Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Vălenii de Munte (PH)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Pe buneee !?!? În afară de "Festivalul Țuicii", Timbark , Muzeul Nicolae Iorga și Mădălina Manole, care au fost factorii balneari care au dus la înscrierea orașului Vălenii de Munte (PH), pe lista stațiunilor cu car Casa de Pensii colaborează :) !?!? Și vă rog fiți serioși că și așa sunt foarte șocat Posted Image  !!!

Attached Files



#2
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Probabil apropierea de Slanic? Eu nu iti inteleg nemultumirea...

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Cred ca vrea sa stie (dar cred ca stie deja) ce efecte curative are statiunea asupra pensionarilor care primesc trimitere gratuita sau nu la Valenii de Munte.
Cine stie,o fi vorba despre oarece comision pe cap de pensionar furajat trimis in expeditie pe care-l primeste casa de pensii.

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Cel mai probabil pentru ca Spitalului Orăşenesc Vălenii de Munte a inaugurat in decembrie 2016 noul compartiment de Fizioterapie
http://gazetaph.ro/n...ivata-din-tara/

Acelasi spital mai are si sectie de balneofizioterapie și recuperare medicală.

Oricum, bilete de tratament la Vălenii de Munte se dau cam de mult - nu este ceva nou sau iesit din comun
Uite o stire de prin 2012
http://www.monitorul...i-de-munte.html

#5
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Atunci da, pe langa serviciile spitalului mai sus mentionate hotelurile din zona stiu ca au transfer catre Slanic unde sunt baile stiute+Salina.

#6
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postadisz, on 28 martie 2018 - 14:35, said:

Cred ca vrea sa stie (dar cred ca stie deja) ce efecte curative are statiunea asupra pensionarilor care primesc trimitere gratuita sau nu la Valenii de Munte.
Cine stie,o fi vorba despre oarece comision pe cap de pensionar furajat trimis in expeditie pe care-l primeste casa de pensii.
EXACT !!! Reumatologic, respirator, neurologic, ginecologic, cardiologic sau ce ???????????

#7
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View PostPloiesteanul2015, on 28 martie 2018 - 14:16, said:

Pe buneee !?!? În afară de "Festivalul Ţuicii", Timbark , Muzeul Nicolae Iorga şi Mădălina Manole, care au fost factorii balneari care au dus la înscrierea oraşului Vălenii de Munte (PH), pe lista staţiunilor cu car Casa de Pensii colaborează Posted Image !?!? Şi vă rog fiţi serioşi că şi aşa sunt foarte şocat Posted Image  !!!
Asa si daca ar colabora cu dabuleni si ar trimite pensionarii la cules de lebenita in scop terapeutic, ce te f*** pe tine grija?

#8
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postioppo, on 28 martie 2018 - 14:39, said:

Atunci da, pe langa serviciile spitalului mai sus mentionate hotelurile din zona stiu ca au transfer catre Slanic unde sunt baile stiute+Salina.
Aia zic, la Slănic nu-i NICIODATĂ full, de ce s-ar duce lumea la Vălenii de Munte pentru salina din Slănic ????????

#9
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

View PostPloiesteanul2015, on 28 martie 2018 - 14:54, said:

Aia zic, la Slănic nu-i NICIODATĂ full, de ce s-ar duce lumea la Vălenii de Munte pentru salina din Slănic ????????
Nu inteleg la ce zici tu ca nu e full Slanicul... ai fost in plin sezon de vara? Nu ai loc sa mergi pe strada de turisti/pensionari. Plus ca Slanicul, in centru, nu are decat vreo 2-3 locatii de cazare.
Asa te cazezi la Valeni si in 15-20 min esti in Slanic.

#10
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postioppo, on 28 martie 2018 - 14:57, said:

Nu inteleg la ce zici tu ca nu e full Slanicul... ai fost in plin sezon de vara? Nu ai loc sa mergi pe strada de turisti/pensionari. Plus ca Slanicul, in centru, nu are decat vreo 2-3 locatii de cazare.
Asa te cazezi la Valeni si in 15-20 min esti in Slanic.
Hotel Slănic şi hotel Orizont (care ţin de Valdor), ştiu dar după 1 h 30' minute de proceduri alte 20' cu maşina e tot ce-ţi doreşti :P mai ales toamna şi primăvara

#11
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postioppo, on 28 martie 2018 - 14:30, said:

Probabil apropierea de Slanic? Eu nu iti inteleg nemultumirea...
nu are cum, sint vreo 20 de km pana la slanic

View Postioppo, on 28 martie 2018 - 14:57, said:

Nu inteleg la ce zici tu ca nu e full Slanicul... ai fost in plin sezon de vara? Nu ai loc sa mergi pe strada de turisti/pensionari. Plus ca Slanicul, in centru, nu are decat vreo 2-3 locatii de cazare.
Asa te cazezi la Valeni si in 15-20 min esti in Slanic.
15-20 min cu elicopterul poate, nu ai cum sa mergi asa repede, si nici nu cred ca vrei sa stai la 25 de minute dus si 25 intors, sa faci deci 1 ora in masina zilnic si nici nu cred ca pensionarii au toti masina

traficul se aglomereaza rau uneori, 25-28 de minute e acum cand scriu eu, probabil la ore de varf faci si dublu

Attached Files



#12
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postunbrutus, on 28 martie 2018 - 15:26, said:

nu are cum, sint vreo 20 de km pana la slanic


15-20 min cu elicopterul poate, nu ai cum sa mergi asa repede, si nici nu cred ca vrei sa stai la 25 de minute dus si 25 intors, sa faci deci 1 ora in masina zilnic si nici nu cred ca pensionarii au toti masina

traficul se aglomereaza rau uneori, 25-28 de minute e acum cand scriu eu, probabil la ore de varf faci si dublu
Aia zic şi drumul nu-i european :P

View Postioppo, on 28 martie 2018 - 14:30, said:

Probabil apropierea de Slanic? Eu nu iti inteleg nemultumirea...
Nicio nemulţumire, dar nu-nţeleg :) aici http://articolepract...rul-102012.html chiar am scris despre Vălenii de Munte :)

#13
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
mai pune pe langa Muzeul Iorga si Muzeul Vaii Teleajenului
http://www.visitprah...ii-teleajenului
si daca te interesezi in zona sunt mai multe chestii de vizitat (manastirea Zamfira etc)

#14
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postalexpet, on 28 martie 2018 - 16:29, said:

mai pune pe langa Muzeul Iorga si Muzeul Vaii Teleajenului
http://www.visitprah...ii-teleajenului
si daca te interesezi in zona sunt mai multe chestii de vizitat (manastirea Zamfira etc)
ŞTIU le-am trecut pe toate aici http://articolepract...rul-102012.html dar dpdv balnear ?!?! :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate