Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Rasa pisoi?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostDeadlyBlow, on 10 aprilie 2018 - 13:50, said:

Am cumparat-o  fiind puiutii vanduti ca American Shorthair. Face la litiera si e foarte nazdravana e ok nu e violenta:)
Mi se pare "comuna".


Insa cestia este alta ? Iti place?
Atu nci ce emportanta are .. rasa?

A da.. daca tu nu iti placi pisica sunt slabe sanse sa te placa si ea! Caci pisica fata de caine are demnitatea ei .
Parerea mea - e o pisicuta draguta.. Si chiar daca nu o fi de "rasa"  maidaneza este insa rezistenta si adaptabila ...
Poarta-te furmos cu ea ... si te va iubi!

#38
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
e maidaneza, cel mult sa fi fost stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-sta-stra-stra-stra bunicul un american... ca de altfel 90% din animalele vandute in Romania.
in domeniul animalelor se vand maidanezi la pret de rase pure Posted Image
te-au tepuit si pe tine...

si tepele astea se dau inclusiv in magazine sau de vanzatori "celebri".

Edited by romangx, 10 April 2018 - 16:21.


#39
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostDeadlyBlow, on 10 aprilie 2018 - 13:37, said:

Salutare,
de vreo 4 zile am luat si eu de la cineva aceasta pisicuta din poze si mi-a spus ca este American Shorthair dar am o indoiala pentru ca nu seamana capul cu altele de pe internet, sau poate e asa pt ca e foarte slaba....
Precizez ca e mica are vreo 7-8 saptamani si e momentan nu are carnet urmeaza sa ii fac.
  Va rog sa imi spuneti parerea voastra, cei care cunosc foarte bine rasele, este american shorthair?
   Multumesc
Din pozele gasite pe google nu pare a fi American Shorthair
Attached File  American Shorthair.png   495.31K   17 downloads
http://www.vetstreet...hair#0_yeecn7nh
Attached File  IMG-20180410-WA0008.jpg   301.22K   16 downloads

Puiul tau are urechi prea mari pe cand pisicile adulte American Shorthair au urechi mai micute...
Attached File  American Shorthair_2.png   634.05K   20 downloads
Deci cel mai probabil pisica ta e maidaneza de Romania
Attached File  20180408_101421.jpg   493.33K   17 downloads

l.e.:
oricum, e simpatic foc motanelu' !
Mie cel putin asa mi se pare; sper sa ai grija de el si sa-i oferi dragoste ca te va rasplati in viitor ce aceeasi afectiune  Posted Image

Attached Files


Edited by super8, 10 April 2018 - 16:31.


#40
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Seamana perfect cu Mishu al meu . A fost aruncat la poarta si a intrat in curte. Norocul lui a fost ca l-am recuperat inainte sa-l vadă unul din cei 5 caini. Acum are aproape 2ani, e foarte deștept, si-a invatat numele intr-o saptamana, înțelege  cuvinte cum ar fi : vino aici, hai afara, ti-e foame? Nu-i voie, iesi, pleaca de aici si... măgarule  cand o bate pe una din celelalte pisici.

#41
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Nu de păr să-ți faci grijă - ci de pagube... ok, ok, io am 2 bolunde și tinere da' textila de pe canapea e franjuri, scaunul ergonomic cu imitație de piele e tot găuri, florile le-am refugiat la mama sau în dormitoare (unde n-au voie) iar pedelele sunt găurite. Șireturile la papuci mi-s roase.
Totuși ...așa se pisicesc pe lângă tine ...

#42
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Uite-l pe Mishulica

Attached Files



#43
DeadlyBlow

DeadlyBlow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 21.11.2007
Am o problema cu piticu'. In primele 2 zile a facut la litiera dar acum nu mai vrea decat treaba mare. Pt pipi se duce in coltul camerei parca ii e lene sa ajunga la locul ei..de ce oare? Ii curat litiera des are nisip silicat bun...

#44
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
E cam scump silicatul.

#45
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Face economie... e zgarcita pisica :D

#46
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Schimbă tipul de așternut. Ale mele n-au fost așa încântate de silicat pe cât de betonită și de cel vegetal. Am rămas pe cel vegetal că la 90 de lei iau sac de 18kg și mă ține vreo 2 luni (asta), nu face urme dacă se udă și nu face praf ca betonita, se mătură/aspiră ușor.

Edited by shiva, 11 April 2018 - 13:50.


#47
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Sunt pisici care vor sa faca in litiera separate , una pt. pishu si alta pt. kk.  Si da, sunt pisici carora nu le place silicatul. Am si eu una care facea pipi  prin colțurile casei cand i-am pus silicat in litiera. De cand are nisip aglomerant nu a mai facut decat la litiera.

#48
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 21.04.2007
Rasa adevărata

Rasa adevărata

Attached Files



#49
DeadlyBlow

DeadlyBlow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 21.11.2007
Ok va multumesc,i-am schimbat asternutul cu betonita sa vedem daca ii place,daca nu ,o sa incerc cu rumegus din ala...

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Timp de o lună mă "luptam" cu pisica mea să o învăţ să se uşureze (mai ales treaba mică) în baie, unde îi pregătisem tăviţă cu nisip găsit pe lângă bloc. Până la urmă, am reuşit; cred că a fost unul din rarele cazuri în care o pisică şi-a călcat pe orgoliu şi a acceptat o pretenţie a stăpânului.
Într-o zi, din întâmplare, s-a vărsat puţin detergent în chiuveta din baie. Nu ştiu ce a atras-o la acel detergent, încât, de cum l-a simţit, s-a dus glonţ acolo pentru treaba mică.
De atunci înainte a fost un paradis: chiar dacă nu era detergent în chiuvetă, se urca singură acolo şi se rezolva. Doar lăsam apa să curgă puţin şi gata, nu ştergeam cu nimic. Am eliminat din ecuaţie atât tăviţa, cât şi efortul de-a o spăla şi de a găsi nisip.
În ultimul an de viaţă, când s-a îmbolnăvit (tumoare canceroasă la o lăbuţă, care recidiva după fiecare cauterizare), nu mai putea să se urce pe chiuvetă şi atunci făcea pe jos, dar nu oriunde, ci acolo unde ştia că fusese tăviţa ei. Se uita neputincioasă în ochii mei, ştia că nu procedase corect, dar voia să-mi spună că n-are ce să facă... I-am pus la loc tăviţa şi făcea apoi acolo.

De aceea spun: contează foarte mult comunicarea ce se realizează între stăpân şi animal, mai ales având în vedere particularitatea că pisica îşi alege stăpânul, nu invers.

Edited by PSC, 12 April 2018 - 11:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate