Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Vreau sa devin polițistă de frontieră...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostLavinia1997, on 03 aprilie 2018 - 14:09, said:

Lavinia, nu mai apăsa pe Citează. Scrie în spațiul de sub Răspunde, pune @unbrutus (sau cui vrei să-i scrii, ca să se înțeleagă cui îi răspunzi) și apasă pe Publică.
Sau scrie direct sub Citează până te obișnuiești cu forumul, dar nu mai publica doar citate.

View Postvanitty, on 03 aprilie 2018 - 14:09, said:

ps..acu am vazut avertismentul moderatorului. Nu trageti, nu am vazut Posted Image
Ai scăpat Posted Image

Edited by althea, 03 April 2018 - 14:15.


#38
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
tu conosti cel mai bine zona ta
depinde unde esti repartizata sau prinzi loc dupa studii
spre ex.zona mea o consider destul de aiurea pt un pol.de frontiera mai ales daca vrei sa stai drept

#39
Lavinia1997

Lavinia1997

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.04.2018
Mulțumesc, @althea !Doar de o jumătate de ora m-am înscris in SP și nu prea ma descurc...

#40
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
Io cred ca vrei sa te faci vamesa, adica din aia ce verifica docomente si cauta prin bagaje.. nu? Am asa o suspiciune ca se dau pe pile posturile astea...

#41
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostLavinia1997, on 03 aprilie 2018 - 13:13, said:

Buna,as dori sa ma înscriu la Scoala de Poliție de Frontiera,Oradea, pentru ca ma atrage mult aceasta meserie ....însă am întâlnit atâtea păreri contra datorită faptului ca sunt fata...As avea nevoie de niște informații sigure din partea persoanelor intrate deja in sistem și mai ales fete,dacă se poate!Multumesc anticipat!

cel mai bine e sa inveti arte martiale la acest nivel

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pbH_6yT6_YI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postcristirg, on 03 aprilie 2018 - 14:27, said:


cel mai bine e sa inveti arte martiale la acest nivel
Ca sa ajungi la acel nivel, pe langa martiale mai trebuie sa gasesti si masculi care sa se lase batuti, Scuzati offtopicu, dar nu ma puteam abtine.. ^_^

#43
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015

View PostLavinia1997, on 03 aprilie 2018 - 13:13, said:

Buna,as dori sa ma înscriu la Scoala de Poliție de Frontiera,Oradea, pentru ca ma atrage mult aceasta meserie ....însă am întâlnit atâtea păreri contra datorită faptului ca sunt fata...As avea nevoie de niște informații sigure din partea persoanelor intrate deja in sistem și mai ales fete,dacă se poate!Multumesc anticipat!

Daca asta vrei, REFUZA orice alt sfat, REFUZA pe oricine care nu te incurajeaza

Edited by althea, 03 April 2018 - 14:36.
flame


#44
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostLavinia1997, on 03 aprilie 2018 - 14:16, said:

Mulțumesc, @althea !Doar de o jumătate de ora m-am înscris in SP și nu prea ma descurc...
Daca tu esti in avatarul ala te indrum eu,stai linistita(asta o vei auzi tot timpul),mai ales ca am fost PSAL-ist,luam o saptamana impreuna la Arsenal Park
.Sa nu asculti la userul Geth,asta-i satanist.

#45
Lavinia1997

Lavinia1997

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.04.2018
O sa încep de săptămâna viitoare sa ma pregătesc pentru proba sportiva,iar la gramatica și franceza sper sa nu am probleme pentru ca am terminat liceul la profil de filologie.Am făcut deja câteva teste și ma descurc destul de bine...probele sportive ma stresează puțin 🙂

#46
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Trebuia sa incepi "ieri".Proba sportiva in cat timp o dai?La asta nu poti ingrasa porcul inainte de Craciun,ar trebui sa ai deja conditia fizica.Vezi ca poti face rost de bareme.Eu am fost impins de catre familie si catre Academia "Nicolae Balcescu" unde baremele sunt la nivelul rezultatelor competitiilor sportive nationale.Bineinteles,am picat.Un corp frumos nu implica neaparat si o conditie fizica buna,du-te la o sala,cu un instructor bun,si poti inainta putin..in cateva luni.

Edited by daniMMM, 03 April 2018 - 15:35.


#47
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

View PostLavinia1997, on 03 aprilie 2018 - 14:05, said:

...cei din urma având o nesiguranța odata ce Romania va intra in Schengen,dar totuși eu rămân cu ideea mea...
Frontierele spre UA si MD vor ramane in situatia actuala multi ani de aici inainte. Chiar si spre Serbia posibil sa mai dureze inca 10 ani pana sa intre in UE. Nu cred ca Romania va intra prea curand in Schengen si chiar daca intra trendul actual e sa se patruleze in regiunea de frontiera mai ales pe ruta migratorie deci eu nu vad schimbari majore pe termen scurt si mediu. Daca vrei asta du-te!

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este o meserie nasoala. Am facut armata la graniceri si am pazit vama in zona Isaccea. Am bagat frig ca ursul polar. ...si plictiseala, multa plictiseala. Este frumos sa iesi in natura cand vrei, sa stai cat vrei si sa faci ce vrei....sa pazesti frunzele nu e chiar fain. ...daca tot vrei sa pazesti ceva fa-te paznic in mall, e cald...nu ploua, nu e noroi, vezi piti...posete, carpe ..etc.
Dar stai ca am uitat sa te intreb, de ce vrei sa te faci granicer? Ce te atrage?

Edited by MembruAnonim, 03 April 2018 - 15:41.


#49
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Ba,nu este o meserie nasoala,faci comparatie ca secretara la scoala generala si secretara la Guvern

#50
Lavinia1997

Lavinia1997

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.04.2018
Pai probele sportive se dau in Iulie sau chiar mai tarziu cred,și o sa apelez la profesorul cel mai bun de sport din oras care pregătește elevii pt așa ceva ...eu cred ca 3 luni sunt suficiente dacă exista ambiție și seriozitate.

#51
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postcatalucan, on 03 aprilie 2018 - 13:21, said:

E mai greu pentru o fata decat pentru un barbat in conditiile in care trebuie sa faci patrulare pe fasie.
Sa te vad cum schimbi tampoane la -20 de grade cu 4 perechi de pantaloni pe tine in dosul plopului.
Daca nu bagi teren, nu vad de ce ar fi nasol pentru o fata.

    Stai linistit ca femeile isi schimba tampoanele cu mult mai multa usurinta decat iti schimbi tu pampersii. Cel putin ele nu au nevoie de ajutor.
    Data viitoare cand simti nevoia viscerala si patologica sa ne impartasesti cugetarile tale misogin-filosofice pe care le-ai descoperit dupa ai baut cateva pahare in plus, te rog sa te abtii.


#52
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
Vecina-mea vad ca se plimba cu duba "ANAF". Deci dus intors moca la vama , transport asigurat. Orele sunt mai nasoale. Uneori pleaca la 3  noaptea , o ora pe drum pana la vama.
Mi-amintesc ca am intalnit-o odata in autocar, ne controla pasapoartele.   De bogatii nu ma pot pronunta, pentru ca nu  am observat nimic  deosebit. Gen  "carpe diem" cu ce manci bei si .. calatoresti cu aia ramai. Sau poate mai are si alte case de care nu stiu eu, cu limuzine pe care nu le-am vazut eu. Dar in viata reala, afiseaza un nivel decent sa nu zic banal.

#53
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Pana sa dea drumul cu buletinul si inca ceva ani pe vest era haiducie maxima.Sant patit.Eu ca cetatean roman am avut probleme sa intru in Ro.in 98.Daca ii place meseria,ok....daca vrea baneii sa treaca pe est,sau cu  U. Si mancarea de cur intre colegi e maxima.Greu ajungi la pensie.Ca vin and,arn, dna,rom,pix,fix etcetc.(allege ce vrei din PRESCURTARI)

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLavinia1997, on 03 aprilie 2018 - 13:25, said:

Da,am vorbit cu o fosta colega de liceu care lucrează deja ca polițista de frontiera  și îmi zicea ca e foarte greu ca și femeie plus ca intervine misoginismul...
După părerea mea, misoginul este acela care nu ştie ce să facă cu o femeie.

View Postjadcomp, on 03 aprilie 2018 - 15:18, said:

Nu cred ca Romania va intra prea curand in Schengen[...]
Am corectat eu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate