Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Dupa admitere, pot ridica o dovada de la DRPCIV?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Rezzz

Rezzz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.12.2015
Salut, pe data de 30.03 anul acesta am fost declarat ADMIS la traseu, politistul a spus ca permisul va ajunge prin posta in 2-5 zile. Pot sa ma duc Luni la DRPCIV sa ridic o dovada ca sa pot conduce pana ajunge sau pot sa il iau mai rapid direct de acolo? Mi-ar folosi mai curand de Vineri daia intreb...

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Aoloeu cum naiba ai luat permisul cand tu nu stii legislatia ?
DA - Daca ti-ai luat "dovada" ai voie !

#3
Rezzz

Rezzz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.12.2015

 Naijax, on 31 martie 2018 - 16:02, said:

Aoloeu cum naiba ai luat permisul cand tu nu stii legislatia ?
DA - Daca ti-ai luat "dovada" ai voie !
Am intrebat daca pot sa ma duc sa iau dovada pentru ca politistul a spus sa astept acasa dar nu l-am intrebat. De ce arunci cu acuzatii daca nu stii sa citesti?

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Ti-a zis sa astepti acasa fiindca ei deabea mai au loc de atatia care dau examene si tu vrei sa te duci sa ocupi in loc sa iei o dovada. Daca vrei sa pleci la drum lung asteapta. E mai sigur pentru tine, crede-ma. Consuma vreo 3 plinuri prin cele mai aglomerate zone din oras si apoi incumeta-te sa iesi din oras.

#5
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
considera ca nu esti admis si dormi mai linistit...pt 3 zile nu moare nimeni, oricum la cat de grabit esti o sa ramai cat de curand fara el

#6
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

 Rezzz, on 31 martie 2018 - 15:48, said:

Salut, pe data de 30.03 anul acesta am fost declarat ADMIS la traseu, politistul a spus ca permisul va ajunge prin posta in 2-5 zile. Pot sa ma duc Luni la DRPCIV sa ridic o dovada ca sa pot conduce pana ajunge sau pot sa il iau mai rapid direct de acolo? Mi-ar folosi mai curand de Vineri daia intreb...
Poti merge linistit, insa o sa stai la coada pana te enervezi si marti o sa ajunga si permisul.

#7
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Cred ca poti conduce si asa, fara plasticul fizic, doar ca risti o amenda pentru lipsa actelor, in eventualitatea unui control. Mai bine mai astepti un pic.
Pentru "dojenitorii" de serviciu, voi n-ati fost niciodata tineri sau nu va aduceti aminte cum ati stat ca pe ace cand ati luat permisul?

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Doar a doua zi lucratoare iti elibereaza dovada. Pana vineri primesti permisul sigur.

#9
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

 Klaudio, on 31 martie 2018 - 16:46, said:

Pentru "dojenitorii" de serviciu, voi n-ati fost niciodata tineri sau nu va aduceti aminte cum ati stat ca pe ace cand ati luat permisul?

cand ti-o rupe picioarele un grabici de asta sa te vad cum ii ceri dovada sa vezi de cand are permis, mai bine dojenitor decat sa incurajez inconstienta

#10
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 Klaudio, on 31 martie 2018 - 16:46, said:

...
Pentru "dojenitorii" de serviciu, voi n-ati fost niciodata tineri sau nu va aduceti aminte cum ati stat ca pe ace cand ati luat permisul?
Tocmai de-aia! Că 'dojenitorii' o spun gratis nu 'gratuit' ca cei care îndeamnă la infantilism!

Edited by jobist, 31 March 2018 - 23:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate