Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

PTC-uri in 2018? sau o slujba online?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
enrique8111

enrique8111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 30.05.2015
Ma deprima efectiv cand lucram in domenii de munca bruta.
nu am terminat inca liceul, nu o sa dau bac-ul si nu stiu ce sa fac cu viata mea...

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Vezi ca majoritatea site-urilor PTC sunt teapa sau platesc enorm de putin, iar pentru proiectele de pe site-uri de freelancing trebuie sa concurezi cu indieni sau chinezi ce dau un pret de 10-20 de ori mai mic decat esti dispus tu sa dai.
Mai bine pune mana si invata o meserie cautata (mecanic/electrician auto, electrician in constructii, etc.).

#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Sau daca nu vrei sa muncesti fizic atat de mult, operator CNC.

Bani se fac in online, dar e de munca. Vezi ce se cauta pe site-uri de tip fiverr, freelancer.com, si care mai sunt.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Really? In 2017 mai crede cineva in PTC? :D

#5
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

 enrique8111, on 18 aprilie 2018 - 13:12, said:

Ma deprima efectiv cand lucram in domenii de munca bruta.
nu am terminat inca liceul, nu o sa dau bac-ul si nu stiu ce sa fac cu viata mea...
Daca crezi in treburi din astea, te minti singur, mai ales fara bac.Vezi ca sint joburi, specializari si la munca bruta din care se castiga binisor.

#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

 fqx, on 18 aprilie 2018 - 15:10, said:

Daca crezi in treburi din astea, te minti singur, mai ales fara bac.Vezi ca sint joburi, specializari si la munca bruta din care se castiga binisor.
Nu intelegi ca omul area sa stea sa frece duda la calculator si sa vina banul....dar defapt nu stie nici cu calculatorul prea multe

#7
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
PTC-urile sunt pierdere de vreme, mai bine inveti html,css,wordpress,iti faci un site,blog,afiliere....

#8
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
ptc-urile sunt pentru chinezi aia care mananca cu 5$ doua luni, ca atata faci din ptc. Daca merita ? Da, atata timp cat iti ajung 3 dolari pe luna, ca atata faci din ptc, daca nu ai referali, acolo e castigul. Mai bine iti lasi calculatorul sa mearga pe minat, o sa castigi putin dar sigur o sa iei dublu sau chiar triplu cum castigi din ptc.

Bacul nu conteaza, sunt multi cu doua facultati si nu lucreaza si altii cu 8 clase au ajuns sus.

Daca tot vrei sa castigi ceva online si legal, ma poti contacta, dar trebuie sa ai cunostinte mari cu calculatorul, alt fel nu am cum sa te ajut.

Apropo, vezi ca is si niste siteuri de microjobs, nici acolo nu castigi de o bere, dar faci mai mult ca dintr-un ptc, si mai erau alte siteuri de scris coduri capcha, bagi acolo 8 ore pe zi si o sa ajungi la un profit pe luna undeva la 30$

Daca tot vrei sa afli despre ptc si alte chesti, softpedia nu e de tine, mai bine intri pe clubptc dot net.

Ar mai fi varianta cu videochat, poate zici ca nu esti fata, dar is destui nebuni pe internet ce nu au ce face cu banii, problema e la tine daca vrei sa te dezbraci in fata homalăilor :))

Edited by logy, 19 April 2018 - 02:00.


#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 logy, on 19 aprilie 2018 - 01:56, said:

Bacul nu conteaza, sunt multi cu doua facultati si nu lucreaza si altii cu 8 clase au ajuns sus.
Dar in schimb conteaza vointa de lucru...ceea ce ii lipseste complet initiatorului.
Un mecanic bun poate avea doar 8 sau 10 clase si sa castige de la 1000 Euro in sus (in tara). Dar pentru asta trebuie, evident, sa vrei sa lucrezi. Nu poti pretinde sa dai 10 clickuri pe zi si sa-ti pice din cer 1000 de Euro lunar.

Edited by Hider141, 19 April 2018 - 08:20.


#10
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

 enrique8111, on 18 aprilie 2018 - 13:12, said:

Ma deprima efectiv cand lucram.........
Acelasi text il au si asistatii sociali. Nu cumva ai nu stiu ce boale si te ia cu lesin ?

Edited by tehnics, 19 April 2018 - 09:10.


#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Poate are probleme cardieșe.
Il apuca subit ameteala si  durerea de inima cand vede o lopata sau o masina de gaurit.

Edited by Hider141, 19 April 2018 - 11:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate