Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Fahrenheit 451

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Poate ar trebui o subsectiune de batut campii in asteptarea filmelor care nu au aparut. Sau sa nu se permita postarea acestora, pur si simplu, chiar nu foloseste la nimic.

#38
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016

View Postbullterrorist, on 08 aprilie 2018 - 11:07, said:

Dupa ce am vazut filmul imi e greu sa-mi imaginez pe altcineva in rol desi initial am ridicat din umeri, preferam pe Colin F. in rolul principal, Will a facut insa un rol memorabil.

Nu e vorba numai de actor ci si de personaje.In povestire nu e vorba de un politist care demasca robotul ci de un psiholog si e femeie. Citeste povestirea sau vezi ca e teatru radiofonic pe youtube.

#39
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Am citit povestea in copilarie, chiar crezi ca se putea ecraniza? A fost aleasa o idee si facut un film in jurul ei.

#40
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
I, Robot e de fapt o compilatie de mai multe povestiri, iar filmul nu prea a avut nicio legatura cu ele, a imprumutat doar cateva elemente din ele cum ar fi numele unor personaje si legile roboticii...

#41
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postbullterrorist, on 08 aprilie 2018 - 11:07, said:



Atunci Cleopatra de ce era pictata alba si nu bronzata? Nu cumva pentru ca era alba iar Tut era cam ca berberii de astazi?



Dupa ce am vazut filmul imi e greu sa-mi imaginez pe altcineva in rol desi initial am ridicat din umeri, preferam pe Colin F. in rolul principal, Will a facut insa un rol memorabil.
Pai bun..si cum explici testele de laborator in care se zice ca e alb?

#42
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
'''Mândria este un sentiment de demnitate, de încredere în calitățile proprii care creează o senzație de mulțumire, de satisfacție, de plăcere și de bucurie. Sentiment de mulțumire cauzat de un succes, de o reușită, de o victorie.'''

In rest sunt doar fabulatii ale unui orgoliu tamp ,a se mandri cu ceva dat de la natura. Sunt curios cum ar veni asta sa fii mandru ca apartii unei anumite etnii sau rase(poate doar Michael Jackson saracu' care s-a facut din negru alb) ,cum te poti mandri ca te-ai nascut intr-un anumit loc de pe glob(ai avut GPS intrauterin probabil care a fugarit mama biologica in Elvetia sau aiurea).
Poti fi eventual fericit ,bucuros ,multumit ,incantat de unul dintre aceste aspecte dar nici intr-un caz mandru.
Cu corectitudinea politica dusa la extrem ,asazisa diversitate ,discriminarea majoritatilor ,globalizarea excesiva sunt perfect de acord ca sunt exagerate si daunatoare dar sa nu confundam lucrurile.

#43
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016
Daca parinti sunt cinstiti sau au realizat ceva deosebit copiii nu au motiv de mandrie, ca nu-s relizarile lor, dar daca parintii sunt infractori nu e motiv pentru copii sa se rusineze, chiar daca tatal este betiv si se pise pe el cazut in sant si mama se intinde cu toti vecini din cartier.
Copiii zic parinti nostri si parintii zic copiii nostri si e firesc sa te mandresti sau sa te rusinezi cu ceea ce iti apartine sau de grupul de care apartii. Pentru aristocrati e motiv de mare fala stramosii lor. Ca sa fii rege trebuie sa te tragi din os regesc desi nu ai nici un merit pentru faptele inaintasilor. Cum devine deci cu fabulatiile ale unui orgoliu tamp?

#44
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View PostI2O, on 08 aprilie 2018 - 12:13, said:

Pai bun..si cum explici testele de laborator in care se zice ca e alb?


vreau sa vad si eu testele acelea.

#45
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

Quote

Pai bun..si cum explici testele de laborator in care se zice ca e alb?
[ https://s17.postimg.org/pez4ma1fj/IT_S_A_TRAP.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,531
  • Înscris: 30.10.2003
E trist cand pe aria de filme se discuta asa ceva. Trist de tot.

#47
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostBursul, on 10 aprilie 2018 - 22:20, said:

E trist cand pe aria de filme se discuta asa ceva. Trist de tot.
Pai daca si de filme au ajuns sa isi bata joc..trebuie sa discutam
Doar nu vrei sa discutam pe aria de sex despre filme

#48
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postericmario, on 07 aprilie 2018 - 09:52, said:

Mda, oamenii care nu au nici un fel de realizari, se mandresc cu lucruri marunte.
Bine ca nu esti mandru ca esti om, asta ar fi fost creme de la creme.Posted Image
Nu mai spune, parintii ti i-ai ales?
Nu.
Infatisarea?
Nici.

Ma gandesc ca esti atasat de astea totusi.
Sau de potentiala mostenire, macar financiar daca nu sentimental.
De ce?
N-ai avut nici o contributie.

#49
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Numai white pauărși pe aici.

M-am uitat și eu la Equilibrium ca prostu'

Eu credeam că e un film distopic și o aluzie la ce ne așteaptă.
Când colo era film cu bătaie, un fel de Chichicean da' cu alte țoale.

Presimt că și Fahrenheit ăsta e de fapt un film propagandistic despre pompieru modern și problemele pe care le surmontează el în timp ce e la job.
Bătaie ceva e ?

Văd că sunt unii care o dau cu negrii așa și pe dincolo.

Eu aș zice să facem ca americanii când era proști, să nu îi mai lăsăm pe ăștia cu alte culori să intre în spitale, la cinema, la teatru, în restaurante.
Eventual să îi folosim ca sclavi că doar n-o să muncim noi ubermenșii, rasa pură.

Știi ce zic ?

Heil și vouă


Mândria asta pe bază de culoare e apanajul prostului.
Fii mândru de ce faci tu, de ce știi, de ce ai învățat, de caracterul tău deosebit. Și poate nici de ăstea că mândria e păcat.
Nu de culoarea ta.

Edited by exceswater, 16 April 2018 - 11:59.


#50
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Si cum e posibil(daca nu chiar probabil)  ca suprematia rasei albe sa se cam duca, sa ne fereasca Dumnezeul nostru cel arian sa nu i apuce mandria si pe aia din alte rase ca altfel o sa bata, impuste si sclaveasca la noi ca la fasole, cum am exterminat si noi pe altii. Dar asta nu intelege hitlerica de romanica.

Heil si de la mandea pentru toti romanii care e mandri  de culoarea chelii p.. ( pentru ca multi cam la nivelul asta sunt: intelectual, cultural, economic, etc) si .care se bucura de dominatia rasei albe de parca ar fi avut vreodata in istorie vreun beneficiu de pe urma ei. Dar noi suntem ca microbistii, nu avem niciun avantaj din naratiune dar ne bucuram cand li se rotunjesc buzunarele altor fete-palide pentru ca, deh, suntem aceeasi echipa de rasa.

Daca si ar pune ochelari ar vedea ca si noi, romanii,tot rasa inferioara suntem pentru alti albi si macar din empatie daca nu din inteligenta ar trebui sa judece mai mult si mai des cum e cu rasele inferioare si superioare.

Edited by audiofidel, 16 April 2018 - 14:05.


#51
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016
Toti ''progresistii'' lu' peshte e asa de dajtepci, si asa de in tema cu ''lumea moderna si reala'', ca nici nu pot concepe ca alealalte rase
DEJA NE URASC
IN BLOC - INDIFERENT DE CAT DE TARE II IUBESTE ALDE EXCESWATER & CO
NE-AU URAT MEREU
INDIFERENT CA LE-AM FACUT SAU NU RAU
NU STIU DECAT DE FRICA SI FORTA
NU AU ALTE PLANURI DECAT SA NE IA TOTUL
COLECTIV
FARA NICI UN CONSIDERENT AL MERITELOR INDIVIDUALE PRECUM ALE DAJTEPCILOR PROGRESISTI
si ca exact ''bunatatea'' ''progresista'' stupida ne arunca in ghearele lor.

Tocmai ca celelalte rase ne scuipa tot mai tare intre ochi PE MASURA CE-I PUPAM MAI TARE-N DOS.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HqWRsn0756c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Iote bre pe cine promovati.
Iote aicea examplu de ''obiectivitate individuala'' africana.
Prof univ cica.
Mergeti la cursurile lui si ziceti-i cum e cu ''judecarea dupa merite individuale''.
Daca apucati pana nu va linseaza studentii lui.
Iar exemple din astea is mii si mii.
Nici nu e asta cel mai gogonat.

Edited by grrrrr, 16 April 2018 - 14:26.


#52
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Tati, da daca vin eu la tine in curte si te leg bine, iti violez nevasta iar daca am alte gusturi si pe tine si gainile si porcu si, nu in cele din urma, sa zicem ca ai niste petrol prin curte si ti l expl;oatez cu un cent pe baril, tu ce ai face? M ai iubi tare, nu?

Atata lucru nu intelegi ca mersul firesc al lucrurilor ar fi ca  fiecare sa stea pe curul lui acasa si sa incerce  sa traiasca din comert cinstit fara sa umble la rachete si tunuri. Dar e grea concurenta, nu?Piata libera parca nu mai suna asa tentant cand nu poti beneficia de monopol. Mai simplu sa dai cu bombardeaua. Ai dracu prosti aia, sa nu ne iubeasca.

Si ce i prostia asta cu iubirea? Nu toata lumea care judeca e oripilata de societatea araba primitiva, de grozaviile care se produc in Africa si de cate si mai cate? Cine iubeste pe cine? Aici nu e vorba de iubire sau ura, e vorba de gandire si judecata.

Edited by audiofidel, 16 April 2018 - 14:53.


#53
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Știți cum controlezi omul naiv ?

Îi spui că trebuie să îi fie frică de ceva.
Nu contează felul în care îi spui.

Ideea e că individul trebuie să se teamă de acel ceva...

După care vii tu și te bați cu pumnu în pept că îl vei apăra de acel ceva.

@ grrrrr vezi că în epoca asta modernă și revoluționară scrisul cu CAPS este echivalentul urlatului.
Care nu prea dă bine la un intelectual fin carele este el la curent cu cum ne urăște pe noi toți ceilalți și cum o să ne omoare.

Aș vrea doar să te gândești la ce populație are China. Și nu sunt albi Posted Image

Edited by exceswater, 16 April 2018 - 15:19.


#54
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postexceswater, on 16 aprilie 2018 - 15:18, said:

Aș vrea doar să te gândești la ce populație are China. Și nu sunt albi Posted Image
...si nici n-au vreun scrupul sa domine ei pe altii.
Singurul motiv pentru care n-au facut-o e ca n-au avut acel tipar de evolutie care sa le dea Revolutia Industriala.
Dar nu e niciodata prea tarziu.
Ei isi CULTIVA nationalismul.

View Postaudiofidel, on 16 aprilie 2018 - 14:41, said:

1Tati, da daca vin eu la tine in curte si te leg bine, iti violez nevasta tu ce ai face? M ai iubi tare, nu?

2Atata lucru nu intelegi ca mersul firesc al lucrurilor ar fi ca  fiecare sa stea pe curul lui acasa si sa incerce  sa traiasca din comert cinstit

3Si ce i prostia asta cu iubirea? Aici nu e vorba de iubire sau ura, e vorba de gandire si judecata.
1Corect, dar asta au facut toti.
Prin urmare nu suntem noi mai vinovati ca altii, doar ca am avut mai mare succes - ma rog, ACELE natii albe care au avut.
Deci nu ''trebuie'' nici promovati non-albii.
2Da dar asta n-a facut-o veci nimeni, nici n-o va face,
deci vom fi mereu in concurenta/dusmanie
deci sa nu promovezi concurentul/inamicul e chestia de minim bun-simt pentru auto-conservare.
Nu dominatie. Auto-conservare.
3Pai cu atat mai mult.
De ce sa promovezi concurentul/inamicul? N-are chiar nimic rational si logic, ca tot vorbesti de gandire si judecata.

Edited by grrrrr, 16 April 2018 - 15:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate