Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Recomandare telefon ~200$

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Ce telefon imi recomandati pana in vreo 800 RON? M-ar interesa de vreo 5.5 (max 5.8) si cu o baterie care sa tina 2-3 zile la o utilizare medie.

Cel mai important: sa fie fiabil si sa tina mult, in timp (Galaxy-urile cam crapau dupa vreo 2 ani. O luau razna).

#2
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Xiaomi Note 4 cu Snapdragon 625, 3/4GB Ram si 32 GB memorie interna. Are acumulatorul de 4100 mAh.

#3
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Mi A1 https://www.pcgarage...camera-4g-black

#4
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Ouqitel k1000 pro.  Daca ai timp de asteptare vreo 2 saptamani il gasesti pe gearbest la vreo 195 dolari. Daca nu , la noi, pe ihunt la 990 lei.  Autonomie imensa , procesor ok, 3G RAM si carcasa/ecran rezistent la lovituri. Mai multe detalii poti gasi la amicul google.

Edited by Pekiasan, 06 April 2018 - 17:09.


#5
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1509268.html?wid=4

#6
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Care ar fi diferenta intre Redmi 5 si Remi 5A ?

#7
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Destul de mare diferenta intre cele 2: https://www.gsmarena...8&idPhone2=8898

Recomand Xiaomi Redmi 5 sau 5 Plus. Daca comanzi din China Redmi 5 plus, varianta cu 4 gb ram, se incadreaza in bugetul tau, si este best buy

#8
andrewyuk

andrewyuk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 24.02.2013
Mergi cu incredere pe Redmi 5 Plus: https://www.pcgarage...al-sim-4g-gold/
Sunt durabile d.p.d.v. software si merg foarte bine.

Edited by andrewyuk, 06 April 2018 - 17:50.


#9
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Si eu am aceeasi dilema, dar ma pot intinde pana pe la 1000 de lei. Mai mult de atat consider ca nu merita niciun telefon, avand in vedere la ce le folosesc eu.
De preferat ar fi un telefon cu ecran 18:9, aspect modern, sa imi placa sa ma uit la el. Din pacate optiunile sunt foarte putine si se cam opresc la 2 variante:
1. Redmi 5 Plus. Imi place totul la el, mai putin faptul ca nu stiu care e situatia acestor telefoane daca ai probleme cu ele. Unde le repara, in cat timp si cam la ce mizerii s-ar preta vanzatorul ca sa se eschiveze de la responsabilitate. Mai am o retinere si cu updateurile dese de Miui care am inteles ca dau rateuri cam des.

2. Asus Zenfone Max Plus M1. Am un Asus de 2 ani si a fost jos palaria, asa ca am incredere in marca asta plus ca Asus are reprezentanta si service oficial in Romania. Buba cea mare a acestui telefon e procesorul, care e extrem de criticat in toate reviewurile. Chiar nu inteleg de ce au pus mizeria aia de MTK in conditiile in care telefonul nu e chiar foarte ieftin (1029 lei cel mai mic pret).

Alte optiuni, dar care sar din pret: Huawei P Smart (l-am butonat in Media Galaxy, mi se par fad, sters), J7 2017 (imi place aspectul (stiu ca nu e 18:9, dar imi place, insa pare slab pentru pretul lui - Samsung trade mark).

Alte sugestii?

PS: stiu ca Mi A1 si P10 Lite sunt telefoane ok in zona mea de pret, dar aspectul lor le descalifica din start. Imi trebuie un telefon cu design din 2018, ecran 18:9 si fara margini de 1.5 cm sus si jos, cum au cele mai sus mentionate.

Edited by noone2v1, 09 April 2018 - 17:53.


#10
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Redmi 5 Plus, Moto G5 Plus și ZTE Nubia N3 dacă îl găsești.

Edited by TrafalgarLaw, 10 April 2018 - 16:56.


#11
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Asus zenfone  3  am vazut deseori la promotii acum pe la 200 de euro. Nu recomand huawei, specificatii bune la bani putini dar sunt foarte fragile. Al meu a fost deja in service si acum se cere iar. Are doar un an si cateva luni.

#12
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

 vinciun, on 10 aprilie 2018 - 17:32, said:

Asus zenfone  3  am vazut deseori la promotii acum pe la 200 de euro. Nu recomand huawei, specificatii bune la bani putini dar sunt foarte fragile. Al meu a fost deja in service si acum se cere iar. Are doar un an si cateva luni.
Interesant, al meu nu are nici o problema, recomand.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate