Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

problema smoke stick aio

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Fulgger

Fulgger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.04.2018
Salut! De 2 saptamani am achizionat un Smok Stick Aio. Pana acum 3 zile a functionat perfect, dar a inceput sa faca figuri. Se aprinde, cand incerc sa trag se aprinde led-ul de 15 ori. Am citit pe site-ul lor ca trebuie incarcat. L-am lasat la incarcat pana s-a facut full, am incercat si iar aceeasi problema. Am schimbat si rezistenta cu una noua, degeaba. Nu stiu ce sa mai fac, sugestii?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O returnezi/service

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Inainte sa cumperi, trebuia sa citesti parerile celor care au cumparat deja. Se pare ca e singurul,sau printr f putinele de cafe lumea se plange ca nu merg, se stica repede. Posibil sa ai rezistente f mici si intra in protectie. De regula, la rezistente subohm, se folosesc baterii cu tensiune/putere reglabila, a ta cred ca nu are asa ceva. Cauta rezistente de 1-1,5 ohmi, daca gasesti pt modelul tau, cele dual coil, de 0,2 ohmi, cu care cred ca a venit, imi par mult prea mici. Daca poti, zic s-o returnezi si ia ceva ca lumea, gasesti sub 100 lei, mult mai bune.

#4
Fulgger

Fulgger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.04.2018

View Postrumegus, on 13 aprilie 2018 - 18:39, said:

Inainte sa cumperi, trebuia sa citesti parerile celor care au cumparat deja. Se pare ca e singurul,sau printr f putinele de cafe lumea se plange ca nu merg, se stica repede. Posibil sa ai rezistente f mici si intra in protectie. De regula, la rezistente subohm, se folosesc baterii cu tensiune/putere reglabila, a ta cred ca nu are asa ceva. Cauta rezistente de 1-1,5 ohmi, daca gasesti pt modelul tau, cele dual coil, de 0,2 ohmi, cu care cred ca a venit, imi par mult prea mici. Daca poti, zic s-o returnezi si ia ceva ca lumea, gasesti sub 100 lei, mult mai bune.

Am citit parerile celor care au cumparat si spuneau ca e un produs foarte bun. Un prieten si-a cumparat in aceeasi zi cu mine dar a lui functioneaza excelent. Nu o pot returna pentru ca nu mai am ambalajul.. rezistentele acestea de 0,23 ohmi sunt bune pentru smok. Pe site-u lor scrie: ''When it blinks fast with 15 times, it indicates that the voltage is lower than 3.3V, please charge.''

Am mai gasit pe net asta: Just 15 flashes when the voltage is too low which is followed by the battery cutting out. Ce ar insemna asta?

#5
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Baterie descărcată.



#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Tensiunea scade cand bateria e descarcata, obosita, sau rezistenta mult prea mica. Are protectie atat la descarcare, cat si la suprasarcina. Conform datelor, bateria aia poate debita maxim 45W,  dar la o rezistenta de 0,23 ohmi si 4V, inseamna cam 70W, adica peste 17A, de asta cred ca ceva nu pusca. Eu am si un aio box, bateria cam aceiasi capacitate, poate putin mai mare, dar are rezistenta de 0,6 ohmi.

#7
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Trebuie folosit cablul cu care vine sau unul bun. Și o sursă de minim 1A.

#8
Fulgger

Fulgger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.04.2018

View PostSuper Chief, on 13 aprilie 2018 - 21:22, said:

Trebuie folosit cablul cu care vine sau unul bun. Și o sursă de minim 1A.

Sa incarc la calculator?

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Calculatorul scoate 0.5. Poti si acolo, dar dureaza mai mult.
Oricum, foloseste alt cablu fata de ala de l-ai folosit.

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Din moment ce indica bateria incarcata full, nu e problema de cablu sau incarcator. Ca poate dura mai mult, sau mai putin incarcarea, e alta poveste.

#11
Fulgger

Fulgger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.04.2018

View Postslai, on 13 aprilie 2018 - 21:52, said:

Calculatorul scoate 0.5. Poti si acolo, dar dureaza mai mult.
Oricum, foloseste alt cablu fata de ala de l-ai folosit.
Acum e la incarcat, revin si spun daca isi revine.

#12
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Am zis minim 1A.



#13
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si de ce anume minim 1A? Argumenteaza. Oricum bateria aia nu va suge mai mult de 0,5A, din 5V, la fel ca toate telefoanele, altfel ar intra usb-ul in protectie cand conectezi telefonul la pc. Cu un cablu noname, sau de tel samsung, poate va suge doar 250mA, va dura mai mult, dar tot se va incarca.

#14
Fulgger

Fulgger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.04.2018
Nu si-a revenit nici acum... tot de 15 ori se aprinde led-ul

#15
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Minim 1A și sursa de curent buna. Nu adaptor de rețea "chinezesc" , nu calculator/laptop.


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate este semn sa te lasi de fumat.

Glumesc.:D

#17
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Mda, inca unul... De unde le scoateti pe astea cu minim 1A? dispozitivele alimentate de la o mufa usb, au fost gandite sa poata fi alimentate de la o mufa USB2, cea mai uzuala, care dupa standarde, trebuie sa asigure doar 500mV. Poti folosi si sursa de 1000A, tigara aia nu va suge mai mult de maxim 500mA, asta pe masurate si verificate, nu dupa informatii culese de pe facebok si youtube. Ar avea tendinta sa suga mai mult, cand e descarcata complet si vrei sa si pufai din ea cand se incarca, dar intervine protectia la supracurent.

#18
Fulgger

Fulgger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.04.2018

View Postrumegus, on 14 aprilie 2018 - 15:27, said:

Mda, inca unul... De unde le scoateti pe astea cu minim 1A? dispozitivele alimentate de la o mufa usb, au fost gandite sa poata fi alimentate de la o mufa USB2, cea mai uzuala, care dupa standarde, trebuie sa asigure doar 500mV. Poti folosi si sursa de 1000A, tigara aia nu va suge mai mult de maxim 500mA, asta pe masurate si verificate, nu dupa informatii culese de pe facebok si youtube. Ar avea tendinta sa suga mai mult, cand e descarcata complet si vrei sa si pufai din ea cand se incarca, dar intervine protectia la supracurent.
Eu o las la incarcat pana se incarca complet, o scot de la incarcat si incerc sa pufai dar tot de 15 ori se aprinde led-ul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate