Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Cazare Fundeni Bucuresti

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Unde m-as putea caza in zona Fundeni? O singura persoana, o singura noapte, camera single, cu baie proprie. "Checkout" cam pe la 6 AM. Buget 100 lei. Caut liniste, intimitate n-am nevoie de nici un fel de servicii altele decat un pat, cald in camera si o baie. Odata sau de doua ori pe an trebuie sa ajung din provincie la IC Fundeni si mi s-a cerut de catre medic sa fiu la spital la o ora absolut aberanta si anume 7 AM! Ca sa ajung la ora aia fie trebuie sa plec cel tarziu la 4 AM cu masina proprie/taxi(in general asa fac - extrem de obositor!) fie sa ma duc cu o zi inainte! Sa stau pe la rude si prieteni, de care nu duc lipsa, oricat de primitori si oricat comfort mi-ar oferi nu-mi place. Cu masina proprie de la mine de acasa pana la Fundeni in teorie fac cam 2 doua ore si si 45 daca soferul este iscusit si nu e vreun eveniment meteorologic sau de alta natura. La 4 AM, de la noi nu pleaca nici un fel de transport in comun! Microbuzele(o oroare!) pleca pe la 5AM iar primul tren e pus la misto pe la 7AM, cred ca sa nu le faca concurenta celor cu microbuzele ce sunt contributori dovediti la partidul de guvernare. Daca trenul ar fi plecat la 4 sau 4:30 ar fi plecat plin, la 7 nici cei cu gratuitati nu-l folosesc. E cineva care este in situatia mea? Ce-i recomandati? Multumesc. Pe net la prima cautare dau peste asta: http://cazarefundeni.ro/
http://casa-fundeni.ro/

#2
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Putin probabil sa gasesti ceva mai ieftin de atat si sa fie si aproape, la distanta de mers pe jos. Inteleg ca ai masina si ca ar fi de condus maximum 3 ore. Eu asta as face, m-as duce cu masina plecand la 4 dimineata de acasa.

#3
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Dobroiesti
https://www.trivago....rQaAsG1EALw_wcB
Fundeni
https://www.booking....hkaAmjQEALw_wcB

#4
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

 jadcomp, on 01 aprilie 2018 - 19:22, said:

Putin probabil sa gasesti ceva mai ieftin de atat si sa fie si aproape, la distanta de mers pe jos. Inteleg ca ai masina si ca ar fi de condus maximum 3 ore. Eu asta as face, m-as duce cu masina plecand la 4 dimineata de acasa.
Da, dar nu pot fi eu soferul intotdeaua din ratiuni medicale. Slabit, nemancat in vederea investigatiilor, foarte putin dormit sau deloc, in functie de cum ma simt, risc sa omor pe cineva. Tratez chestia asta cu cazarea ca o varinta de rezerva dar as vrea sa o am la indemana in caz ca ramane, putin probabil, singura. In general nu-mi place sa depind de altii, sa-mi creez oblicatii, sa deranjez etc. Mai sunt si razgandac cateodata... Presupun ca este un subiect de interes si pentru altii, nu sunt eu singurul in situatia asta.

 Kokoshmare, on 01 aprilie 2018 - 19:39, said:

Ma gandeam la ceva experienta personala cu cazarea prin zona, asa... pe booking.com stiu sa caut si eu. Am cont de ani de zile.

Edited by Fuserisk, 01 April 2018 - 19:44.


#5
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Olx, selectezi cazare-turism , alegi București si scrii Fundeni la căutare.
Găsești vreo 3 apartamente in regim hotelier.

#6
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

 mihai!, on 01 aprilie 2018 - 19:54, said:

Olx, selectezi cazare-turism , alegi București si scrii Fundeni la căutare
Merci, uite asta nu-mi dadea in gand. O sa ma uit si acolo.

#7
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,832
  • Înscris: 01.09.2006
Sau pe airbnb. Vad ca e un apartament aproape de spital la 80 lei.
https://www.airbnb.c...4-03&s=0SHmAJ9S

#8
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Am stat pana la urma cu aprox 100 lei undeva aproape de institutul Oncologic. Camera dubla cu baie privata. A fost super ok dupa standardele mele. Am apreciat linistea la care nu ma asteptam dupa ce am vazut din ce erau facuti peretii. Daca o sa mai am nevoie pe viitor o sa apelez din nou la ei. Baia privata chiar m-a ajutat; stau prost cu sanatatea momentan. De calatorit a calatorit cu Uber din lipsa de timp si din prea multa oboseala, o experienta ...asa si asa..; le-am dat nota maxima desi...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate