Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Parcare pe spațiul verde al blocului

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Situația de care povestesc e in Cluj nu în București.

#20
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 15.06.2009

View Postpinguinul666, on 21 aprilie 2018 - 11:46, said:

Ca tot vrem sa fim ca in UE.... SUV-urile ar trebui taxate in draci! de 10x mai mult ca o masina clasica clasa B!

Ce face SUVul fata de o masina clasica cl. B ?!  Nimic!
Dar da...prestanta jmekerului care se da tare!

Dar un SUV e imens ca si dimensiune fata de o masina clasica!
Cum bine ai zis si tu...o masina standard nu are probleme pe o straduta ingusta, dar daca vine unul cu un SUV, a blocat totul!
  Asa-i ca iti doresti un SUV dar nu poti? Posted Image
Cam cu cat e mai mare un suv fata de un turism ? Ca "amprenta" la sol zic... 10-15% ? Ca e mai inalt asta e alta discutie. Uita-te la specificatii, majoritatea covarsitoare sunt pe platforma tehnica de turism.

#21
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Am si eu un vecin dinasta care practic a ras gradina din fata blocului si facut loc special amenajat pentru doua masini ale lui. Degeaba faci plangere pentru ca e politist.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Legal poți da peste nas acestor indivizi în următorul mod:
Mergi la primărie și concesionezi 10 metri pătrați de teren exact unde și-a făcut ăla grădină.Pe 5 ani...10 ani...39 ani...depinde de politica fiecărei primării.
Îți faci tu parcare,beton,pietriș,borduri...ce vrei tu,cu condiția ca atunci când expiră concesiunea să aduci terenul la starea inițială.

Edited by althea, 22 April 2018 - 01:27.
răspuns la un mesaj sters


#23
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postpinguinul666, on 21 aprilie 2018 - 11:46, said:


dar tind sa cred ca imigratia masiva de provinciali
Văd ca tot repeți ”imigrația de provinciali”.
Ai uitat că România e o țară liberă?
Știu că ți-ai dori exilarea ”provincialilor”, dar ghinion!
Au exact aceleași drepturi ca și tine, domnule descendent din rasa superioară a bucureștenilor!
Posted Image

#24
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Daca pastrezi doar "rasa pura" de bucurestean o sa constati ca e ghost town, ca asa ceva nu mai exista.
Cei mai multi "bucuresteni" nu trec de 3 generatii fatate in faneata de bucuresti.

Si fara provinciali faceau foamea... ca provincialii sunt cei ce produc.

Edited by romangx, 21 April 2018 - 14:13.


#25
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Cel mai ok ar fi sa lipesti un afis pe parbriz fara sa te vada( pt a nu te certa cu prostul ) si astfel sa afle si taranul ca nu frumos sa parcheze acolo. Eu la bloc am amenajat o gradina destul de frumoasa, vecinilor le place, insa nimeni nu m-a ajutat. La blocul din fata mea e o adevarata opera de arta.

#26
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Il doare fix in pix pe taran de afisul tau.
Si la mine sunt unii care parcheaza pe trotuar si il blocheaza complet. In fiecare dimineata e cu stergatoarele ridicate, in fiecare seara parcheaza tot acolo.

Solutii din pacate nu prea sunt. Problema e si din cauza construirii in draci a tot felul de cartiere rezidentiale si cladiri de birouri fara a avea si spatiu de parcare asigurat, transport in comun neexistent sau prost, infrastructura proasta (de ex autobuzele nu au banda proprie si pe unde e nu se respecta), oameni needucati.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate