Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Recomandare saltea 90x200 buget 500 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alex05ok

alex05ok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 08.11.2007
Buna ziua!

Sunt in mare dilema pentru ca nu stiu ce saltea sa cumpar. Sunt prea mult modele.

Cele mai multe review-uri pe Emag le are: Saltea Ortopedica Medical Bio Memory Aquagel Air-Fresh Material Aloe-Vera 14+2 Previ
care are garantie 36 luni - 375 lei

Note bune le are: Saltea DuoFlex, 14+2, Memory foam Hi-Tech, ortopedica,
care are garantie 72 luni -429 lei

Ce imi recomandati?

Multumesc!

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Ia-ti una super-ortopedica cat mai zdravana cu putiinta, fara spume memory, aloe, ioni de argint si alte kkturi..

Cum ar fi asta:

https://www.dedeman....00-cm/p/8033420

Edited by rosix, 18 April 2018 - 08:44.


#3
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,525
  • Înscris: 05.06.2009
gama saltelelor relaxa.
https://www.elvila.r...rcuri?limit=100

dar cel mai important este sa le poti vedea si testa, nu sa cumperi orbeste de pe net, pe baza unor recomandari sau note/impresii.
nu ai precizat deloc cam ce tip de saltea ti-ar fi necesar, preferi sa dormi pe o saltea mai moale sau mai rigida ? sa aiba fata de vara si de iarna sau nu ? sa aiba husa din bumbac sau satin ? sa fie detasabila si lavabila sau nu ?

#4
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 22.02.2014
Cauta si la Ikea, saltele cu arcuri impachetate, iar grosimea minima a saltelei sa fie de 26cm!

#5
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
S-au scumpit saltele de cand am cumparat eu ultima data... acu cativa ani, preturi mici gaseam la dubiosii de mai jos; poate au aparut altii retaileri mai ieftini intre timp.
Eu am modelul asta http://www.expert-sa...-saltex-90x200/ si sunt multumit; dar iti depaseset cu mult bugetul.
Sau, cu arcuri (dar eu nu m-as intoarce la arcuri dupa memory foam): http://www.expert-sa...ational-90x200/

Depinde cat tii salteaua; daca e chirie, sau ceva temporar, poti sa iei cea mai ieftina petarda din primul supermarket iesit in cale (cum am facut eu); dupa 1-2 ani se lasase pe margini,nu mai era ferma etc. Dar, am schimbat gazda si am scapat de saltea.

Edited by romanasu, 18 April 2018 - 09:48.


#6
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Eu am luat 2 saltele cu spuma groase de 10 cm fiecare de la IKEA, suprapuse - pret  450 lei, garantie 25 ani

Dupa 2 ani nici o problema, nici la coloana, nici la saltele, coafura rezista

Inainte aveam numai super-mega-ortopedice, uneori ma durea spatele dimineata, dupa 3-4 ani incepeau sa se simta arcurile prin captuseala

Edited by Oxigen1234, 18 April 2018 - 10:39.


#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Nu mega-ortopedice, sunt f. tari
Cauta de la Saltex, are si Emagul, model Pocket Spring - vezi ca poti lua de la fabrica din Pantelimon cu 15% discount

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate