Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Ati uitat de vechile cantece populare?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JRQhcwbbq9E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu mi-a placut niciodata muzica moldoveneasca... Posted Image

#3
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
http://www.asculta-r...antena-satelor/

#4
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2Zco-GVJ6m0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Pentru asta iubesc eu Sofptedia. Pacat ca nici topicul acesta nu va avea activitate.

#6
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
eu nu le-am uitat..doar ca nu le-am ascultat niciodata..o sa-l intreb pe bunicu..lui ii plac:)

#7
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Argent , sa traiesti , tot Maria Lataretu in cap am avut !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XOQvmVnAZz4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

P.S.- Pe langa ce ascult eu , intodeauna nu am sa uit de unde vine neamul meu Romanesc !

P.S.S- Am reparat pc-uri la cocalari (t z i g a ni nostri) , an un stick di 16 cu di toate , raspuns "asta e muzica pt bunica" ..nici cocalarii nostri nu respecta inaintasii !

Edited by tidicristi, 08 April 2018 - 22:25.


#8
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015
Muzică populară bănățeană veche

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wqmY6CWv3tI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Muzică dinainte de 1900 , redată după 2000

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8UiL3G6MHEo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tezaur Folcloric 1982
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P59BvSf2P9g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Eu nu sunt cu muzica populara,dar mai ascult din cand in cand,ca doar e folclorul romanesc.

#10
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
N-am uitat pentru ca urasc manelele si muzica populara.

#11
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Nici eu nu ascult manele ! Ca sa intelegi ceva , in bloc la mine se asculta manele , nu pre bagam in seama , am "capsat" manelisti si am dat "forja" la JVC 2X100W pi rock ! Binenteles la geam era abordat stegul Romaniei de la rev. ...cred ca doar un avertisment am avut in perioada '90-'18 ! Am uitat , am stat in Tei !
P.S.- singuri fericiti sunt vecini , ca am plecat ! pt ei eram un nebun de mec auto !

#12
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
La mine in bloc nu se asculta nimic la volum tare, bloc majoritar de pensionari linistiti. Doar cand ma mai supar eu, dupa cateva beri, le mai pun muzica la boxele mele comuniste(poza este de pe olx dar asa ceva am si eu). De obicei asta se intampla pe la orele 3-4 am. Asta e, soarta. In 10-15 minute de auditie cred ca trezesc tot blocul. Chiar si persoane din scara cealalta se bucura de muzica mea.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   46.81K   20 downloads


#13
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostBombalurina, on 09 aprilie 2018 - 03:07, said:

La mine in bloc nu se asculta nimic la volum tare, bloc majoritar de pensionari linistiti. Doar cand ma mai supar eu, dupa cateva beri, le mai pun muzica la boxele mele comuniste(poza este de pe olx dar asa ceva am si eu). De obicei asta se intampla pe la orele 3-4 am. Asta e, soarta. In 10-15 minute de auditie cred ca trezesc tot blocul. Chiar si persoane din scara cealalta se bucura de muzica mea.

probabil esti foarte iubit de vecini:)..niciodata n-am inteles nevoia de a asculta muzica la maxim..sa auda tataie ce muzica iti place tie? sau care e treaba?  nu inteleg astfel de oameni:|

#14
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View Postjimi91, on 09 aprilie 2018 - 03:13, said:

nu inteleg astfel de oameni:|
Nici eu, dar cand sunt parfumat sunt alt om. Sa auzi dimineata comentarii: ba fu...l in gura sau a petrecut omul, ce aveti cu el? s-a distrat, ce-i asa grav, am si sustinatori.

#15
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostBombalurina, on 09 aprilie 2018 - 03:20, said:

Nici eu, dar cand sunt parfumat sunt alt om. Sa auzi dimineata comentarii: ba fu...l in gura sau a petrecut omul, ce aveti cu el? s-a distrat, ce-i asa grav, am si sustinatori.

da, imi si imaginez,  comentarii de genul "e prea incet, vrem mai tare"

#16
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View Postjimi91, on 09 aprilie 2018 - 04:15, said:


da, imi si imaginez,  comentarii de genul "e prea incet, vrem mai tare"
Nu chiar, dar cui ii pasa?

#17
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Poate sant mai ciudat dar ascult pop,disco,populara,clasica si UNELE hituri rock si manele,dar astea ultimele 2 genuri se pot numara pe degete ca si melodii.
Nu am inteles niciodata jazz-ul si hip-hop-ul.

#18
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 25.04.2007
Cand eram adolescent ma oripilam la muzica populara. Am crescut cu muzica pop (Abba, BoneyM, Luv, Modern Talking, etc) si apoi cu rock simfonic (Mike Oldfield, Vangelis, Jean Michel Jarre). Treptat mi-a placut si rock and roll-ul foarte mult, multe piese si atori rock, doar hard rock-ul nu s-a prea lipit de mine, cu unele exceptii. Muzica preclasica m-a fermecat, cumparasem zeci de discuri cu Bach, Mozart, Haendel.
Curios e ca la maturitate am inceput sa vad frumusetea din muzica populara, in special cea ardeleneasca din zona Fagaras - Sibiu unde mi-am petrecut vacantele, moldoveneasca care recunosc ca mi se pare cea mai frumoasa, dar si banateana mi se parea foarte interesanta. Cea dobrogeana imi atragea atentia in mai mica masura iar singura muzica populara ce ma irita era cea olteneasca, cu dansul calusarilor lor cu tot. Poate si din cauza ca tot ce era legat de impuscat imi intorcea stomacul pe dos, dar nici nu mi se pare o muzica prea elaborata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate