Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Personalizare " look " auto

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

Poll: Personalizare " look " auto (30 member(s) have cast votes)

Apreciati personalizarea infatisarii masinii personale ( dungi pe caroserie , jante colorate etc )

  1. Cu cat e mai viu colorata si cu mai multe briz-briz-uri cu atat imi place mai mult (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. Apreciez munca proprietarului de a da o alta infatisare , masinii (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. Daca e facuta cu gust si nu e batator la ochi , imi place (21 votes [53.85%])

    Percentage of vote: 53.85%

  4. Aproape orice modificare mi se pare de prost gust , cocalaresc , de neam prost . (3 votes [7.69%])

    Percentage of vote: 7.69%

  5. Nu suport sa vad " tunning ' de 2 bani (15 votes [38.46%])

    Percentage of vote: 38.46%

Vote Guests cannot vote

#1
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Observ o tendinta mare a fiecarui proprietar de autoturism de a lasa o amprenta asupa imaginii ( ce probabil il reprezinta ) masinii personale .
Unele imbunatatiri pot fi ok , jante aliaj model mai interesant , folii geamuri, paravanturi etc insa unele ( dpmdv ) uratesc masina cum ar fi : dungi de autocolant/vopsea pe caroserie de alta culoare , jante colorate de tabla , capace oglinzi in alte culori , abtibilde tribale sau cu alte imagini , terminatii grotesti de mari la evacuare .
Bun , omul se simte bine dar la revanzare pierde grav de tot , am vazut masini care m-ar fi interesat insa cand vezi niste oribilitati " tunate " iti vine sa vomezi ( mie cel putin ) .
Voi , ce parere aveti ?
P.S. Vad ca si pe forum unii colegi au tendinta asta ...

#2
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Este un subiect sensibil si tine de gusturile celui implicat si comunitatii din care face parte, adica un grup de posesori de masini asiatice le va tuna altfel fata de unul de europene.

Ideea este sa fie de bun simt si functional, ca asa vezi masini cu tot felul de uscatoare de rufe, a se citi eleroane mari, care cu greu depasesc o basculanta plina.

Edited by connectorxp, 20 March 2018 - 20:03.


#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu vad nici o legatura intre marca de autoturism si proprietar cu idei " marete " .

#4
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Depinde, exista tuning si ciuning. In general casele de tuning cu traditie fac chestii superbe, si Ghita care isi pune dungi si xenoane fara lupa face ciuning. La aia cu ciuning prin afara le zice "ricers".
Poti sa pui dungi si sa iasa frumos, dar iti trebuie designer.
[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/domanig-gtr-is-not-your-average-mercedes-amg-gt-r-tuning-job_5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://images.cdn.circlesix.co/image/1/1000/0/uploads/posts/2016/12/b166904eddf65728ea67556e9a62b2ca.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by SpeedDemon, 20 March 2018 - 20:24.


#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostBaxon, on 20 martie 2018 - 19:57, said:

Observ o tendinta mare a fiecarui proprietar de autoturism de a lasa o amprenta asupa imaginii ( ce probabil il reprezinta ) masinii personale .
Unele imbunatatiri pot fi ok , jante aliaj model mai interesant , folii geamuri, paravanturi etc insa unele ( dpmdv ) uratesc masina cum ar fi : dungi de autocolant/vopsea pe caroserie de alta culoare , jante colorate de tabla , capace oglinzi in alte culori , abtibilde tribale sau cu alte imagini , terminatii grotesti de mari la evacuare .
Bun , omul se simte bine dar la revanzare pierde grav de tot , am vazut masini care m-ar fi interesat insa cand vezi niste oribilitati " tunate " iti vine sa vomezi ( mie cel putin ) .
Voi , ce parere aveti ?
P.S. Vad ca si pe forum unii colegi au tendinta asta ...
Este foarte recomadat ca atunci cand esti implicat in vreo porcarie si dispari, martorii sa poata spune ce semne distinctive avea masina, chiar daca nu au retinut alte amanunte cum ar fi numarul sau tipul sau culoarea masinii. Deci personalizati-va lucu´ cat mai personal !

#6
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
rromie sau taraneala?

Edited by balauru69, 20 March 2018 - 20:21.


#7
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View Postmyshyk, on 20 martie 2018 - 20:11, said:

Este foarte recomadat ca atunci cand esti implicat in vreo porcarie si dispari, martorii sa poata spune ce semne distinctive avea masina, chiar daca nu au retinut alte amanunte cum ar fi numarul sau tipul sau culoarea masinii. Deci personalizati-va lucu´ cat mai personal !
Posted Image deci critici tuning-ul in sine nu faptele descrise sa inteleg.

View PostSpeedDemon, on 20 martie 2018 - 20:08, said:

Poti sa pui dungi si sa iasa frumos, dar iti trebuie designer masina
Pune dungile alea pe un Logan si judeca rezultatul.

Edited by honeymik, 20 March 2018 - 21:10.


#8
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Afara cu orezarii din tara. Destule golanuri, pisici, ce mai vrei tu, cu esapament cu gaura cat (nu pot sa scriu, dar este un sinonim foarte frumos al anusului) care le auzi de la un milion de kilometrii, cu taxiurile invelite in galben, si in general cu idiotii care fac orice sa faca din masina pe care o au una "tunata" ca "asa e la moda".

#9
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Cand eram pustan imi placeau zorzoanele astea, acum mi se par de prost gust toate.
Admir imbunatatirea performantelor (o turbina, un compresor), ma umple de bucurie sa vad un interior curat.

#10
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Unele vin din fabrica cu dungi si jante :D ...

Attached File  jcw_countryman_10.jpg   382.71K   11 downloads

#11
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postro_explorer, on 20 martie 2018 - 23:29, said:

Unele vin din fabrica cu dungi si jante Posted Image ...

Gusturi si gusturi , bine macar ca e hibrida Posted Image



Prea putine masini au un tuning discret , ok . Multe parca striga " ajutoooooorrrr " !

#12
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Aia din poza nu e hibrida ... intamplator am citit mult despre ele asa ca am luat prima poza din google images care mi-a iesit pe "John Cooper Works" :)

#13
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,474
  • Înscris: 04.05.2006

View PostBaxon, on 20 martie 2018 - 19:57, said:

Observ o tendinta mare a fiecarui proprietar de autoturism de a lasa o amprenta asupa imaginii ( ce probabil il reprezinta ) masinii personale .
Unele imbunatatiri pot fi ok , jante aliaj model mai interesant , folii geamuri, paravanturi etc insa unele ( dpmdv ) uratesc masina cum ar fi : dungi de autocolant/vopsea pe caroserie de alta culoare , jante colorate de tabla , capace oglinzi in alte culori , abtibilde tribale sau cu alte imagini , terminatii grotesti de mari la evacuare .
Bun , omul se simte bine dar la revanzare pierde grav de tot , am vazut masini care m-ar fi interesat insa cand vezi niste oribilitati " tunate " iti vine sa vomezi ( mie cel putin ) .
Voi , ce parere aveti ?
P.S. Vad ca si pe forum unii colegi au tendinta asta ...
Eu imi las soția și colegii de trafic sa mi-o personalizeze. :lol: Mai pun și eu osul la treaba din când in când.
Las toate zgârieturile la locul lor, cel puțin pentru 2-3 ani, pentru ca mi-e lene sa tot merg pe la service.
Când nu se mai poate, apelez la Casco ;)

View Postmyshyk, on 20 martie 2018 - 20:11, said:


Este foarte recomadat ca atunci cand esti implicat in vreo porcarie si dispari, martorii sa poata spune ce semne distinctive avea masina, chiar daca nu au retinut alte amanunte cum ar fi numarul sau tipul sau culoarea masinii. Deci personalizati-va lucuÂŽ cat mai personal !
Și mai indicat este sa îți asumi porcăriile pe care le faci și sa nu dispari ca un las fără testicule ;)

#14
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postvimann, on 20 martie 2018 - 23:10, said:

Admir imbunatatirea performantelor (o turbina, un compresor), ma umple de bucurie sa vad un interior curat.
Pt tine :

Attached Files

  • Attached File  7.jpg   124.33K   10 downloads


#15
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
" Ciuning " vorba colegului , no' cui ii place ?!

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   138.19K   10 downloads
  • Attached File  3.jpg   127.1K   10 downloads
  • Attached File  4.jpg   48.59K   10 downloads
  • Attached File  5.jpg   245.18K   12 downloads
  • Attached File  6.jpg   385.49K   12 downloads


#16
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Ultima imi place, e de show :) ... nu poti spune ca nu are caracter.

#17
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,050
  • Înscris: 02.03.2003
Tuning-ul este o forma de manifestare a unei dorinte neimplinite sau a unei nemultumiri.
Oamenii nu sunt satisfacuti de autoturismul pe care si-l permit si incearca sa il transforme in masina pe care o viseaza.
Mai rau este ca dupa ce o fardeaza incearca sa o conduca intr-un stil diferit, asa cum ar presupune ca ar conduce un super-car.

Politistii sunt prea blanzi cu cei care vor sa isi exprime unicitatea pe sosele cu ajutorul unei ghiulele de 1-2tone.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate