Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Sa cumpar de pe site-ul acesta?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
Sergiuuu98

Sergiuuu98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.03.2018
Salut. Vreau sa imi cumpar un s8+ de pe telefonultau.eu . Problema este ca nu stiu daca ofera garantie la service-ul samsung sau in alt loc. A mai comandat cineva de acolo, niste pareri?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu recomand, teapa acel site

#3
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Am cumparat acum multi ani... un Nokia 5800 xpressmusic de la ei. a fost bine, pe vremea aia se spunea ca ofera garantie si in caz de cfw la telefon cu symbian, un fel de root la Android sau jailbreak la iOS. Adica aveau o garantie mai rezonabila.
Pune intrebare pe pagina telefonului si o sa iti raspunda cineva de la magazinul lor la intrebare, cel putin asa era acum vreo 10 ani.

Edited by SpeedDemon, 25 March 2018 - 13:34.


#4
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,646
  • Înscris: 28.11.2001
@mkscorpion0: Ai cumpărat tu de la ei și ai primit țeapă? Nu cred. Eu am cumpărat acum câțiva ani și nu am avut nicio problemă.

Edited by badmania98, 25 March 2018 - 13:34.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 badmania98, on 25 martie 2018 - 13:33, said:

@mkscorpion0: Ai cumpărat tu de la ei și ai primit țeapă? Nu cred.

Eu nu am cumparat. Dar au cumparat altii si am citit reviewuri despre acel site. Un forum de incredere este mygarage unde multi spun ca este extrem de dubios siteul, unii au luat tepe etc.

#6
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,646
  • Înscris: 28.11.2001
Dacă ai factură, ai garanție, unde e țeapa?

#7
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Pai daca vand telefoane care nu sunt destinate pietei europene, iar reprezentantele din Romania refuza sa repare acele telefoane, tu ce crezi ca o sa faca firma aia, o sa-ti trimita telefonul la reprezentanta din Asia, pe banii lor, sau o sa inventeze motive de anulare a garantiei?

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O teapa ar fi faptul ca se primesc telefoanele desigilate (inseamna ca s-a umblat la ele. Ori sunt returnate de clienti si apoi revandute la ci snoi, ori posibil defecte insa reparate si vandute ca si noi). Cica nu te lasa sa verifici coletul inainte de a palti. In cazul asta ai putea vedea daca cutia telefonului este sigilata ori nu.

LE: plus ce spune colegul mai sus. Ai cam luat teapa cu un telefon care vine pe canale gri.

LE: daca firme mari gen depanero, cel.ro fac gura cand vine vorba de garantii si gasesc orice scuza pt anulare garantie, daramite o firma cu sediul intr-o garsoniera in genul telefonultau.eu?!

Edited by MembruAnonim, 25 March 2018 - 13:44.


#9
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Asta cu telefoane care nu sunt pt Europa cam asa e, 5800-le meu avea manualul in araba. Dar ce sa zic, a tinut vreo 4 ani fara nici o problema. Eu unul n-am dus niciodata un telefon la garantie desi am avut mereu telefoane luate noi din magazin.

#10
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Daca nu ti s-a intamplat tie nu inseamna ca nu se intampla nimanui. Ai fost norocos si atat. Cand dai 2500+ de lei si apoi se strica fara posibilitatea de a-l repara in garantie, te cam doare sufletul. De fapt, te cam doare prostia cand realizezi ca pentru cativa lei in minus, ai ales sa-ti bati joc de toata suma. Ti-o spune unul patit cu de-astea. Dupa 2-3 tepe de genul asta de-a lungul vietii, chiar si ce cumpar SH prefer sa fie cu garantie, iar pentru ce e nou prefer sa platesc in plus pentru garantie extinsa sau asigurare.

Edited by Extinct, 25 March 2018 - 13:52.


#11
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 23.10.2015

 Sergiuuu98, on 25 martie 2018 - 13:25, said:

Salut. Vreau sa imi cumpar un s8+ de pe telefonultau.eu . Problema este ca nu stiu daca ofera garantie la service-ul samsung sau in alt loc. A mai comandat cineva de acolo, niste pareri?

Ofera service la "Vigafon Service". Au preturi mici deoarece folosesc/foloseau canale gri.

Am cumparat acum multi ani de la ei, cel mai bun pret din piata, factura, tot ce trebuie, nu am avut nevoie de service. Dar telefonul avea logo Orange pe el si crapware din Franta, deci ...

Edited by LukRo, 25 March 2018 - 13:55.


#12
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,687
  • Înscris: 23.01.2010

 Extinct, on 25 martie 2018 - 13:49, said:

Daca nu ti s-a intamplat tie nu inseamna ca nu se intampla nimanui. Ai fost norocos si atat. Cand dai 2500+ de lei si apoi se strica fara posibilitatea de a-l repara in garantie, te cam doare sufletul. De fapt, te cam doare prostia cand realizezi ca pentru cativa lei in minus, ai ales sa-ti bati joc de toata suma. Ti-o spune unul patit cu de-astea. Dupa 2-3 tepe de genul asta de-a lungul vietii, chiar si ce cumpar SH prefer sa fie cu garantie, iar pentru ce e nou prefer sa platesc in plus pentru garantie extinsa sau asigurare.
Asa mai bine zis!!!
sa dau 2500lei pe un telefon?!...si ala nici macar "original" sa nu fie...
Cind nu o sa am ce face cu banii, ma apuc de femei si tot nu dau atitia bani.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In concluzie pt cel care a deschis topicul

telefonultau.eu teapa probleme


le:
primul comentariu de pe canalul lor de youtube

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AuJbwt3oT9w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




[ https://yt3.ggpht.com/-_s6KI8mgpE0/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/-DsFzKDTLno/s48-c-k-no-mo-rj-c0xffffff/photo.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Constantin Paduraru   1 year ago (edited)
Aveti grija, stati departe de acest site-fantoma care vinde falsuri! Am facut greseala sa comand un Samsung Galaxy S7 Edge dual sim si mi-au trimis o clona cu 2800 de lei. Este extrem de dificil sa iei legatura cu ei, nu raspund la nici un numar de telefon afisat, unele nici macar nu sunt functonale. La e-mail raspund cu aceeasi nepasare si nesimtire fata de client. Desi am returanat telefonul de doua saptamani, nu mi-am primit banii inapoi conform legii romane. Ne vedem la tribunal dragi falsificatori si hoti! Altfel nu am cum sa va numesc, imi tineti banii blocati hotilor! Cand am primit clona de la voi am platit pe loc! Sunt Sfintele Sarbatori de Craciun si nu am putut cumpara cadouri si alimente pentru ca voi, nesimtitilor nu vreti sa imi trimiteti banii! Pana la Haga merg cu voi! Halal! Aveti grija oameni buni, ei sunt un MAGAZIN FANTOMA din Ploiesti!

Edited by MembruAnonim, 25 March 2018 - 14:09.


#14
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
mai bine cumperi de pe sit-uri serioase,poate prinzi si reducere...

#15
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Eu am cumparat de la ei, mai demult si nu am avut nici o problema.
E ciudat cum cineva care nu a cumparat niciodata de pe site-ul ala e cel mai vocal si inversunat.
Cand vad argumente de genul "cica"....Posted Image

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Corect, nu am cumparat de la ei, insa nu imi este greu sa arat ce scriu altii pe net. Si totusi mygarage nu este chiar deloc o pocnitoare de forum.

Pot doar sa iti spun ca am avut probleme cu depanero care sunt niste nesimtiti in legatura cu garantille.

Edited by MembruAnonim, 25 March 2018 - 14:18.


#17
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 ericmario, on 25 martie 2018 - 14:11, said:

Eu am cumparat de la ei, mai demult si nu am avut nici o problema.
E ciudat cum cineva care nu a cumparat niciodata de pe site-ul ala e cel mai vocal si inversunat.
Cand vad argumente de genul "cica"....Posted Image


aha, pai trebuie neaparat sa-ti iei teapa ca sa iti poti da cu parerea despre un lucru evident?

#18
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Care-i lucrul ala evident?
Sau si tu vorbesti din auzite?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate