13:38.


#16
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View Postexydos, on 28 aprilie 2018 - 13:39, said:

Mi a zis ca atunci cand face aceste miscari se pune in pielea lui intr o situatie pe care si o imagineaza
Mda, cam asa patesc si eu. Doar ca la mine astfel de ganduri sunt ca un flash, adica nu ma gandesc exact la ele, dar apar in minte pentru o fractiune de secunda si reactionez prin acest tic apoi nu ma mai gandesc la asa ceva....si da, acea fractiune de secunda ma pune exact in pielea si momentul respectiv. Asta se intampla datorita faptului ca unele trairi sunt poate prea intense decat altele pentru ca alta explicatie nu as avea.

Sincer eu as renunta la ideea cu filmatul. Nu inteleg de ce unii omaeni prefera sa se amuze pe reactiile altora. Pune-te in pielea lui si apoi gandeste-te daca ti-ar place sa fii filmat. Daca ai acordul lui, atunci e altceva., dar altfel nu cred ca este o idee buna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate