Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Schimbare in talon din 7 locuri in 9 locuri !Este posibil?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
liviusb

liviusb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.10.2010
M-ar interesa sa cumpar un VW  T 4 sau un Mercedes Vito minibus adica obligatoriu 8+1.Ce am gasit toate sant 7+1 si 6+ 1.Intrebarea mea este daca in talonul masini scrie 7 locuri se poate modifica ...la RAR sau unde o trebui din 7 locuri sa scrie 9 locuri ?

#2
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Da. Cu carioca. in rest, te lamuresc cei de la RAR de ce nu se poate.

Edited by myshyk, 25 March 2018 - 13:43.


#3
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,159
  • Înscris: 15.05.2008
pai si unde sa mai pui 2 lucuri?
logic nu are cum sa se poata face asta oficial,producatorul nu degeaba are modelul asa

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
evident ca se poate. atat ca modelul trebuie sa aiba omologare si ca model cu 8+1, nu cred ca asta e o problema la modelele mentionate de tine, iar transformarea trebuie sa fie facuta de firma autorizata. aici poate fi o problema, din punct de vedere financiar. Posibil sa fie mai rentabil sa iei direct 8+1.

#5
liviusb

liviusb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.10.2010
Eu ma gandeam ca cumpar un set de 9 scaune le mnontez si gata!Ca ma gandesc ca structura e la fel !

#6
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Atata timp cat nu transporti mai multi pasageri decat scrie in talon poti sa pui si 20 de scaune. Se leaga de ele fix la RAR si la ITP. Daca te opreste politia pe drum iti numara pasagerii nu scaunele.

  Eu cred ca te complici inutil. Atat T4 cat si Vito se gasesc direct omologate cu 9 locuri si nici macar nu sunt greu de gasit. Atentie la Vito-Viano. Sunt cam la fel atat ca Viano are parca 7 locuri si nu stiu sa fie si varianta cu 9. Doar Vito are 9 desi masinile sunt cam identice.

Edited by PoeOvidiu, 25 March 2018 - 15:20.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate