Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Nightflyers (2018 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Dupa filmul din 1987, bazat pe scrierea omonima a lui George R. R. Martin, vine si serialul, la SyFy:

http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PTcwOe6pyMw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Uny, 25 March 2018 - 18:25.


#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Pare interesant.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Trailer-ul reușește sa nu spună absolut nimic despre film.

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Inconfundabilul George R. R. Martin prezinta incest, pedofilie si violenta, dar acum in spatiu !

#5
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Mi s-a șters comentariul în care am remarcat că eroina are lordoză,
trebuia să spun că are o postură greșită datorată de o deformare a coloanei vertebrale în zona șalelor? Ca să înțeleagă tot moderatoru'?

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
N-am citit de la el SF decat Hunter's Run si nu m-a prea incantat.

#7
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View PostYOUR_GOD, on 25 martie 2018 - 18:31, said:

Trailer-ul reușește sa nu spună absolut nimic despre film.
Pai mai e si cealalta fata a monedei unde vezi trailer-ul si ai vazut deja tot filmul. :D

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View PostLeopardSurd, on 26 martie 2018 - 10:40, said:

Pai mai e si cealalta fata a monedei unde vezi trailer-ul si ai vazut deja tot filmul. Posted Image
Daca nu incita, nu-si atinge scopul, nu? Zici ca am vazut un colaj din 10 filme plictisitoare.

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Chiar daca nu incita, sunt sigur ca o sa te uiti la el.

Era suficient sa faca trailer doar cu numele lui George R. R. Martin pe fundal negru.

#10
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
Ati auzit de teaser trailer? :P

#11
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Am vazut episoadele 1-5 si recomand fanilor sf/horor.

Pentru cine nu este convins recomand un review:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xbGM94xS5Wo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1fL3QF4wwwo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Un fel de Event Horizon mai pe episoade sa inteleg?
O sa ii dau o incercare saptamana asta...

#13
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
De doua saptamani apare titlul si vreo 3 trailere pe Netflix dar serialul inca nu a aparut asa ca nu am mai avut rabdare si cautat la aprozar. Pentru cine nu stie engleza nu il cautati, nu are subtitrare in RO, inca.
Sa spun de la inceput ca filmele horror pe mine ma lasa rece. Nu imi plac dar nici nu ma entuziasmeaza. Nu, nu ma sperii si nici nu imi dau vreun fior pe sira spinarii, din partea mea pot sa nu existe, nu le caut sa le vad.
In schimb imi plac SF-urile si ma uit la orice SF.
Daca ar fi mers mai mult pe ideea de SF ar fi avut probabil un 8 de la mine, din pacate combinatia asta cu Horror ii scade nota. Eu vad doar cadre in plus degeaba pentru horror si lipsa de interes din partea mea. In total as scadea nota la un hai 6.
SI pe mine nu ma deranjeaza totusi partea horror (care nu e deloc horror cu mult sange and shit) daca ar fi mers pe o idee ci faptul ca toate firele merg pe partea horror. Cumva simt ca au facut filmul ceva de genul " bai, daca nu ii sperie asta atunci probabil astallata si daca nici astalalta atunci mai bagam 2-3. Practic orice idee din film se termina in stil horror. Probabil autorul e de vina, nu am citit cartea si nici nu tin sa o citesc dupa ce am vazut filmul.
Inca o data zic, daca se exploata mai mult SF-ul povestirii probabil serialul ar fi fost mai reusit si loc era de a exploata partea SF. Ma gandesc si la GOT ca scenaristii au inflorit si au creat propria idee de la un punct. Puteau si aici...

Puteau pune o descriere mai ampla a situatie de pe Pamant si vietii in general avand in vedere ca actiunea se petrece undeva prin anul 2100. Deasemenea nu se spune de cat urmareau ce urmareau (ar fi spoiler daca as spune) si cam care ar fi fost sansele omenirii sa ajunga acolo cu tehnologia de atunci.

Inceputul mi se are dezastruos, pe mine m-a enervat pentru ca incearca sa iti dea o anumita imagine pentru ce o sa se petreaca si tot serialul stai sa te intrebi de ce te mai uiti daca stii cum se termina. Va las pe voi sa uitati daca se si termina asa...

LE: nu seaman cu Event Horizon :)

Edited by IpsilanteCucuruz, 17 December 2018 - 23:29.


#14
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
E un interviu cu autorul cartii, tema care la inspirat, etc.

pe scrur tsi fara sa stric placerea vizionarii: oricat de departe am calatorii nu scapam de noi insine, iar asta poate fi mai inspaimantor decat orice am intalni acolo.

Edited by bullterrorist, 18 December 2018 - 06:01.


#15
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
The seed ! Doamne ce am mai ras, scuze de spoiler. :)

#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Terenul a fost pregatit bine, dar apoi au aruncat din tribune tot felul de gunoaie pe el.

Luate individual exista multe idei interesante puse in aplicare, dar nu se construieste pe ele. Dau ca exemplu episodul cu sporii, a carui realizare chiar mi-a mentinut atentia, dar in marea schema a serialului n-am idee cum s-a ajuns la el, nu exista nicio explicatie.

Poate vor explica chestiile astea in sezonul 2? Dar nu vad sa fie atat de inteligent serialul.

Au avut multe idei bune care par sa fi fost initial episodice si ei s-au gandit sa le lege cumva, dar au facut-o superficial.

Nu e un serial prea bun, dar a fost interesant de urmarit, mai ales pentru Thale, a jucat bine tipul ala.

[ https://66.media.tumblr.com/596551b66ec76f963b369866dcf94296/tumblr_pjmt7jaWWB1xhkvfwo1_400.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 29 December 2018 - 15:09.


#17
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
Mda, nu e prea reusit. Ca regie e ok, dark, frumos, suspans, muzica. Din pacate, desi SF intr-o nava, este aproape fara scene in spatiu, scene CGI putine si slabe.
Ca poveste, destul de multa bulibaseala aruncata cum zicea si colegul, pseudostiinta din plin (telepati si alte bullshit-uri), acuratete sau realism stiintific no comment, tocana de povesti cu ceva fillers episodice.

#18
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Slabut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate